![]() |
|
![]() |
![]() |
У 18621871 роках у Комишівці працювала школа при церкві. У вересні 1880 року було відкрито нову двокласну школу, де навчалися 65 хлопчиків і 52 дівчинки. 1924 року було побудовано корпус із білого каменю з шістьма класними кімнатами, спортзалом і майстернями. 1967 року був уведений в експлуатацію ще один корпус. У цих двох будівлях школа працює й донині. Навчальний заклад цікавий тим, що викладання провадиться молдавською мовою. З 2004 року його очолює Віра Гнатівна КОКОШ, із якою ми мали бесіду
– Школа наша національна, з молдавською мовою навчання, – розповідає Віра Гнатівна, – але є класи з викладанням українською мовою. Це було зроблено на прохання батьків. Зараз українських класів 7 із 21. У нинішньому році ми випустили один український і два молдавські класи. У школі займаються 328 учнів. У педагогічному колективі 4 вчителі вищої категорії, 1 учительметодист, 15 – першої категорії, 12 – другої і 10 фахівців. У 2007 році ми відзначили 50річчя середньої освіти в Комишівці – у 1957 році зі стін нашої школи вийшов перший випуск десятикласників.
– Є класи з поглибленим вивчанням якихось предметів?
– У школі немає профільних класів. Профільне навчання у нас забезпечується через так звану варіативну частину навчального плану. Ми даємо 10м і 11м класам додаткові години за їхніми потребами. Що найбільше цікавить наших дітей? Це українська мова, як державна, є додаткові години також з англійської мови, фізики, математики, географії, предметів, які йдуть на позашкільне тестування.
– Діти прагнуть до знань?
– Так, діти у нас хороші, і ми їх любимо. Ми пишаємося такими учнями, як Ростислав Чабря. Діти обрали його президентом своєї учнівської країни. Торік він тричі їздив до Одеси для участі в Олімпіадах МАН. Захищав свої роботи з української мови, з історії. Дуже хороший у нас 11А клас. У ньому провадимо найчастіше наші відкриті уроки, семінари. Серед учнів є здорова конкуренція, але стараються вони не тільки заради оцінок, але, насамперед, заради знань. На доброму рахунку 10Б клас, дуже організований 10А. На педнараді школи багато доброго говорилося на адресу 5го класу, учительки молодших класів В. Бурдужі, яка його вела 4 роки й тепер передала у школу II ступеня. Усі вчителіпредметники відгукуються дуже позитивно про цей клас як про добре підготовлений. Учителька зуміла дати учням необхідні навички, і тепер з ними легко працювати. За це вчителі висловили подяку своїй колезі В. Бурдужі.
– Очевидно, у вас підібрався добрий педагогічний колектив?
– Так, колектив у нас здоровий, згуртований і дуже активний. Усі – добрі фахівці.
Мене тішить, що наші педагоги йдуть у ногу з часом, займаються самоосвітою, знайомляться з новинками передового досвіду. У більшості вдома комп'ютери, є доступ до інформаційних баз. Ми цінуємо все добре, що було закладено в шкільній освіті за старих часів, при Радянському Союзі, але використовуємо і усе нове, передове. Через райвідділ освіти одержали мультимедійний комплект. З комп'ютера на екран можна проектувати різні матеріали – текстові, діаграми, фото і відео. Учителі добирають цікаві матеріали, накопичили солідний їх обсяг. У школі є два комп'ютерні класи (загалом там 18 комп'ютерів).
– Життя у школі проходить не нудно, зважаючи на все…
– Звичайно. Крім того, у нас випускається шкільна газета «Баштина», де діти під керівництвом Н. Лискевич поміщують матеріали про шкільне життя. Це наш пресцентр. Провадиться багато цікавих заходів. Наприклад, у День рідної мови 21 лютого ми провадимо національний фестиваль «Каса маре». Діти готують пісні, вірші, приказки, гуморески молдавською мовою, молдавські танці. Прикрашаємо залу старовинними домотканими килимами. Тут представлені старовинні предмети побуту, національні молдавські костюми, є навіть домоткані простирадла й рушники. Багато цікавих речей у шкільному музеї. У школі є хоровий колектив учителів, торік їздили з виступами до Одеси. Чудово співають дівчатка учнівського ансамблю «Міоріца», два наші вокальні дуети. Школа має також спортивні досягнення. На змаганнях наші волейболісти і футболісти завжди виступають дуже успішно. Є у нас свій тир.
– А проблеми?
– Проблема в тому, що доводиться займатися у дві зміни. Бракує класних приміщень. Сподіваємося на те, що відновиться будівництво нової школи. Кількість учнів збільшується. Сьогодні є 21 клас, а скоро буде 22. Зараз Одеський проектний інститут працює над зміною проекту будівництва школи, щоб забезпечити нас необхідною кількістю класних приміщень.
У наших старих будинках проблем вистачає, особливо турбує стан стель, які періодично обвалюються. Хоча щороку в школі щось робиться щодо ремонту. Ми вдячні за допомогу райраді та райдержадміністрації.
Володимир БАБІН,
Ізмаїльський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |