![]() |
|
![]() |
![]() |
Наприкінці минулого місяця наказом Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України був затверджений календарний план підготовки і проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України у 2012 році. Згідно із цим документом, реєстрація учасників ЗНО розпочнеться з першого січня і триватиме до двадцятого лютого 2012 року. Саме тестування пройде в період з 15 травня по 7 червня.
Великих змін, у порівнянні з минулим роком, програма не зазнала, але всетаки зупинимося на деяких аспектах.
Тепер при реєстрації на основне тестування абітурієнт може одразу зареєструватися на додаткове, якщо не має можливості бути присутнім на першому через поважні причини. Такими є: навчання за кордоном (наприклад, за програмою обміну FLEX), участь у міжнародних або всеукраїнських змаганнях. Назустріч підуть також морякам і військовослужбовцям.
На відміну від минулого року, абітурієнти зможуть вибирати тільки чотири предмети для тестування, а не п’ять.
– Для вступу до вузів першого і другого рівнів акредитації досить пред’явити показник щодо одного предмету. Охочим вступити до вищих навчальних закладів вищих рівнів достатньо результатів щодо трьох дисциплін. Таким чином, ми нікого не обділяємо, – підкреслив директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов.
При багатьох вузах уже працюють курси, на яких охочих готують до тестування.
Уперше видано сертифіковані матеріали, затверджені Міністерством, за якими абітурієнти можуть пройти ще одне пробне тестування у себе вдома. До комплекту входять: інструкція із заповнення бланків відповідей, зразки самих бланків і навіть поради щодо правильної побудови відповідей, що дозволяють заощадити час. Ціна набору коливається від 54 до 58 гривень. Придбати їх можна в Одеському регіональному центрі оцінювання якості освіти.
– Будьякі інші матеріали не затверджені ані Міністерством освіти, ані Українським центром оцінювання якості освіти. Саме тому купувати і користуватися ними ми не радимо, – говорить А. Анісімов.
Як і раніше, абітурієнтам радять покладатися тільки на свої знання, тому що списати, скачати, скопіювати або ще якось одержати інформацію під час проходження тестування не буде ніякої можливості. Мобільні телефони та інші обладнання чекатимуть на своїх власників на спеціальному столі в тій же аудиторії, де буде проходити процедура.
– Система контролю буде навіть жорсткішою, ніж торік, повідомляє Анатолій Юрійович. – Усе це робиться для того, щоб забезпечити усім абітурієнтам рівні можливості.
До речі, про рівні можливості. Подумали і про випускників у районах нашої області. У кожному райцентрі буде відкрито пункт тестування, і молодим людям не доведеться їхати до великих міст, щоб скласти необхідні тести.
Близько чотирьох тисяч педагогічних працівників будуть працювати на пунктах тестування. Уже з першого січня планується провести масштабну роботу щодо їхньої підготовки.
Для того, щоб обміркувати основні проблеми цього процесу, минулого тижня відбулася науковометодична конференція «Регіональний досвід і перспективи проведення ЗНО у 2012 році». У ній взяли участь одеські педагоги, а також представники вищих навчальних закладів з Миколаївської та Кіровоградської областей. Ділилися досвідом, обговорювали основні проблеми ЗНО. Отже, любі абітурієнти, тепер слово за вами!
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |