ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Добрі зміни і болючі питання
06.12.2011 / Газета: Одесские известия / № 136(4263) / Тираж: 18937

Спілкуючись із мешканцями сіл, не раз чула: вони нізащо не проміняли б свою оселю на міську квартиру. Міцне коріння дідів­прадідів утримує їх на батьківщині, додає снаги та сил.

– Люблю Саврань, подобається мені сільська природа, – каже Олена Івашківська. – Тому радо сприймаю зміни, що покращують наше життя. Порадувала приємна звістка про те, що після ремонту знову зафункціонувало хірургічне відділення Савранської центральної районної лікарні. Цього так очікували жителі району.

– Навіть якби у мене був вибір: жити у місті чи у селі, все одно обрав би село. Сповна віддаюсь роботі, люблю дітей, – ділиться своїм сокровенним директор Капустянського навчально­виховного комплексу Іван Нагерняк. – І в глибинці наші діти отримують гарні знання. Це засвідчують результати тестування. Тому сільські школи треба підтримувати. Наш навчальний заклад нещодавно оновився, після ремонту набув сучасного вигляду.

Ось так, вступаючи в розмову із сільчанами, обов’язково почуєш про приємну новину. Хоча і проблем за нинішніх умов життя їм не бракує. При зустрічі з головою районної ради Миколою Бадюлом поцікавилась, що в районі зроблено для покращення соціальної сфери і що найбільше дошкуляє глибинці. Варто зауважити, що М. Бадюл очолює районну громаду з квітня 1998 року. Він має значний досвід і може показати майстер­клас і з проведення сесійних засідань, і з підготовки та організації будь­якої справи. А ще він уміє спілкуватися з людьми. Підмітила, що часто на сходах громадян, або на сесіях райради відверта розмова, щирий діалог допомагають голові районної ради глибше вникати у сільські проблеми.

– Болючим питанням для нашого району було відсутність хірургічного відділення у райлікарні. За кошти обласного бюджету його відремонтовано, придбано нове медичне обладнання. В цьому році виділені кошти і на проведення капітального ремонту в терапевтичному відділені. Відкрито пункт переливання крові. Для повноцінного функціонування лікарні в осінньо­зимовий період провели заміну котлів опалення на нові – енергозберігаючі. За рахунок місцевого бюджету в райлікарні, зокрема, зроблено поточний ремонт ліній електропередач, які були в аварійному стані, та промивку системи опалення. Також придбано три генератора для безперебійної роботи найважливіших відділень – пологового, хірургічного та відділення невідкладної допомоги. На сьогодні стоїть питання про підключення лічильників електрообладнання по кожному відділенню.

Дбаємо і про освіту. Оскільки в селищному дитсадку не вистачає місць, то відкрито нову групу в дошкільному закладі с. Віль­шанки та організовано підвіз дітей. Придбали новий шкільний автобус, який вже введений в експлуатацію і доставляє учнів до Осичківської ЗОШ І – ІІІ ступенів. Для покращення умов навчання в сільських школах придбано 7 мультимедійних дощок та 10 мультимедійних проекторів.

Минулого року завершено реалізацію спільного проекту Європейського союзу та програми розвитку ООН « Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Загальний бюджет проекту склав 617 тисяч гривень. При цьому і громади додали свої внески, сума яких склала 36,7 тисячі гривень, а також були надходження і з обласного бюджету. Завдяки спільній участі в проекті в Дубинівській ЗОШ І – ІІІ ступенів та Капустянському НВК замінено вікна на металопластикові, зроблено капітальний ремонт дитячого садочка в с. Концеба та облаштовано артезіанську свердловину в селищі Саврань. Минулого року виділили кошти на проведення термінового ремонту для трьох багатоповерхових будинків в селищі по вулиці Леніна. На сьогодні для деяких населених пунктів залишається болючим питання водопостачання. Та початок цій справі покладено. Відремонтовано водогін в селі Полянецьке, а на черзі ремонт водогону в селі Концеба.

У листопаді в усіх селах району пройшли сходи громадян. У рамках проекту «Народний бюджет», ініційованого головою Одеської обласної державної адміністрації Едуардом Матвійчуком, громада сама вирішувала, на що першочергово використати кошти. В нашому районі це стосується в першу чергу ремонту шкіл та приміщень закладів охорони здоров’я, забезпечення селища та окремих сіл дитячими садками, покращення водопостачання, ремонту існуючих доріг та будівництва нових. Потребують ремонту сільські заклади культури. Над проблемами сіл працюємо спільно. Варто зазначити, що голова райдержадміністрації Олег Іспанюк, на думку депутатського корпусу, докладає зусиль для того, щоби надійно працювали амбулаторії та ФАПи в усіх селах району.

Автор: Тетяна СТОРЧАК, власкор «Одеських вістей», Савранський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту