ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Під знаком Генплану
26.11.2011 / Газета: Одесские известия / № 132(4259) / Тираж: 18937

Основним на порядку денному чергової сесії міської ради стало питання про затвердження Генплану Одеси. Мер запропонував розглянути його одним із перших, бо біля будинку мерії зібралися люди, які вимагали не ухвалювати цей документ у запропонованому розробниками вигляді.

З пікетувальниками міської ради виявилися солідарні й багато депутатів. Буквально посипалися питання, одне іншого серйозніше. Що буде з парком «Преображенський», якщо в районі вулиці Новощепний ряд передбачено ділову зону, де можна вести будівництво? Чому на схилах, на території парку «Ювілейний», виділено ділянки під точкову забудову, хоча спочатку планувалося заборонити будівництво в цій зоні цілком? У якій стадії перебуває проект спорудження грецькою фірмою «Міханікі Україна» оздоровчого комплексу на схилах від Ланжерону до Дельфіна? Які перспективи розвитку районів приватної забудови – Чубаївки та Ближніх Мельниць, які за новим Генпланом частково потрапляють у зону багатоповерхової забудови? Які заходи передбачено для збільшення кількості зелених насаджень на одного жителя міста (сьогодні їх площа становить 14,2 квадратних метра при нормі 20 квадратних метрів)? Чи будуть розсекречені томи Генплану, позначені грифом «для службового користування»?

Не вніс ясності в обговорення й виступ Тетяни Несвіт, представниці «Діпроміста». Потім слово надали представникові мітингуючої біля стін мерії громадськості Сергієві Діброву. Він звернув увагу присутніх на те, що резерви для збільшення площ зелених насаджень Генпланом передбачені лише за межею міста. Крім того, на його думку, ситуація, коли сім томів Генплану засекречено, а відкрито лише дві сторінки, не може вважатися нормальною. Одесити мають право одержати максимально повну інформацію про те, як розвиватиметься їхнє місто в найближчі роки. Тим більше, що після ухвалення Генплану будь­які корективи вносити в нього можна тільки через 5 років.

Після цього мер Одеси Олексій Костусєв закликав депутатів не голосувати за затвердження Генплану. Він, по суті, підтримав пропозицію депутата Ігоря Маркова про проведення протягом місяця громадських слухань у районних адміністраціях за участю працівників міських служб і громадськості. А потім, на наступній сесії, повернутися до даного питання з урахуванням основних побажань і пропозицій одеситів. Це рішення зрештою й було прийнято.

Міська рада внесла зміни в ухвалу про розробку докладного плану території гідропарку «Лузановка». Відповідно до нього, генеральним інвестором стає підприємство «КРЕАТА ЦЕНТР». Щоправда, чому весь гідропарк віддається одному інвесторові, чи виграв він конкурс, як це належить за законом, депутатам так довідатися й не вдалося.

Комунальна власність Одеси поповнилася дитячим садком № 36, що розташований на вулиці Варненській,12/6, перебував у власності «Укртелекому» і не працював. Тож для житломасиву Черемушки з'являється перспектива поновлення роботи ще одного дитячого садка.

Тривалою вийшла дискусія про продаж дочірньому підприємству «Транс Океан Тур», ТОВ «Фейм груп», підприємству з іноземними інвестиціями у вигляді ТОВ «Аверс» земельної ділянки несільськогосподарського призначення загальною площею 3,447 гектара на Французькому бульварі, 63/65 для експлуатації й обслуговування санаторно­оздоровчого багатопрофільного комплексу для дітей з батьками «Магнолія».

Фонд держмайна веде боротьбу за повернення здравниці в державну власність. Орендарі протягом цього року орендну плату за землю не вносили. Крім того, у депутатів викликала сумніви сума 29 мільйонів гривень, за яку пропонувалося продати земельну ділянку, що на ній ташується «Магнолія». Запевняння начальника управління земельних ресурсів Ірини Коврижних і голови профільної комісії міськради із земельних правовідносин Дмитра Кота щодо законності пропонованого продажу на депутатів не подіяли. Вони проголосували проти даного рішення.

Міськрада також у черговий раз відхилила проект ухвали, що стосується відмови від будівництва трансформаторної підстанції «Маразліївська» у парку Шевченка. Місце будівництва залишається тим самим.

Автор: Світлана МАРШИНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту