![]() |
|
![]() |
![]() |
У Києві відбулося чергове засідання організованого Українським журфондом медіаклубу «На власний погляд», який став своєрідним майданчиком свободи слова. Цього разу з журналістами зустрілися видні політики, народні депутати. Зрозуміло, у кожного з них свій погляд, своє трактування, свої шляхи вирішення назрілих проблем та спірних питань у країні. Тому надаємо нашим читачам можливість самим розібратися, хто з них ближчий до істини, і висловитися в «Одеських вістях».
Петро СИМОНЕНКО: «БЮДЖЕТ-2012. ЦЕЙ ПРОЕКТ МОЖЕ ПРИВЕСТИ ДО СОЦІАЛЬНОГО ДЕФОЛТУ КРАЇНИ»
Перший секретар ЦК КПУ відзначив, що з цієї причини фракція комуністів не підтримає даний закон у парламенті.
Так, за його словами, бюджет Міністерства соціальної політики передбачається скоротити наступного року на 9,25 мільярда гривень, що означає згортання багатьох соціальних програм. Тобто, середньостатистичний громадянин повинен затягти пасок.
Новий бюджет країни не передбачає механізмів, що забезпечують його наповнення та виконання соціальних зобов'язань, констатує Петро Симоненко. Державна скарбниця складається на 80% з податків простих громадян, і лише 20% платять олігархи. Податок з фізичних осіб становить 70 мільярдів гривень, що в 1,3 раза більше, ніж податки, які збираються з діючих підприємств України (53,5 млрд грн).
Народний депутат відзначив: «У проекті бюджету зазначено, що треба зібрати кошти за надані державними структурами послуги – 17 мільярдів гривень. Тобто кожен громадянин України повинен заплатити по 400 гривень за те, що чиновник виконає свою роботу та надасть нам певні довідки».
Петро Симоненко також звернув увагу на те, що у 2012 році держава повинна заплатити за зовнішніми зобов'язаннями 95,6 мільярда гривень. І при цьому запитує: чи полегшили життя простих людей кредити, які уряд брав за кордоном? Ні! При цьому до кінця 2012 року уряд планує набрати боргів ще на 415,5 мільярда гривень, або по 9 230 гривні на кожного українського громадянина.
За словами лідера комуністів, на санаторнокурортне лікування ветеранів та осіб, на яких поширюється дія законів «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертв нацистських переслідувань», – витрати в проекті бюджеті також зменшені на 115 мільйонів гривень. На соціальний захист чорнобильців передбачено наступного року витратити 2,6 мільярда гривень. А це лише 4% від того, що їм належить за законом.
Витрати на Міністерство охорони здоров'я теж скорочуються на 500 мільйонів, обурюється лідер комуністів. Але одночасно в бюджеті2012 закладається така норма, як державні гарантії за кредитами комерційним структурам (у межах 15 млрд грн). Тобто, держава зобов'язується повернути гроші банкам, якщо бізнесструктури не погасять свої кредити. Тим часом попередня практика свідчить, що в таких випадках комерційні структури майже ніколи не повертають кредити, і за них завжди погашає борги держава.
Петро Симоненко озвучив також ініціативи своєї партії щодо виходу країни з економічної кризи: «Зона вільної торгівлі в межах СНД, приєднання до Митної спілки також розглядаються комуністами як шлях, що відкриває Україні можливості реанімації реального сектору економіки. Це дозволить створювати нові робочі місця, збільшувати зарплати, наповнювати Пенсійний фонд, гарантувати виконання соціальних зобов'язань держави перед громадянами.
Потрібно шукати гроші там, де вони є. Росія, Митна спілка, Євразійський союз. Зрештою, Китай, який готовий надавати не лише кредитні, але й інвестиційні ресурси.
Водночас, пошук зовнішніх запозичень, особливо в Міжнародного валютного фонду, – це надзвичайний захід, до якого не слід поспішати вдаватися. І, головне, потрібно провести тверду ревізію використання бюджетних коштів та зупинити їхнє розкрадання, переконаний перший секретар ЦК КПУ Петро Симоненко.
Наталя КОРОЛЕВСЬКА: «ПІДПРИЄМЦІ – ЦЕ СИЛА, НА ЯКУ ДОВЕДЕТЬСЯ ЗВАЖАТИ»
– На початку листопада в столиці відбулася акція «Вперед!», яка зібрала під стінами парламенту понад 3 тисячі представників громадських організацій підприємців, – прокоментувала народний депутат останні події, які сколихнули «середній клас» у багатьох регіонах. – Вперше після «податкового Майдану» його представники продемонстрували єдність.
За її заявою, законопроект про спрощену систему оподатковування нічого не спрощує, крім тиску на малий бізнес.
Наталя Королевська висловила також своє негативне ставлення до декриміналізації Кримінального кодексу країни. Вона заявила, що для політичної сили, яку вона представляє, головною є участь Юлії Тимошенко у виборній кампанії 2012 року. Тому, не сподіваючись на справедливе розв'язання цього питання, після проходження всіх судових інстанцій в Україні, як того вимагає існуюча процедура, соратники Юлії Тимошенко мають намір передати справу до Європейського суду, у надії, що він зможе виявити свій демократичний вплив на українську владу.
– На 19 грудня заплановане підписання угоди щодо асоціації з ЄС, – нагадала Наталя Королевська. – Це дуже важливий документ. Адже така можливість відкрилася для України вперше за 20 років, і нам важливо її не втратити. Тому якщо Європа буде ставити свободу Тимошенко як умову підписання угоди про асоціацію, для нас це буде ще більшою перешкодою у її визволенні. Ми робимо усе, щоб процес підписання цього документа не був зірваний.
Торкаючись земельної реформи, Наталя Королевська вважає, що влада зобов'язана провести референдум та одержати дозвіл людей розпоряджатися їхньою землею. А якщо ні, то, це буде просто рейдерське захоплення стратегічного ресурсу країни.
«Земля – це ліфт для економіки нашої країни, і якщо зараз ця можливість буде втрачена, ми втратимо шанс на майбутнє», – підкреслила Н. Королевська. При цьому повідомила, що вона зареєструвала відповідний законопроект про референдум з земельної реформи. Тому що, за її інформацією, 52% власників земельних паїв проти торгівлі землею. І на це потрібно зважати.
Олександр ЄФРЕМОВ: «ЯКЩО МИ НЕ ДОВЕДЕМО РЕФОРМИ ДО КІНЦЯ, ДЕРЖАВА РОЗВАЛИТЬСЯ»
Глава фракції Партії регіонів у парламенті Олександр Єфремов, коментуючи дружне голосування в парламенті за зміну виборного законодавства, відзначив, що «закон про вибори ми могли ухвалити винятково тими голосами, які в нас є. Але вирішили запропонувати колегам з опозиції попрацювати над ним разом. І робочу групу з доробки законопроекту очолив депутат Руслан Князевич від парламентської меншості». Спочатку всі критикували президентський законопроект про вибори, але під час роботи дійшли висновку, що він кращий за всі запропоновані. У результаті були взяті за основу наробітки саме президентських експертів, з деякими доповненнями, які роблять неможливими фальсифікації на виборах. «Ми ці доповнення підтримали, – продовжив він. – Лише три питання, які стосувалися збільшення прохідного бар'єру для партій до 5%, повернення до партійномажоритарної виборної системи та заборони на участь у виборах блоків, запропонували опозиції винести за рамки дискусії, вважаючи, що якщо ми не знайдемо щодо них розуміння, то вони просто будуть проголосовані в сесійній залі більшістю голосів. Але ми все ж таки знайшли розуміння щодо них в опозиції ще в процесі роботи спільної групи».
«За зміну виборного законодавства проголосувало 366 депутатів, і цього досить, щоб показати і країні, і за її межами, що закон ухвалений усіма політичними силами, – підкреслив Олександр Єфремов. – Сама ж опозиція потім коментувала, мовляв, при цьому законі вибори можна провести лише чесно, жодних порушень не буде, усе прозоро. Я б сам краще не сказав! А Яценюк навіть заявив, що за такого закону опозиція виграє. Так карти в руки!»
Лідер фракції Партії регіонів вважає, що земельна реформа повинна стимулювати фермерство в Україні. «Зараз у нашій країні 45 тисяч фермерів, а у Франції, яка порівнянна з нами за територією та населенням, 400 тисяч. Але ж відомо, що більше діє структур малого бізнесу, то стійкіша економіка. У європейських країнах малий бізнес становить до 60% економіки. Тому під час кризи в них немає такого різкого спаду».
Пропонується продавати землю винятково фізичним особам або фермерським господарствам, обмеживши володіння нею. Буде також створений державний земельний банк, який братиме участь у викупі землі, але не управляти нею.
Олександр Єфремов вважає також, що, ймовірно, до кінця поточного року вдасться ухвалити бюджет2012. У той же час, враховуючи нинішню ціну на газ, він буде розбалансований. Тому українська сторона наполягає на слушній ціні за енергоресурси. Але підписати нові газові угоди із РФ вдасться лише після завершення там парламентських виборів.
У той же час, відзначив народний депутат, є привід і для оптимізму: вдалося створити в парламенті таку систему, за якої його робота не блокується через з'ясування відносин між різними галузями влади. «Верховна Рада, Адміністрація Президента та Кабмін працюють злагоджено, але не по команді, – підкреслив О. Єфремов. – За останні декілька місяців ми одержали двадцять вето президента, бо часом не погоджуємося з тим, що нам направляє Кабмін. Часом президент не згодний з тим, що ми ухвалюємо. Одним словом, ми шукаємо компроміси, і це працює на поліпшення законодавчої бази».
Говорячи про необхідність провадження реформ, він заявив:
«Ми не почуваємо себе щасливими від того, що нам доводиться провадити їх. У той же час ми розуміємо, що без реформ розвалиться держава, адже до цього не було сміливих політиків, які б взялися за них. Ми приречені: або ми виведемо країну на нормальний етап розвитку та до ЄС, або ж у нас ще на багато десятиліть будуть проблеми в державі».
Щодо пільг він відзначив: «До 2002 року в нас ухвалювалися закони, якими закладалися непродумані пільги. І робилося це винятково для того, щоб сподобатися виборцеві. У результаті на сьогоднішній день вже необхідно 160 мільярдів гривень на рік, щоб забезпечити всіх пільговиків. А це ще один державний бюджет!
Обстоювання пільг стало в країні для деяких юридичних компаній своєрідним бізнесом, сказав він, коментуючи складність проблеми. У результаті отримано судових рішень до виконання на 6,5 мільярдів гривень. Так, є чорнобильці, які втратили здоров'я на ліквідації аварії, – таких 47 тисяч. Але ж ми знаємо і «чорнобильців» 1991 року народження! Або ось афганців під парламентом представляє колишній директор «Артека», який ніколи в Афганістані не був…
«Що робити із цими рішеннями судів? Сказати людині, що він нічого не одержить, так він піде на нас із кулаками! Але ж у нас деякі чорнобильці одержують пенсію 13 тисяч гривень, тоді як інвалід війни – усього 2,5 тисячі. Тому ми повинні знайти вихід із цієї складної ситуації», – підкреслив Олександр Єфремов.
Олег Тягнибок: «Опозиції кинули виборчу кістку без м'яса»
– Підтримка нинішньою парламентською опозицією в складі фракцій БЮТ і НУНС закону про вибори народних депутатів свідчить про те, що вона фактично перестала існувати, – заявив лідер Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олег Тягнибок.
За його словами, чинна опозиція у Верховній Раді є «недієздатною та імпотентною». Новий закон про вибори – це «якась кістка, навіть без м'яса, просто гола кістка, кинута парламентській опозиції. Вона ж схопила ту кістку і радіє».
Він припустив, що існували певні «таємні домовленості» між БЮТ, НУНС і ПР, про які «Свободі нічого не було відомо. Завдяки чому новим законом підвищено прохідний бар'єр для політичних партій з 3% до 5%, що, по суті, забороняє участь у виборах виборчих блоків. Таким чином, стало очевидним, що ні для представників опозиції, ні для комуністів, «які ризиковано для себе погодилися на 5відсотковий бар'єр», ні для Партії регіонів «Свобода» не потрібна в парламенті, переконаний Тягнибок.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |