![]() |
|
![]() |
![]() |
Особливості діалогу з потенційними інвесторами
В Одеському регіональному відділенні Асоціації міст України, у межах проекту «Діалог», відбувся семінар «Стійкий економічний розвиток регіону. Шляхи залучення іноземних інвестицій та технічної допомоги». Мова йшла про плани подальшого економічного розвитку Одещини, можливості участі міських рад області у проектах і грантах на прикладі спільної програми транскордонної співпраці «Румунія – Україна – Республіка Молдова».
У семінарі взяли участь керівники й фахівці Ізмаїльської, Татарбунарської, Одеської, Березівської, БілгородДністровської, Болградської, Теплодарської, Кілійської міських рад.
Доцент кафедри європейської інтеграції ОРІДУ НАДУ при Президентові України Віктор Комаровський розповів про те, що в діалозі з потенційними закордонними інвесторами мусить бути дуже чітко сформульована мета, на досягнення якої ведеться пошук коштів. Потенційні інвестори завжди цікавляться іміджем партнерів. Тому не завадять копії публікацій у ЗМІ й позитивних відгуків. Можуть запросити й фінансовий звіт за певний проміжок часу.
Перший заступник начальника Головного управління зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції облдержадміністрації Віктор Бондарук докладно ознайомив присутніх з програмою «Румунія – Україна – Республіка Молдова». Вона заснована на 3 пріоритетах: підвищенні конкурентоспроможності прикордонної економіки, запобіганні екологічним катастрофам і посиленні діалогу між жителями прикордонних районів країнсусідів. Подаваний у межах програми некомерційний проект обов’язково має бути корисним для обох сторін – України та Румунії, а також мати партнера з румунської сторони. Подавати його тепер можуть навіть органі місцевої влади.
Усі вимоги до проектів докладно розписані на сайті http://www.rouamd.net. На думку Віктора Івановича, у нинішніх умовах браку бюджетних коштів не можна втрачати шанс одержати фінансування з Євросоюзу.
– Термін подачі заявок закінчується 30 січня 2012 року, – підкреслив Віктор Бондарук. – 1213 грудня в Одесі пройдуть так звані інформаційні сесії, на які треба представити тільки концептноти, що містять основні відомості щодо вашого проекту. Краще заздалегідь вивчити всю інформацію, представлену на зазначеному сайті, а зустріч з фахівцями 1213 грудня використовувати для конкретизації поставлених завдань і виправлення помилок, щоб у підсумку всетаки одержати фінансову підтримку проекту. Що стосується заповнення аплікаційних форм на проекти, допущені до остаточного розгляду, у цьому допомогу готові надати співробітники нашого управління. Ми чудово розуміємо: це до снаги зробити грамотно й правильно тільки фахівцям.
Одеське регіональне відділення Асоціації міст України домовилося із представниками влади про подальшу співпрацю в напрямі пошуку всіх можливих варіантів залучення інвестицій.
Світлана КОМІСАРЕНКО, «Одеські вісті»
На хвилі добросусідства
Нещодавно Одещина приймала Дунайський інвестиційний форум, у якому брали участь делегації Болгарії, Австрії, Румунії, Угорщини та Словаччини. Про його відкриття «ОВ» уже повідомляли читачів. Українська сторона широко представила потенціал агропромислового комплексу нашого регіону, зокрема у сфері селекції зернових і виноробства.
Однією з яскравих подій форуму стало друге засідання Міжурядової україноугорської комісії з економічної співпраці. Його провели міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк і міністр національного розвитку Угорщини Томаш Феллєгі. Як заявив Микола Присяжнюк, дуже важливим є поновлення співпраці двох країн у сфері транспорту. Зокрема, мова йшла про збільшення перевезень річкою Дунай і залізницею за маршрутом Китай – Росія – Україна – Європа і назад. Учасники засідання також приділили увагу енергетиці, туризму, культурі й сільському господарству.
Томаш Феллєгі підкреслив, що ключовими напрямами спільної діяльності могли б стати фінансова та інвестиційна сфери, інформаційні та інші технології. Під час засідання комісії були досягнуті домовленості про розвиток на Одещині виноградарства й виноробства за активної участі банківської системи Угорщини. Він також відзначив, що за 8 місяців поточного року товарообіг між нашими країнами збільшився на 38 відсотків і склав 3 мільярди доларів. А під кінець року ця цифра може сягнути 3, 5 мільярда доларів США.
Під час засідання комісії було підписано низку попередніх угод про співпрацю у сферах транспорту, енергетики, сільського господарства й туризму.
Анатолій МИХАЙЛЕНКО, «Одеські вісті»
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |