![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Вшанують пам'ять першого Президента Греції
Сьогодні, 15-го грудня, в Одеському музеї грецького Фонду культури буде відкрито барельєф видатному грецькому та російському державному діячеві, дипломатові, графові Іоаннісу Каподістрії.
Барельєф створила і передала в дарунок музеєві відома скульпторка, завідувачка відділення Одеського художнього училища імені Грекова Таїсія Судьїна.
Після церемонії урочистого відкриття пройдуть ювілейні читання, присвячені життю та діяльності І. Каподістрії. Взяти в них участь виявили бажання дипломати, вчені, державні та громадські діячі, дослідники історії.
Вісімнадцять років Іоанніс Антонович Каподістрія плідно пропрацював у Міністерстві закордонних справ Росії.
У квітні 1827 року, після успішного завершення національновизвольного повстання проти турецького ярма, Іоанніса Каподістрію було обрано першим Президентом Греції.
За час його правління до 1830 року, коли на Лондонській конференції європейська спільнота визнала незалежність Греції, в країні вже були створені регулярні збройні сили, Національний банк, здійснено низку заходів щодо розквіту землеробства, торгівлі, реформовано судову систему та систему освіти. Президент підтримував і розвивав тісні, добросусідські зв’язки з Росією.
Вдячні нащадки встановили пам’ятники графу Іоаннісу Каподістрії в Афінах, Нафпліон, на о. Корфу, у Лозанні, СанктПетербурзі та інших містах світу.
Зарплату – за допомогою прокуратури
Триває боротьба з несумлінними роботодавцями, які затримують виплату заробітної плати персоналу підприємств та установ. Так, Чорноморська транспортна прокуратура порушила чергову кримінальну справу проти керівника одного з державних підприємств.
Під час перевірки було встановлено, що цей менеджер безпідставно затримував заробітну плату працівникам понад місяць на суму понад 350 тисяч гривень. За даною справою почато досудове слідство. Усього ж, завдяки втручанню прокуратури, з початку року громадянам області відшкодовано близько 45 мільйонів гривень не виплаченої вчасно зарплати.
Дозвілля не за примусом
Наближаються зимові канікули. Для організації змістовного дозвілля понад 78 тисяч учнів загальноосвітніх закладів міста, попередження безконтрольності дітей, профілактики правопорушень у цьому середовищі установами освіти розробляються плани різних заходів.
Традиційно будуть провадитися новорічні свята. Організовані групи учнів, за погодженням з їхніми батьками, відвідають музеї, театри, концерти.
Організація платних розважальних заходів батьківськими піклувальними радами або доброчинними фондами можлива винятково за згоди всіх батьків. Збирання грошей працівниками установ освіти категорично заборонені. Неприпустиме примусове поширення квитків на різні розважальні заходи.
Управління освіти та науки Одеської міської ради просить громадян повідомляти про усі випадки порушень при організації новорічних свят та дозвілля дітей у канікулярний час за телефоном: 7253593.
Стабілізація лише позначилася
За даними Одеського міського центру профілактики та боротьби з ВІЛ-інфекцією, лише за шість місяців поточного року від СНІДу померло понад 1600 чоловік, серед них 21 дитина.
Як відзначив на черговій пресконференції головний лікар центру Віталій Новосвітний, існує чотири стадії захворювання. За його словами, на сьогоднішній день нараховується понад 3 тисячі чоловік першої стадії хвороби, другої – тисяча, третьої – 1,5 тисячі та четвертої – понад тисячу чоловік. Хвороба останніх ускладнена ще й туберкульозом. У той же час, підкреслює лікар, в Одесі намітилася певна стабілізація епідеміологічного процесу. Так, на 65 – 75 тисяч жителів обласного центру ВІЛінфекція діагностується лише у 3 відсотків чоловік. До обов'язкової групи обстеження входять вагітні жінки, у 0,8 відсотка яких виявляють симптоми хвороби.
Южне
Перекриваючи свої ж досягнення
Вантажообіг морського торговельного порту «Южний» за 11 місяців поточного року склав понад 20,5 млн тонн, що на 2,3 млн тонн більше, ніж за весь 2010 рік.
У загальній номенклатурі вантажів, що переробляються, найбільшу частку посідає залізорудна сировина. Серед інших основних вантажів – аміак, вугілля та карбамід. З початку року біля причалів «Южного» оброблено 771 судно, а також близько 170 тисяч вагонів.
Рені
У порту – ювілей
Порт Рені відзначить 195-річний ювілей. Цікаво те, що рівно століття тому це підприємство встановило особистий «хлібний» рекорд.
Пристань Рень на Дунаї існувала з часів Київської Русі, а 18 грудня 1816 року за одну версту від гирла Прута був заснований Ренійський карантійний порт. Напередодні Першої світової війни через це транспортне підприємство переважно експортували продовольчу пшеницю. На початку ХХ століття рекордним став 1911 рік, коли за кордон вивезли 152,5 тис. тонн хліба.
У радянський час порт Рені значно виріс і свого розквіту досяг у 80ті роки, коли його керівником був Віктор Михайлович Шелест. У 1989 році через причали Ренійського порту пройшло 10,6 млн тонн вантажу.
Нині перший український порт на Дунаї переживає не кращі часи, переробляючи 1,5 – 2 млн тонн на рік.
Овідіопольський район
Галузь одержує підтримку
Тваринництво в районі, як стратегічна галузь, останнім часом розвивається та усіляко підтримується. Овідіопольці тримають першість в області, де, починаючи з 2007 року, фінансуються програми відродження тваринництва.
Головне завдання при цьому – збільшення молочного поголів'я і на цій основі – підвищення виробництва молока, особливо в особистих селянських господарствах.
Наприклад, цього року з районного бюджету спрямовано 500 тисяч гривень. На сьогодні кошти одержали підприємства: СТОВ «Петродолинське», де утримують – 600 корів, ТОВ «АвангардД» – 220 та КСП ім. Трофимова – 235 корів. Також зроблені виплати 427 фізичним особам, які утримують велику рогату худобу. Зокрема, за кожну з 725 голів корів, зареєстрованих у господарствах на початок цього року, фізичні особи одержали по 500 гривень.
Ширяївський район
Конкретика виїзних прийомів
Виїзна приймальня райдержадміністрації працює за визначеним графіком, тому мешканці сіл заздалегідь знають, хто з керівництва приїздить до сільської ради та коли.
Наприклад, на прийомі в Олександрівці, який проводила голова райдержадміністрації Наталія Куртогуз, відвідувачів було чимало. Частина з них звернулась з особистих питань, а саме – щодо приватизації землі й оформлення на неї відповідних документів. Разом з тим було і колективне звернення: представники громади занепокоєні відсутністю дитячого садочка, а значить – діти не охоплені дошкільним вихованням. Голова РДА запевнила сільчан, що вона тримає це питання на контролі, адже відкриття дитсадочка у Олександрівці внесено у програму «Народний бюджет» на наступний рік, і нині визначаються шляхи фінансування цього об’єкту.
Не полишає Наталія Куртогуз без уваги і мешканців Малігонівського пансіонату, де живуть самотні літні люди та інваліди. Функціонує він 16й рік, і нині тут мешкає 24 особи. Вони поспілкувалися з Наталією Вікторівною. Старенькі розповіли про своє життя, дехто нарікав на нелегку долю, та всі дружно дякували за піклування про них як з боку держави, так і співробітників пансіонату.
Ізмаїл
Фільм про столицю Придунав’я
Автори документального проекту «Ізмаїл» приступили до завершального етапу зйомок двосерійного фільму про історію столиці Придунав’я.
– Ми вже взяли інтерв'ю у понад сорока ізмаїльців, – розповідає режисер фільму Сергій Шараєвський. – Серед них – вчені, мистецтвознавці, спортсмени та просто освічені люди.
Крім ізмаїльців, про історію міста перед кінокамерою розмірковують представники Києва, Одеси і Туреччини.
На фінальному етапі зйомок до планів творців цього проекту входить запис розмов ще як мінімум із двома десятками чоловік.
Одразу після Нового року відкриється сайт фільму «Ізмаїл». Там усе буде за Голлівудським зразком: робочі миті зйомок, інтерв'ю з авторами, матеріали, які не увійдуть до остаточної версії тощо. А побачити «Ізмаїл» у повній версії глядачі зможуть наприкінці травня 2012 року. На яких телеканалах – ще визначається.
Білгород-Дністровський
Занадто запопадливий
Одного з інспекторів Західно-Чорноморського управління Держрибоохорони визнано винним у зловживанні владою та службовій підробці, повідомляє прес-служба прокуратури Одеської області.
Заради збільшення показників у службовій діяльності, він склав і видав свідомо неправдиві протоколи про адміністративні правопорушення стосовно двох громадян, за нібито незаконний вилов риби. У результаті цього їх притягали до відповідальності і штрафували.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Л. Мельничук, М. Салабаш, Т. Гурічева, Є. Маслов
Тема далеко не вичерпана
В Одеській національній науковій бібліотеці ім. М. Горького в рамках декади наукової книги «Розсекречена пам'ять» відбувся захід, присвячений Дню голодоморів та репресій. У виставковій залі зустрілись краєзнавці, журналісти, художники, викладачі та студенти вищих навчальних закладів міста.
Заступник директора з наукової роботи Одеського історикокраєзнавчого музею Юрій Слюсар під час свого виступу зазначив важливість цілеспрямованої роботи у цьому напрямі, у тому числі й молодих науковців.
Досвідом роботи з використання різних джерел дослідження голодоморів та репресій поділилась доцент кафедри археології та етнології України історичного факультету ОНУ ім. І.І. Мечникова Наталія Петрова.
Емоційно насиченим був виступ відомої одеської художниці Світлани Крижевської. Адже усі моменти, пов’язані з голодоморами в Україні 19321933 та 19461947 рр., торкнулись її родини. Художниця поділилася з присутніми не лише гіркими спогадами, а й фотодокументами з власного архіву.
Студенти історичного факультету ОНУ ім. І.І. Мечникова не лише уважно слухали старших колег, а й виступили з доповідями на основі власних досліджень.
Завідувачка науковобібліографічного відділу ОННБ ім. М. Горького Лариса Бур’ян повідала, про роботу над 3м випуском науководопоміжного покажчика «Голодомор в Україні 19321933 рр.»
Чергова зустріч науковців з означеної проблеми засвідчила, що навіть зараз, коли відкрито багато архівних матеріалів, серед яких державні документи, спогади свідків, фотографії, тему не можна вважати вичерпаною, та її дослідження триватиме ще не один рік. А фонди ОННБ ім. М. Горького завжди відкриті для дослідників.
Людмила ХУДЕНКО, провідний бібліотекар відділу зв’язків з громадськістю та реклами ОННБ ім. М. Горького
Міліція залізної магістралі
Протягом 11 місяців поточного року лінійні відділи забезпечили оперативне реагування на 8729 заяв та повідомлень.
– З такими показниками підходять правоохоронці лінійної міліції до свого професійного свята 20 грудня, – розповідає начальник УМВД України на Одеській залізниці полковник Сергій Карташов. – Сьогодні, на щастя, ми відходимо від системи оцінки кримінальної ситуації за допомогою зниження чи підвищення цифрових показників. І хоча формально роботу нашого управління оцінюють керівники Міністерства внутрішніх справ України, органи прокуратури, але головною для нас є точка зору звичайних громадян і працівників залізниці. А від співробітників вимагаємо небайдужості до чужої біди.
Завдяки реформуванню забезпечено оптимальний розподіл завдань між службами, усуненні дублювання їх функцій, зміцнюємо кадри провідних напрямів.
Зараз іде поповнення офіцерів з Одеського державного університету внутрішніх справ, де готує кадри єдиний в країні факультет транспортної міліції. Молодший начальницький склад проходить підготовку в професійному училищі ГУМВС України в Одеській області. Нова генерація міліціонерів заслуговує на добре слово. Відроджується також інститут наставництва, в чому допомагають ветеранські організації управління.
Володимир ПАВЛІЧЕНКО
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |