![]() |
|
![]() |
![]() |
Першим пунктом порядку денного 9ї сесії обласної ради VΙ скликання значився звіт голови про діяльність регіонального парламенту за перший рік роботи. Микола Пундик відзвітував про те, що зроблено, і поділився планами на майбутнє, подякував за злагоджену роботу колегам за депутатським корпусом (незалежно від їхньої політичної приналежності). У цілому М. Пундик висловив задоволення результатами очолюваного ним представницького органу, про що окремо повідомив журналістам у перерві пленарного засідання під час традиційного брифінгу. Пропонуємо вашій увазі короткий виклад основних тем.
– З одного боку, я задоволений якістю роботи обласної ради та його постійних комісій. З другого боку – дуже багато чого з того, що планувалося, на жаль, поки що не вдалося зробити через об’єктивні причини. Хоча будьяка об’єктивна причина, в остаточному підсумку, має суб’єктивну основу. Хотілося б зробити і більше. Але є речі, які всетаки вдалося здійснити.
– Миколо Володимировичу, що відбувається з мером Одеси?
– Із засобів масової інформації знаю, що він перебуває у лікарні «Інто-Сана». Намагався до нього додзвонитися, але телефони відключені. Нічого більше не можу вам сказати.
– А чи буде відставка мера? Чи зміниться міська влада?
– Я не володію такою інформацією, оскільки є головою обласної ради. Тому давайте краще будемо говорити про нашу роботу.
– Яке у Вас ставлення до депутатів, які не беруть участі у діяльності облради?
– Різне. Наприклад, якщо говорити про Григорія Миколайовича Педченка, то, будемо відверті, з 9ти сесій він був усього на 2х. Немає у начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних сил України можливості приїжджати на всі сесії обласної ради. Але якби не Григорій Педченко, чи вирішили б ми питання про розміщення бригади внутрішніх військ МВС у Болграді? Та ніколи в житті! І питання про відновлення в Одесі Військової академії теж.
З другого боку, є депутати, які просто не приходять на сесії. Але це вже їхні політичні сили повинні з ними розбиратися.
– Чи можете Ви підтвердити інформацію про можливе переведення штабу Південного оперативного командування до Дніпропетровська?
– Ця тема будирується, і це зрозуміло – власність в Одесі цікавить багатьох. Але я спілкувався із цього приводу з Григорієм Миколайовичем Педченком під час візиту Президента до нашого міста, так він підтвердив, що офіційно це питання на порядку денному не стоїть.
– На порядку денному стоїть питання про надання пільги на оренду приміщень для обласного товариства «Просвіти». Як відомо, ця організація активно підтримує «Свободу» Тягнибока. Підтримуючи «Просвіту», Ви теж побічно підтримуєте цю політичну силу….
– Це тільки Ваші умовиводи. Не я, а ми – обласна рада, якщо й проголосуємо за це рішення, то проголосуємо за громадську організацію, яка створена понад 140 років тому. І крім своєї статутної діяльності – поширення творів Тараса Григоровича Шевченка, я не пам’ятаю, щоб вона займалася іншими речами. Якщо Ви маєте на увазі людей, то говоріть про конкретних людей, а не про організацію в цілому. Як будьяка громадська організація, «Просвіта» має право претендувати на цю пільгу.
– Чому з порядку денного був виключений пункт про передачу цілого списку пам’яток культурної спадщини, розташованих на території Одеси, зі спільної власності громад області до міської комунальної власності?
– Тому що там існує правова колізія. Спочатку за це рішення у відповідному варіанті повинна проголосувати сесія міської ради. Поки що цього не відбулося.
– Чому тоді з цього попереднього списку вже виключено музей морського флоту?
– Музей морського флоту не входить до числа спірних об’єктів. У нас у спільній власності територіальних громад області 803 об’єкти. З них майже чотириста у різні часи були внесені і до обласного списку, і до списків окремих територіальних громад. Але реально спірних, які потребують певного вирішення, аж до судового, не так багато – близько десяти. Я не пам’ятаю, щоб щось подібне було стосовно музею морського флоту.
– Як обласна рада враховуватиме результати народних обговорень бюджету? Чи розроблено якийсь механізм реалізації «Народного бюджету»?
– На сьогоднішній день у нас пройшло близько 560 сходок у селах усіх районів. Зрозуміло, що бюджет – це така річ, яка обмежена двома чинниками – часом і кількістю грошей. Безумовно, усі без винятку потреби врахувати не можна. Але ми виходимо з того, що на сьогоднішній день визначені найбільш актуальні об’єкти в кожному районі, у кожному населеному пункті, які будуть фінансуватися з різних рівнів бюджету – сільського, районного, обласного. Мало того, дещо з того, що потрапило до «Народного бюджету» і про що ми раніше не припускали, вдалося пролобіювати в Києві. Я вчора бачив черговий проект Державного бюджету на наступний рік, там є два нові об’єкти по Одеській області. Але, не буду говорити завчасно, нехай спочатку за нього проголосують.
Об’єкти, які не потраплять до обласного бюджету на наступний рік, ми включимо до профільних програм і закладемо їх фінансування якщо не на 2012й, то на 2013 рік. А якщо буде потрібно, – наприклад, у нас сплив один об’єкт на сотні мільйонів, – то передбачимо його фінансування роки на три.
– Чи буде фінансуватися з обласного бюджету «Дім з янголом»?
– Подивимося. Оскільки це не державна і не комунальна установа, там повинна бути дещо інша схема, яка зараз проробляється. У кожному разі «Дім з янголом» не залишиться без підтримки. І в цьому питанні бере активну участь один з віцепрем’єрів України. Гадаю, тут усе буде гаразд.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |