ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Рік роботи: газифікація, держакти, дороги
26.11.2011 / Газета: Одесские известия / № 132(4259) / Тираж: 18937

У перший рік депутатської діяльності депутата Одеської обласної ради Дениса Волошина основними напрямами роботи були: газифікація сіл, вирішення питання якнайшвидшої приватизації земельних ділянок, капітальний ремонт важливих соціальних об’єктів і боротьба з безробіттям у депресивних районах області. Робота за цими напрямами включала проведення прийому громадян, збір, обробку особистих і колективних звернень, зустрічі з керівництвом району, місцевих органів самоврядування, підготовка проектів рішень, виступи в сесійній залі.

Шановні виборці, земляки!

Початок моєї роботи співпав з прийняттям бюджету на 2011 рік. Під час підготовки цього документа став в нагоді великий багаж знань, що я здобув у спілкуванні з вами на ваших подвір’ях, на зустрічах у сільських клубах. І я вдячний вам за це. Ті завдання, що виніс із нашого постійного діалогу, відобразилися в бюджеті конкретними цифрами.

Оскільки основне питання, що лунало з вашого боку, – газифікація, я обрав роботу в комісії з питань ЖКГ, паливно­енергетичного комплексу та енергозбереження. Це стало основою депутатської діяльності. Але, разом з тим, протягом року вдалося вирішити цілий комплекс інших завдань, про що – у даному звіті.

Газифікація сіл

Ще в перший місяць роботи над проектом бюджету вдалося добитися фінансування будівництва газопроводу в селі Гандрабури Ананьївського району. У цьому населеному пункті люди роками опалювали оселі дровами. Відповідна стаття була передбачена і увійшла до переліку об’єктів, видатки на які проводяться за рахунок обласного бюджету. Перші кошти пішли на підготовку необхідної проектної документації. Тому жителі Гандрабурів зможуть побачити роботи зі спорудження газопроводу вже най­ближчим часом.

У тому ж бюджеті 2011 року були знайдені гроші і на капітальний ремонт інших важливих об’єктів мого округу: на капітальний ремонт навчально­виробничого комбінату м. Ананьєва і приймального відділення центральної районної лікарні.

Загалом на ці роботи в бюджеті були передбачені майже два з половиною мільйона гривень. Будівництво та ремонт важливих для життя мого округу об’єктів контролювалися і перевірялися особисто. Такі заходи дозволяють уникнути нецільового витрачання коштів, зловживань і затягувань термінів робіт.

Ремонт та будівництво доріг місцевого значення

На будівництво доріг місцевого значення в Одеській області в 2012­2015 роках буде витрачено близько мільярда гривень. Це результат підписання Угоди про співробітництво між Кабінетом Міністрів і Одеською обласною радою, яку прийняли на сесії 28 жовтня. Незважаючи на достатнє фінансування, у документі є недоліки.

Розподіл коштів по районах було прописано нерівномірно. Відповідно до документа, нові під’їзди до сіл побудують тільки в семи з 26 районів. До переліку заходів Угоди не увійшли будівництво та ремонт доріг у північній частині області. У своєму виступі я вказав, що потрібно переглянути об’єкти фінансування та критерії, за якими вони відбиралися, щоб не були ущемлені права мешканців Ананьївського, Любашівського, Савранського та інших районів.

Зайнятість

сільського населення

У цьому році районні центри зайнятості ввели нові умови обліку безробітних. За цими правилами відзначатися в районному центрі треба щотижня. Це призвело до зростання прихованого безробіття, адже вартість поїздок часто не покривається розміром допомоги по безробіттю. Безробіття в селах вже становить 50% населення, і для боротьби з цим використовуються будь­які можливості. При прийнятті обласної Програми «Ліси Одещини 2011­2015» я виступив із пропозицією залучити сільських жителів, які перебувають на обліку в службі зайнятості, до виконання Програми. Таким чином, максимально ефективно використаються фінансові ресурси (12 млн грн), і людям буде робота.

Оформлення державних актів на землю

Проблема безробіття належить до загальнодержавних, як і питання приватизації земельних ділянок. Мені на стіл досі пачками лягають звернення, в яких люди розповідають, як по три­чотири роки вони не можуть отримати держакти. Се­ляни роками оббивають пороги держ­установ, а коли у них не залишається жодної надії, з’являються «помічники», готові прискорити процес приватизації за додаткові кошти. І це при тому, що офіційно за виготовлення документів було сплачено по кілька тисяч гривень.

У ході зустрічі з керівниками Держземагентства з’ясувалося, що кілька тисяч готових документів на землю знаходяться в архівах управління. Вони будуть в найкоротші терміни доставлені своїм господарям. Для того, щоб документи швидше потрапили в руки селян, була відновлена ​​робота мобільних бригад. А ті звернення, які були написані на мою адресу, будуть розглянуті в першу чергу.

Збереження

освітніх установ

Впевнений, що земельне питання – це одне з найважливіших, яке мені вдалося вирішити, але воно не поодиноке. Складна ситуація виникла в селі Долинському Ананьївського району. Там збиралися закрити школу. Офіційно це рішення називалося оптимізацією, але суть залишалася та ж – вчителі позбавлялися роботи, діти – звичних стін рідної школи, батьки – спокою і часу.

Представники влади пропонували дітям відвідувати іншу школу за 9 км від дому. Добиратися туди пропонувалося на автобусі, який, за словами батьків, постійно ламався і не вміщав за один раз всіх школярів.

На зустрічі з батьками та колективом школи було прийнято рішення відстоювати школу. Позиція мешканців села та підтримка депутатського корпусу вплинули на районну владу. Було знайдено розумне рішення – створити на базі школи, в якій навчалося понад 40 школярів, ще й дитсадок.

Незабаром було видано рішення обласної ради, яким заборонялося проводити оптимізацію без згоди місцевої громади.

Робота зі зверненнями громадян

Рішенням партії, під мою відповідальність, окрім рідного округу в Ананьївському районі, потрапила вся північна частина області. За рік було проведено зустрічі з жителями м. Ананьєва, смт Любашівка, смт Зеленогірське, сіл Гандрабури, Долинське, Мала Василівка, Сергіївка, Агафіївка, Шимкове, Коханівка, Троїцьке, Новогригорівка та ін. Були розглянуті 304 проекти рішень, 51 звернення громадян, 39 з яких були вирішені позитивно.

Серед звернень до депутата мова не завжди йде про потреби усієї громади. Часто пишуть про особисте: про хвороби, несправедливість чиновників, складне матеріальне становище.

Якось на одній із зустрічей виникла ідея відродити деякі місцеві традиції. Йшлося про одне з найвеселіших молдавських свят, Мерцишор. Ідея сподобалася. Мої помічники взялися за її втілення. Був створений сценарій свята, запрошені творчі колективи.

Цю роботу складно вписати в обов’язки депутата, але взявши під відповідальність певний округ, потрібно вирішувати його проблеми в комплексі. Крім підтримки культури, був узятий під опіку інтернат для дітей в Ананьєві, надавалася матеріальна допомога інвалідам, ветеранам, незахищеним верствам населення.

Робота над бюджетом 2012 року

Попереду прийняття бюджету 2012 року. Як і рік тому, є десятки питань, на вирішення яких терміново потрібно шукати фінансування в обласному бюджеті. Це ремонт школи в смт Зеленогірське, придбання меблів для школи с. Ясенове, ремонт доріг у селах Агафіївка, Гвоздавка, Сергіївка Любашівського району, с. Долинське Ананьївського району. Потребують капітального ремонту будинки культури, дитячі садки та фельдшерсько­акушерскі пункти.

З цими питаннями люди вже звер­­талися до місцевих рад та районних держадміністрацій. Але без бюджетного фінансування вирішити їх практично неможливо. Тому зараз всі мої зусилля зосереджені на тому, щоб запити та звернення моїх виборців були відображені у відповідних фінансових документах. Як кажуть, не існує проблем, які не можна вирішити; існують завдання, які поки ще не поставлені.

Автор: Денис Волошин, депутат Одеської обласної ради


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту