ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
13.12.2011 / Газета: Одесские известия / № 139(4266) / Тираж: 18937

Одеса

Три дуже важливі чинники

Починаючи з 2003 року, згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН, дев'ятого грудня відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією. Конвенцію ООН проти корупції Україна ратифікувала у 2006 році. На жаль, судячи з міжнародних рейтингів, у нашій країні це одна з головних проблем. Тим більше треба віддати належне людям, для яких боротьба з корупційними явищами є професією та способом життя.

З нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією деякі наші земляки одержали почесні нагороди з рук голови обласної ради Миколи Пундика і заступника губернатора Петра Хлицова.

– Як історик, я можу вам сказати таке, – відзначив Микола Пундик. – Перші згадування про корупцію, відомі на сьогоднішній день, розшифровані в шумерських текстах, які датуються двома з половиною тисячами років до нашої ери. Безумовно, це згубне явище. І втішно те, що є люди, які ставлять суспільне благо вище за особисте, для яких це навіть є основною роботою. Стовідсотково перемогти корупцію на сьогоднішній день не вдалося ніде. Але, як свідчить світовий досвід (Сінгапур, Швеція), у цьому питанні можна домогтися серйозних успіхів завдяки трьом чинникам. Перший – серйозні покарання, передбачені законодавчою базою. Другий чинник – безумовний осуд суспільством корупції як явища. І третій чинник – дуже високий професіоналізм людей, які безпосередньо займаються цією роботою, і дуже висока матеріальна подяка їм з боку суспільства. Я хочу побажати вам збігу цих трьох чинників. А також побажати здоров'я, мудрості й сил. Зі святом вас!

Очищуємося від хімікатів

Цього року з нашої області вивезено понад 1,5 тисячі тонн непридатних для використання хімічних відходів. Про це повідомив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Одеській області Анатолій Яцков під час наукової конференції «Екологічна освіта та виховання як складові формування громадянського суспільства».

За його словами, державою для утилізації непридатних для використання хімічних відходів, які є на території області, було виділено 38 мільйонів гривень, ще 4 мільйони передбачено в обласному бюджеті. Він також висловив упевненість, що залишки хімікатів вивезуть із території регіону до кінця поточного року.

милосердя найвищої проби

П'ятдесят років тому було створено службу патронажних сестер Червоного Хреста України. З того часу вони стали своєрідними янголами-хранителями для багатьох тисяч людей, які потребують постійного догляду, прикуті недугою до ліжка, залишені родичами напризволяще.

І сьогодні патронажні сестри в Одесі та в районах області, проявляючи милосердя найвищої проби, допомагають хворим та старим людям. Багато теплих слів вдячності пролунало на їхню адресу на урочистих зборах, присвячених цій знаменній даті. Голова Одеської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Т. Барнич підбила підсумки роботи патронажних сестер. Їх вітали представники органів влади, громадських організацій. Тепло був зустрінутий виступ голови обласного комітету профспілки медичних працівників Г. Кошкарової, головного лікаря Одеського обласного центру здоров'я В. Сосніної.

Багато патронажних сестер були удостоєні подяк та грамот. Почесна грамота Національного Комітету Товариства Червоного Хреста України вручена Г. Хвиловській, а також В. Лихацькій. Г. Яцумир нагороджена найвищою відзнакою Товариства Червоного Хреста України, а Г. Савицька Грамотою міністра соціальної політики України.

Від Пересипу до Дальніх Млинів з вітерцем

Наступного року Пересипський міст та Іванівський шляхопровід сполучить тролейбусна лінія.

Така заяву зробив заступник начальника департаменту транспортного комплексу та зв'язку Одеської міської ради Сергій Дашковський під час чергового круглого столу «Створення умов доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями». Раніше цим маршрутом ходив трамвай, нагадав він. А сьогодні є вже проект, що передбачає прокладення тролейбусної лінії.

Каталог на спомин про Ломоносова

Виповнилося 300 років від дня народження Михайла Васильовича Ломоносова – видатного вченого, світила світової науки. Він зробив багато відкриттів в астрономії, фізиці, хімії, геології, географії, історії, кристалографії, заклав основи сучасної російської літературної мови, був художником та просвітником.

В одеському Будинку вчених 300­річчю Ломоносова були присвячені одразу 2 виставки. Силами членів наукової секції книги випущено 40­сторінковий повнобарвний каталог, який докладно описує обидва ці заходи. Його привезли одразу до трьох міст, нерозривно пов'язаних з іменем Ломоносова. У Москві презентація пройшла у присутності керівника Державної агенції з друку та масових комунікацій М. Сеславінського, у Санкт­Петербурзі на спільному засіданні Академії Наук та Академії Мистецтв про нього розповів знаменитий вчений, академік Е. Карпєєв; а в Архангельську збірку репрезентували на відкритому спільному засіданні Ломоносовського фонду, Ломоносовського музею та Ломоносовського товариства.

Ломоносов бував і на Україні. У Києво­Могилянській академії, де якість викладання прадавніх мов була дуже високою, він вивчав латину. Спираючись на свої особисті спостереження, Михайло Васильович вперше в історії почав наукову розробку питань кліматології для України. Багато писав про родовища кухонної солі в Карпатах. Ломоносов розглядав українську мову як цілком рівноправну з «московською».

Відпочинок доступний усім

Обласна державна адміністрація зробить відпочинок у курортних містах та селищах регіону доступним для людей з обмеженими фізичними можливостями. Про це повідомила завідувачка сектору організації туризму та розвитку туристичної інфраструктури ОДА Інна Беженар.

За її словами, це положення було затверджене на сесії обласної ради у межах програми розвитку туристично­рекреаційної сфери Одеської області на 2011­2015 роки.

Головною метою цієї програми є збільшення туристичних потоків до Одеського регіону, зокрема, за рахунок створення нових туристичних маршрутів та брендів. Розшириться перелік туристичних послуг, одержить розвиток матеріально­технічна база туризму та нових об'єктів цієї галузі. Крім того, відпочинок стане доступним для інвалідів, а для сільського населення будуть створені нові робочі місця за рахунок розширення сфери зеленого туризму.

Балтський район

Стан озимих – критичний

На черговому засіданні колегії райдержадміністрації розглянуто низку питань, над вирішенням яких працює сьогодні район.

Зокрема проаналізовано результати роботи над дохідною та видатковою частинами бюджету району за 10 місяців поточного року, стан виконання програми соціально­економічного розвитку, завдань з підготовки житлово­комунального, паливно­енергетичного та дорожньо­мостового господарств до роботи в осінньо­зимовий період. Підбито підсумки збирання пізніх зернових та підготовки ґрунту до сівби.

Занепокоєння голови райдержадміністрації Василя Бабанського викликала критична ситуація з озимими. Несприятливі погодні умови можуть залишити район без хліба, адже під загрозою 19000 гектарів пшениці. Тож голова звернувся до членів колегії підтримати пропозицію щодо створення професійної комісії для оцінки стану озимих і підготовки резервного фонду насіння для пересівання.

Наповнення дохідної частини бюджету має бути виконано – таке завдання поставлено перед відповідними службами.

Крім того, дано доручення перевірити всі маршрути, якими рухаються шкільні автобуси, гарантувати безпеку перевезення дітей до навчальних закладів.

Красноокнянський район

Серед найкращих у тваринництві

Вагомими результатами у тваринницькій галузі завершують рік багато сільгосппідприємств району.

Так, в ПСП «Колос» середньодобовий приріст ВРХ склав – 940 грамів, в СВК «Правда» – 825, СТОВ «Мрія» – 662 грами. Гарних надоїв молока досягнуто у СТОВ «Мрія», СВК «Правда», СВК «Ставрівський». Серед найкращих трудівниць – доярки СВК «Ставрівський» Олена Фрига, СТОВ «Мрія» – Ольга Болбох, СВК «Ставрівський» – Антоніна Березовська.

Непоганих результатів досягнуто у свинарстві і птахівництві.

Славиться район ветеранами, які продовжують сумлінно працювати у своїх господарствах. Це завідувач молочнотоварної ферми СТОВ «Мрія» Іван Макарович Капеліст, керівник СВК «Кірова» Віталій Маркович Сорочан, механізатори СВК «Ставрівській» Олександр Федорович Лукавий та Григорій Іванович Трофанюк, доярка цього ж господарства Ніна Григорівна Козак та багато інших.

Ширяївський район

З розвинутою інфраструктурою

Миколаївська сільська рада – одна з найбільших у районі. Вже шість років як село газифіковано. Тут зручно розміщені об’єкти соціальної сфери: дільнична лікарня, школа, Будинок культури.

До речі, по допомогу до місцевих лікарів їдуть навіть із сусідніх сіл Ананьївського району. А двічі на тиждень тут збирається багатолюдний базар. Комунальні клопоти з обслуговування населення взяло на себе підприємство «Аквавіта».

Миколаївку можна порівняти з міні­містечком, де створено належні умови для життя. Тут чисті вулиці, охайні оселі. Це не пройшло повз увагу конкурсної комісії обласної ради при підбитті підсумків щодо належного санітарного стану та благоустрою територій, за що й було відзначено сільського голову Михайла Смачинського.

Рені

Із провінції – до зірок

У Ренійському історико-краєзнавчому музеї відкрилася експозиція про людей, які в провінції «встали на крило» і досягли великих успіхів у різних галузях.

Це – ректор Ізмаїльського гуманітарного університету Олек­сандр Лебеденко, доктор економічних наук Борис Малицький, голова Кримської республіканської організації Національної спілки письменників України Володимир Бушняк та багато інших. Внесли ренійці свій вклад навіть у розвиток космосу. Іван Федоренко, інженер – випробувач Центру підготовки космонавтів ім. Юрія Гагаріна, готував екіпажі до виконання експериментів та прикладних робіт на орбіті Землі. Валерій Скнаря провадив випробування та підготовку до запусків космічних апаратів, брати Олег та Володимир Плешакови служили на космодромі Байконур. Експозиція в музеї викликала велике зацікавлення у школярів.

Іванівський район

Підтвердили майстерність

У районному Будинку культури пройшов звітний концерт самодіяльних колективів на підтвердження звання «народний».

Свої виступи глядачам дарували ансамбль російської пісні «Дуняша», незмінним керівником якого вже 14 років є Домникія Мурашко. Дев’ять років працює музичним керівником колективу Іван Коєв. Звання «народний» підтверджували театр естрадних мініатюр «От и До» (керівник Ірина Тищенко), колектив «Берегиня» Червонознам’янського будинку культури (музичний керівник Анатолій Габер), ансамбль української пісні «Калинонька» Ра­дісненського будинку культури, який створено в 1978 році (керівник Оксана Хмелевська, музичний керівник Олексій Тацієнко). Звання «зразковий» підтвердив хореографічний колектив «Фаворит»Іванівської дитячої музичної школи (керівник Людмила Деревенко).

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, В. Мамонтов, Л. Мельничук, В. Кисельова, Л. Кузьменко, Т. Сторчак, А. Бондарева, С. Левицька

Розпорядження Президента України

Про звільнення В. Арнаута з посади голови Березівської районної державної адміністрації Одеської області

Звільнити АРНАУТА Василя Петровича з посади голови Березівської районної державної адміністрації Одеської області.

Президент України В. ЯНУКОВИЧ м. Київ, 5 грудня 2011 року, № 370/2011­рп

Скільки років місту?

Скільки років Ізмаїлу? Як він називався раніше? Дотепер це запитання не знято з порядку денного дослідників­краєзнавців. Саме про це йшла мова на засіданні круглого столу в історико­краєзнавчому музеї Придунав’я.

Три з половиною години професійні історики, краєзнавці­аматори, журналісти і школярі з історичного гуртка при Центрі позашкільної роботи та дитячої творчості обговорювали проблеми дослідження історії й топоніміки рідного міста.

Серед озвучених досліджень були й такі, що повністю розбивають загальновизнані відомості про Ізмаїл.

Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей»

З бабусиної скрині

Неординарний парад мод відбувся у Кодимському історико­краєзнавчому музеї. Він мав назву «З бабусиної скрині».

У дійстві взяли участь десятикласники школи­ліцею № 1 міста Кодими під керівництвом вчителя Лариси Литвиненко. Дівчата і юнаки демонстрували старовинний український одяг, зібраний у різних куточках краю, розповідали про його походження та застосування.

Автор: В. Козюра, В. Мамонтов, Л. Мельничук, В. Кисельова, Л. Кузьменко, Т. Сторчак, А. Бондарева, С. Левицька


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту