![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
«УРОЖАЙ» ОПЕРАЦІЇ «АККЕРМАН2011»
«Аккерман-2011» – таку назву мала цьогорічна, восьма за ліком, спільна операція з контролю на україно-молдовському кордоні за участю представників прикордонної місії ЄС, що функціонує в регіоні.
Були опрацьовані морські торговельні порти та залізничні пункти пропуску, зокрема найбільші з них: Кучурган – Новосавицьке та Рені – Джурджулешти. Вдалося виявити випадки порушення правил митного оформлення вантажів на суму 3,2 мільйона євро. Це – вшестеро більше виявленого під час попередньої подібної операції за назвою «Тіра2010».
Крім того, здійснено близько 300 затримань, пов’язаних з контрабандою тютюнових виробів, наркотичних речовин, а також – з митними махінаціями: ухиленням від сплати податків, нелегальною міграцією і торгівлею людьми, викраденнями автомобілів.
Як відзначив на підсумковій пресконференції, проведеній у центральному офісі прикордонної місії ЄС в Одесі, її спеціаліст з розслідувань Петр Бартошек, операція «Аккерман2011» стала доказом того, що «ефективна співпраця і координація діяльності між відповідними відомствами України та Молдови цілком необхідні для боротьби з транскордонною злочинністю».
ЛІДЕР – ОДЕСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ
Понад одинадцять мільйонів тонн зернових, з яких три чверті – на експорт, відвантажили українські залізничники з початку поточного року.
Найбільше зерна (близько чотирьох мільйонів тонн) пройшло через Одеську магістраль, де за добу в середньому завантажувалося до шестисот вагонів. За номенклатурою в основному транспортувалися пшениця, ячмінь, кукурудза, ріпак і соняшник.
ОБРАНО МОЛОДІЖНУ РАДУ
Пройшли вибори до Молодіжної ради при Одеському міському голові.
За попередніми підсумками членами ради стали п’ятдесят представників 23х вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації і 11ти громадських організацій. Зокрема – «Студентська республіка» «Об’єднання «Європейська молодь України», «Молоді регіони», «Партнер», «Я – особистість».
Як відзначається у повідомленні пресслужби міськради, вибори до Молодіжної ради пройшли без порушень. Скарг до дільничних комісій не надходило.
МУЗИКА І ПОЕЗІЯ ВКУПІ
Завтра в Одесі, у джаз-холі «Уточкин», відбудеться музично-літературний вечір під назвою «CulturЕmotion». Це – «емоції культури» і «культурний рух» як єдине ціле.
На вечорі будуть представлені джаз, класика, реп, поп, блюз та інші музичні стилі, а також вірші про кохання, красу, Одесу, почуття; дорослі міркування про життя зовсім ще молодих людей.
Організатори запрошують усіх охочих.
Ізмаїльський район
100 РОКІВ
СУВОРОВСЬКІЙ ЛІКАРНІ
Урочисто та святково був відзначений 22 листопада 100-річний ювілей Суворовської дільничної лікарні. Вшановування медпрацівників та святковий концерт проходили у селищному Будинку культури. Ювілярів вітали керівники району, колеги по роботі, жителі селища. На сцені виконувалися прекрасні пісні й танці, підготовлені артистами художньої самодіяльності Суворового, сіл нашого району.
Голова Ізмаїльської районної держадміністрації С. Павлухін відзначив, що 100річчя Суворовської лікарні – це ювілей, значимий для всього району. Лікарня має славну історію. Тут починали свою медичну трудову діяльність багато висококласних фахівців. Це й Степан Маркович Балабан, який був лікаремстоматологом, а потім працював головним лікарем. І багато інших медичних працівників, які сьогодні трудяться не лише в Ізмаїлі, але й в інших регіонах нашої країни.
Голова Ізмаїльської районної ради В. Антонюк, вітаючи зі святом сторіччя лікарні її колектив та всіх жителів селища, підкреслив, що як не важко працювати в нинішніх умовах, медперсонал лікарні забезпечує належний рівень її функціонування. І в цьому велика заслуга головлікаря Г. Краснової.
До ювілею для лікарні закуплено дуже потрібний для лікування дітей інгалятор. Керівники району вручили грамоти райдержадміністрації та райради кращим медпрацівникам Суворовської лікарні.
Селищний голова Суворового П. Генчевський передав у дар лікувальній установі агрегат для догляду за парковою зоною – мотогазонокосарку.
Приїхали привітати колег і сусіди з Кирничків. Головлікар сільської амбулаторії П. Раділов з товаришами прибули теж не з порожніми руками, а з подарунками для лікарні.
Головлікарка Суворовської лікарні Г. Краснова подякувала всім за теплі слова та побажання на адресу колективу.
Комінтернівський район
«ТІС» Б'Є РЕКОРДИ
Як повідомив під час прес-конференції генеральний директор компанії «Трансінвестсервіс» Андрій Ставніцер, за підсумками поточного року підприємство вийде на перше місце серед українських портів щодо переробки навалювальних вантажів.
За його словами, на сьогоднішній день уже перероблено 15 мільйонів тонн, а під кінець року цей показник перевищить 16 мільйонів. Це на 30 відсотків більше, ніж торік. Компанія також встановила рекорд з найбільш швидкісного вивантаження вугілля – 40 тисяч тонн за 24 години. Крім того, як сказав А. Ставніцер, «ТІС» має намір розвивати на терміналі «роро комплекс».
Березівський район
НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО
НАПОВНЕННЯ БЮДЖЕТУ
Про оплату за землю, як про стабільне джерело наповнення місцевих бюджетів йшла мова на розширеній апаратній нараді райдержадміністрації, що пройшла під керівництвом її голови Василя Арнаута.
За інформацією начальника фінуправління РДА Олени Болотенко, упродовж десяти місяців поточного року при плані 2,1 мільйона гривень, до місцевих бюджетів надійшло за використання землі 2,9 мільйона. Отже, планові показники перекрито майже на 39 відсотків. Цьому сприяло не лише зарахування плати за землю, а й укладення нових договорів оренди, підвищення плати за користування землею. Найбільше коштів надійшло до бюджету з Анатоліївської сільради – 122,5 тис. гривень (у п’ять разів більше, ніж за відповідний період минулого року). Загалом же район за даним економічним показником посідає чільне місце в області. Хоча, як вважає голова райдержадміністрації, «ще є над чим працювати».
Балта
ВІДСВЯТКУВАЛИ НОВОСІЛЛЯ
Колектив Балтського цеху Котовського центру поштового зв’язку № 7 справив новосілля.
Сьогодні у розпорядженні поштарів – просторі, світлі кабінети, сучасно оздоблена операційна зала. На стендах – передплатні видання, інша необхідна інформація для клієнтів.
Як і раніше, тут можна відправити поштівку чи листа, сплатити комунальні послуги чи придбати газету, отримати пенсію чи грошовий переказ. Все, як і раніше, а ось комфорту стало більше. Відповідно і настрій кращий як у клієнтів, так і у тих, хто їх обслуговує.
– Це завдяки піклуванню директора Одеської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта», депутата Одеської обласної ради Володимира Гуркова ми працюємо в таких гарних умовах, – говорить начальник цеху Людмила Їжакевич.
Сама будівля – нестара, тільки слід було зробити хороший ремонт та все привести до ладу. Сьогоднішні турботи колективу – якнайкраще завершити передплатну кампанію періодичних видань, серед яких значна увага надається популярним у районі «Одеським вістям».
Котовський район
ПРИКЛАД ДЕПУТАТІВ
На сесії сільської ради села Коси було порушено питання про боротьбу зі стихійними сміттєзвалищами.
На жаль, це проблема не лише даного села, а й більшості населених пунктів району. З негативним явищем троє депутатівкосівчан (Галина Михайлівна Дворецька, В’ячеслав Миколайович Перлій і Людмила Костянтинівна Матвєєва) вирішили боротися посвоєму – дієво і наглядно. Зібравши команду однодумців, власноруч ліквідували сміттєзвалища. Крім того, було проведено роз’яснювальну роботу щодо підтримання порядку на сільській території.
Іванівка
ПРО АКТИВНУ
ПОЗИЦІЮ МОЛОДІ
Відбулося чергове засідання районної громадської ради.
Я. Кравець, головний спеціаліст районного управління юстиції, надала детальну інформацію щодо визначення поняття «об’єднання громадян», порядок та умови їх реєстрації, загостривши увагу на необхідності оформлення статутних документів. В обговоренні питання взяли участь голова профспілки працівників державних установ Г. Кафтан, голова районної ради ветеранів О. Єрін, голова громадської організації інвалідів району М. Тодоров, які відзначили відсутність ініціативи з боку громадян, особливо молоді. На їхню думку, сучасна молодь має посідати активну життєву позицію, а лідери – організувати навколо себе однолітків. Не слід копіювати закордонний досвід, адже є власний – діяльність піонерських та комсомольських організацій. Слід взяти краще з нього. Підсумовуючи розмову з цього питання, заступник голови райдержадміністрації М. Чабан зауважила, що потреба в організованих дитячих спілках сьогодні є. Не має значення, як вони називаються: скаути, січовики чи піонери. Головне – результат їхньої діяльності – виховання підростаючого покоління патріотами своєї батьківщини, чесними та порядними людьми.
Члени громадської ради ознайомилися з основними положеннями Закону України «Про доступ до публічної інформації». Роз’яснення з цього питання дала начальник відділу діловодства та контролю апарату райдержадміністрації Т. Ковальчук, відзначивши основні положення Закону, способи отримання інформації та випадки відмови громадянам в отриманні такої інформації.
Кодимський район
СТАЛИ ЛАУРЕАТАМИ
Народний фольклорний колектив «Витоки» Загнітківського будинку культури став володарем третьої премії XII Всеукраїнського фестивалю «Червона рута».
Його фінал проходив у Київському академічному театрі юного глядача на Липках та у Конгресхолі «Президент готелю». Нинішнього року у фестивалі брала участь рекордна кількість конкурсантів – 850 порівняно з традиційними 350 у шести музичних жанрах (поп, рок, сучасна танцювальна, акустична, інша, фольк). Вперше було введено новий жанр – український автентичний фольклор. Як зазначили керівники колективу «Витоки» Єфросинія Сторож та Сергій Олійник, тут було чому повчитися, було у кого запозичити досвід, адже аматори представляли зразки справжньої народної творчості, а його виконання – максимально наближеної до першоджерел.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, В. МАМОНТОВ, Л. МЕЛЬНИЧУК, Н. САМОЙЛЕНКО, Л. КУЗЬМЕНКО, В. БАБІН
Порт глибшає
В Іллічівському морському торговельному порту реконструйовано південну огороджувальну шпору.
Підприємству видано акт про введення в експлуатацію цієї гідроспоруди. Її капітальний ремонт дозволить підприємству провести роботи щодо поглиблення підхідного каналу порту до 17 метрів.
Роботи тривали півтора року. Повністю відновлена конструкція шпори типу «больверк», зроблено бетонування та зварювання армованих елементів споруди, пазухи засипано щебенем, встановлені монолітна залізобетонна надбудова, плити та хвильовідбійна стінка.
Технічний стан південної та північної шпор дозволять у подальшому забезпечити порту підхідний канал, як відзначалося, до 17 метрів. Але фахівці ІМТП вже проробляють можливість збільшення глибини форватера до 20 метрів.
Владислав КІТІК, «Одеські вісті», м. Іллічівськ
З метою посилення соцзахисту військовослужбовців
В Одесі, у приміщенні військової прокуратури Південного регіону України, відбулася міжвідомча нарада питань, пов’язаних із дотриманням законодавства щодо соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей, у якій взяли участь посадові особи органів військового управління Одеського гарнізону, 6го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, прокурорськослідчі працівники, представники інших силових структур та спеціальних правоохоронних органів.
Військовий прокурор Південного регіону України полковник юстиції Ігор Папуша зазначив з цього приводу, що питання соціального захисту військовослужбовців є пріоритетними та потребують особливої уваги як з боку правоохоронних органів, так і військового командування.
– На жаль, окремі посадові особи не завжди на належному рівні надають увагу вирішенню даного питання, що призводить до виникнення низки проблем. Наводячи конкретні приклади щодо виявлених порушень Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», перший заступник військового прокурора Південного регіону полковник юстиції Володимир Петруненко відзначив, що для їх усунення упродовж поточного року було виконано значну роботу. А саме – прокурорами гарнізонів внесено 433 подання та приписи, а також опротестовано низку наказів і рішень деяких посадових осіб щодо обмеження соціальних прав військовослужбовців.
Це – і несвоєчасне відшкодування витрат на службові відрядження, виплат видів матеріальної та одноразової грошової допомоги при звільненні, а також грошових компенсацій за піднайм житла та харчування для військовослужбовців служби за контрактом тощо.
До активного обговорення актуальних проблем, пов’язаних з дотриманням вимог законодавства у сфері соціального та правового захисту військовослужбовців, підтриманням у підпорядкованих частинах і з’єднаннях належного рівня військової дисципліни та правопорядку долучилися представники органів військового управління Одеського гарнізону та 6го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України.
– Маючи протягом поточного року солідні здобутки з бойової підготовки, ми докладемо чимало зусиль задля того, аби покращити стан соціального захисту військовослужбовців. І в межах наших повноважень в цьому напрямі проводитимемо цілеспрямовану роботу, співпрацюючи з контролюючими та правоохоронними органами, – підкреслив перший заступник командира повітряного командування «Південь» генералмайор Сергій Дроздов.
Уважно заслухавши доповіді та пропозиції, військовий прокурор Південного регіону України полковник юстиції Ігор Папуша наголосив на тому, що усіма посадовими особами дана реальна оцінка стану справ у сфері дотримання вимог законодавства щодо соціального та правового захисту військовослужбовців.
Підтвердженням тому стало ухвалення учасниками міжвідомчої наради спільного обґрунтованого рішення, яким обумовлена реалізація низки конкретних дієвих заходів щодо виявлення та усунення порушень законодавства, а також визначено пріоритетні напрями роботи щодо покращення стану законності у сфері соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей.
В’ячеслав ДІОРДІЄВ, м. Одеса
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |