![]() |
|
![]() |
![]() |
У Дунайській басейновій лікарні на водному транспорті у відділенні променевої діагностики відкрився кабінет комп'ютерної томографії. Тепер тут на сучасному устаткуванні, придбаному за 3,7 мільйона гривень із коштів обласного бюджету, провадяться ультразвукові дослідження. Порадіти з колективом ДБЛ прибули керівництво міста і місцевих лікувальнопрофілактичних установ, гості з Одеси: заступник губернатора Петро Хлицов, начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Михайло Бартко, а також академік, ректор Одеського національного медичного університету, віцепрезидент Академії медичних наук Валерій Запорожан.
– Цієї події ми чекали довго, – сказав головний лікар ДБЛ, депутат облради, кандидат медичних наук Олександр Верба. – І домагалися для того, щоб тут, далеко від обласного центру, були свої можливості забезпечувати пацієнтів діагностикою високого рівня.
Як пояснив лікаррентгенолог, нейрохірург, лікар вищої категорії Віктор Гончар, на цьому устаткуванні підвищується точність швидкої діагностики багатьох захворювань – головного мозку і хребта, опорнорухового апарату й внутрішніх органів. Наприклад, для діагностики легенів комп'ютерна діагностика дотепер є найкращим методом дослідження («золотим стандартом»).
– Сьогодні у межах програми «Здоров'я Одещини» установлюється другий в області магнітнорезонансний томограф, – повідав Петро Хлицов.– Майже місяць тому відкрито комп'ютерний томограф такого ж класу в Котовську, на черзі –Любашівка.
– На 2012 рік розроблена програма «Здоров'я Одещини», загальне фінансування якої складе близько 105 мільйонів гривень, з яких 65 мільйонів виділить обласний бюджет, – продовжив начальник управління охорони здоров’я Михайло Бартко. – Ми плануємо закупити 22 потужних рентгенапарати, 12 – 15 флюорографічних апаратів, понад 60 автомобілів, зокрема, 10 реанімомобілів найсучаснішого класу (один такий вартістю майже 650 тисяч гривень одержить Ізмаїл); 26 автомобілів – для кожної центральної районної лікарні, 19 – для амбулаторій, два автомобілі зі стоматологічним устаткуванням для надання медичний допомоги сільському населенню. З нового року всім медпрацівникам сіл (близько 640 лікарів, близько 2000 медсестер і санітарок) буде щомісяця доплачуватися до зарплати 200 гривень, на що в обласному бюджеті вже знайдено близько 12 мільйонів гривень. Будуть закуповуватися кювези, дефібрилятори, електрокардіографи, стерилізаціоне устаткування тощо.
У 2012 році лікарня водників одержить понад 2, 5 мільйона гривень, ваш район – півторадва мільйони, а в загальній сумі – близько шестисеми мільйонів у вигляді нового обладнання на ваші майже 130 тисяч населення.
А ось думка Валерія Запорожана:
– Установлення томографа останнього покоління означає, що система охорони здоров'я живе. І добре, що жителі периферії зможуть одержати діагностику і лікування такі ж, як і у столиці, і в обласному центрі. Я радий, що ті, хто щодня допомагає людям, упорується із цим завданням успішно.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |