ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Соціальний захист
09.12.2011 / Газета: Одесские известия / № 137 (4264) / Тираж: 18937

На замітку роботодавцям

Не перераховуючи гроші до Пенсійного фонду України, підприємства, установи, організації та підприємці, які мають борги за внесками, порушують норми Законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і «Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Боржники ставлять під загрозу майбутнє своїх працівників, оскільки розмір пенсії безпосередньо залежить від заробітної плати і страхового стажу (періоду, протягом якого сплачуються внески). Органи Пенсійного фонду працівникам підприємств­боржників не підтверджують дані персоніфікованого обліку для розрахунків пенсії за періоди несплати обов’язкових платежів.

Не всі роботодавці розуміють, що порушення ними зобов’язань щодо сплати внесків за найманих робітників не тільки позбавляє останніх частини пенсій, а й відволікає значні суми на погашення нарахованих за несвоєчасну сплату фінансових санкцій і не додає коштів у солідарній системі пенсійного страхування, за рахунок яких виплачується пенсія нинішнім пенсіонерам.

Борг платників за внесками, пенею й фінансовими санкціями становить 76,1 млн грн. Понад 59 відсотків цієї суми належить підприємствам, що перебувають у процедурах банкрутства.

Найбільша заборгованість за внесками на пенсійне страхування зна­читься за Одеським виробничим хіміко­фармакологічним підприємством «Завод «Біостимулятор» (7,7 млн грн), Державною судноплавною компанією «Чорноморське морське пароплавство» (3,6 млн грн), ВАТ Холдинговою компанією «Краян» (3,0 млн грн) і ВАТ «Пресмаш» (2,8 млн грн).

Найбільша заборгова­ність за єдиним внеском на соціальне страхування належить ПАО «Чорно­мортехфлот» (1,8 млн грн), СТОВ «Ко­мінтернів­­ська птахофабрика» (1,7 млн грн), ВАТ Холдинговій компанії «Краян» (0,8 млн грн) і ВАТ «Пресмаш» (0,7 млн грн).

Крім того, частина підприємців не сплатила внесків за 2010 рік. Недоїмка фізичних осіб, зокрема тих, що перебувають на спрощеній системі оподатковування, становить 4,7 млн грн.

Управління Пенсійного фонду постійно направляє позови до судів і матеріали до виконавчої служби для примусового стягнення заборгованості. З початку року в рахунок погашення недоїмки минулих років надійшло 13,1 млн грн. Застосовано 1,8 тис. адміністративних штрафів до посадових осіб, передано матеріали на порушення кримінальних справ щодо 10 керівників підприємств­боржників.

Особлива увага приді­ляється роботі щодо виявлення прихованої оплати праці. Цього року проведено 2,2 тис. спільних із контролюючими органами перевірок, виявлено 1,8 тис. неоформлених найманих робітників. На комісіях з питань легалізації заробітної плати при державних адміністраціях розглянуто матеріали щодо 2,5 тис. суб’єктів господарювання, які занижують зарплату.

Робота Пенсійного фонду в цих напрямах з урахуванням розробки урядом законопроектів, що передбачають гарантовані заробітні плати і механізми, які забороняють приймати на роботу громадян без складання письмових трудових договорів, є немаловажними чинниками для запровадження в найближчі кілька років накопичувальної системи пенсійного страхування.

Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області

Про деякі зміни у пенсійному забезпеченні військовослужбовців

До Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області та підвідомчих управлінь звертаються військові пенсіонери і військовослужбовці із запитаннями, які стосуються змін у пенсійному забезпеченні військовослужбовців з 1 жовтня 2011 року відповідно до Закону України «Про заходи законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».

На запитання, що найчастіше зустрічаються, відповідає начальник управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Юрій Володимирович ПАРХОМЕНКО.

Які зміни в законодавстві ухвалені щодо визначення права на призначення пенсії за вислугою років згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»?

Відповідно до змін, внесених до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби й військової служби за контрактом, незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби:

по 30 вересня 2011 року і на день звільнення мають вислугу 20 років і більше;

з 1 жовтня 2011 року по 30 вересня 2012 року і на день звільнення мають вислугу 20 календарних років та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2012 по 30 вересня 2013 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік і більше;

з 1 жовтня 2013 по 30 вересня 2014 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2014 по 30 вересня 2015 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки і більше;

з 1 жовтня 2015 по 30 вересня 2016 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2016 по 30 вересня 2017 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки і більше;

з 1 жовтня 2017 по 30 вересня 2018 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2018 по 30 вересня 2019 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки і більше;

з 1 жовтня 2019 по 30 вересня 2020 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2020 або пізніше і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше.

До календарної вислуги років зараховується також час їхнього навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних вищих навчальних закладах, а також в інших навчальних закладах, після завершення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання.

Пенсія за вислугу років призначається вищезгаданим особам у разі досягнення 45­річного віку і за наявності у них вислуги 20 календарних років і більше, які звільняються з військової служби відповідно до Закону України «Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються зі служби у зв’язку з реформуванням Збройних сил України, і членів їхніх родин».

Особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, які обіймали посади льотного складу і плаваючого складу підводних човнів Збройних сил не менше 20 років, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 20 років і більше, пенсія за вислугу років призначається незалежно від віку.

Які обмеження у виплаті пенсії військовослужбовцям передбачені з 1 жовтня 2011 року?

Установлено максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, які здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, установлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, що мають особливі заслуги перед Вітчизною), призначених (перелічених) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб», не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, установленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набуття чинності Закону України «Про заходи законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», до 01.10.2011 року.

Пенсіонерам, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набуття чинності цього Закону і у яких розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, установлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) перевищує максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), установлений вище зазначеним Законом, виплата пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) здійснюється без індексації і без проведення інших перерахунків, передбачених законодавством, до того часу, коли розмір пенсії буде відповідати максимальному розміру пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), установленому цим Законом.

Також установлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений у відповідності зі ст. 13 Закону України « Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб» не має перевищувати 80 відсотків відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені у встановленому Законом порядку до 1 категорії – 100 відсотків, до 2 категорії – 95 відсотків.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту