![]() |
|
![]() |
![]() |
Що очікує соціальну сферу порту? Це питання хвилює багатьох жителів Ізмаїла, чиї долі так чи інакше пов’язані з ІМТП (Ізмаїльським морським торговельним портом). Ось що розповіли в.о. заступника начальника порту за соціальною роботою Андрій Кузьмін і заступник голови профкому Тетяна Статієнко.
– Підприємство зараз не в найкращому фінансовому стані. Незважаючи на це, профспілковий комітет і соціальна служба намагаються обстояти кожен пункт соціальних гарантій. Перед керівництвом гостро поставало питання про те, які підрозділи залишити у своєму відомстві й розвивати далі, а які передати у комунальну власність міста.
Зокрема вирішувалася доля дитячого садка «Гвоздичка». Дошкільний заклад є одним з найстарших і найкращих у місті, однак для порту він збитковий. Проте, враховуючи соціальний стан працівників порту і ситуацію з дитсадками в місті, було ухвалено залишити «Гвоздичку» у відомстві підприємства. Закрито хлібопекарню і крамниці через нерентабельність. Однак усі працівники цих підрозділів працевлаштовані на інші посади в комбінат харчування. У комунальну власність міста порт передає свій гуртожиток.
Одним з основних напрямів спільної діяльності профспілкового комітету і адміністрації є підвищення фізичного розвитку портовиків. Спорткомплекс «Портовик» – один зі структурних підрозділів, популярний не тільки серед працівників порту, але й серед інших городян. Тут займаються спортом багато ізмаїльців, діють спортивні секції для дітей. Завдання – зробити спорткомплекс прибутковим. У планах адміністрації – оснастити тренажерну залу сучаснішим устаткуванням. Є пропозиція відкрити скейтмайданчик, роллердром, залучати до співпраці відомі волейбольні та футбольні команди.
Великою популярністю серед ізмаїльців користується й база відпочинку «Портовик». Сьогодні ведеться робота щодо розв’язання головної проблеми – водопостачання. Разом з міською владою, екологами і СЕС провадиться аналіз води із сусідніх баз. Якщо показники будуть відповідати нормам, то на території бази пробурять свердловину. Так вирішиться проблема не тільки з питною водою, але і з басейном, який розміщений на території бази.
У перспективі планується реконструкція воріт міста – морського вокзалу, ремонт фасаду з боку Дунаю та міста, а також упорядкування внутрішніх приміщень.
Адміністрація порту і профспілковий комітет піклуються про здоров’я портовиків. На сьогодні ведеться робота з одержання ліцензії для функціонування фельдшерського пункту, прораховуються можливості залучення лікарів.
У зв’язку з фінансовим становищем, з липня профспілковим комітетом було припинено прийом заяв на курортносанаторне лікування за пільговими путівками. Портовикам було запропоновано лікуватися за свій рахунок з подальшою компенсацією вартості путівки профкомом підприємства. За такою схемою в санаторії пройшли лікування три особи, їм уже відшкодовано вартість путівок. З жовтня знову почалося приймання заяв на курортносанаторне оздоровлення за рахунок профкому. Також було виділено 5 путівок з Фонду соціального страхування.
В Ізмаїльському порту розвинена художня самодіяльність, працює бібліотека, у танцювальному колективі займаються 35 дітей. Усі заняття провадяться безкоштовно.
Профспілковий комітет розпочав приготування до святкування Нового року. Закуплені подарунки й призи для дітей, а також продуктові набори для пенсіонерів порту. Працівники клубу готують святкові ранки для дітей портовиків.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |