ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
В облраді — Необхідна післямова
17.12.2011 / Газета: Одесские известия / № 141(4268) / Тираж: 18937

На дев'ятій сесії обласної ради був заслуханий звіт про роботу за рік спікера ради Миколи Володимировича Пундика. Оскільки сам промовець на основних досягненнях зупинився лише тезами, на мій погляд, є необхідність розповісти про них докладніше.

Як економіст, не можу не сказати про ухвалення Стратегії економічного та соціального розвитку Одеської області до 2020 року. Наш регіон став третім після АР Крим і Харківської області, де був ухвалений такий документ.

Одещина – активний учасник проекту міжнародної технічної допомоги «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність» (ЛІНК). Завдяки цьому в області був затверджений Стратегічний план підвищення конкурентоспроможності та економічного розвитку Одеської агломерації (субрегіону) у межах деяких адміністративно­територіальних одиниць – Одеси, Теплодара, Южного, Іллічівська, а також Біляївського, Комінтернівського та Овідіопольського районів, де виробляється майже 70% валового регіонального продукту.

Обласна рада підписала протокол про наміри щодо розробки і впровадження аналогічної стратегії розвитку Придунайського субрегіону.

На попередній сесії, що відбулася 28 жовтня, був підтриманий дуже важливий для регіону документ, розробка якого тривала майже 5 років – Угода щодо регіонального розвитку Одеської області між Кабінетом Міністрів України та Одеською обласною радою. Цей документ, по суті, визначає основні вектори докладання сил як центральних, так і місцевих органів влади в плані реалізації на середньострокову перспективу Стратегії економічного та соціального розвитку Одеської області до 2020 року. Уже готується проект розпорядження КМ щодо підтримання цієї Угоди.

Цього року обласна рада спрямувала на розв’язання проблем водовідведення 1,8 мільйона гривень. Будуть продовжені реконструкція каналізаційних насосних станцій і прокладання напірних колекторів у смт Чорноморському Комінтернівського району, місті Кодимі, селі Бритівці Білгород­Дністровського району, місті Біляївці, смт Хлібо­дарському Біляївського району, селі Олександрівка і смт Великодолинському Овіді­опольського району. За рахунок коштів обласного бюджету готується проектно­кошторисна документація для міста Котовська і смт Красні Окни.

Протягом року Микола Воло­димирович 27 разів виїжджав до районів і міст обласного підпорядкування. Під час цих робочих візитів основна увага приділялася об'єктам соціальної сфери.

Зокрема, дві поїздки до села Павлівки Фрунзівського району були пов'язані з його особистим кураторством перебігу будівництва місцевої загальноосвітньої школи, розрахованої на 200 учнів. У підсумку школа не тільки гостинно відчинила двері напередодні нового навчального року, але й одержала у подарунок від обласної ради комп'ютерний клас.

Під час трьох відвідувань Ізмаїла Микола Володимирович конт­ролював реконструкцію дитячого садка «Парус». Урочисте відкриття дитячого садка приурочили до Дня міста – 1 жовтня.

У сучасному світі дуже важливі міжрегіональні та міждержавні ділові й культурні контакти.

Наприкінці березня в Галаці (Румунія) пройшло чергове засідання Генеральної асамблеї асоціації транскордонної співпраці «Єврорегіон Нижній Дунай» і Ради єврорегіону «Нижній Дунай». Голова обласної ради Микола Володимирович Пундик увійшов до складу цих структур.

Після зустрічі делегації з Росії з Миколою Пундиком був підготовлений проект договору про співпрацю між Одеською обласною радою і Законодавчими зборами Калузької області. Досягнута домовленість про візит офіційної делегації нашої області до Калуги.

На початку вересня Микола Володимирович Пундик зустрівся з міським головою і членами міськради Самсуна (Туреччина). Обговорювалися питання активізації співпраці нашої області із провінціями Самсун і Стамбул.

Також у вересні була підписана угода про міжрегіональну співпрацю Одеської та Львівської областей з метою налагодження економічних і культурних зв'язків.

У жовтні офіційна делегація Одещини побувала у Варненській області (Болгарія), де була підписана угода про співпрацю між двома регіонами.

До безсумнівних досягнень слід віднести і розміщення батальйону внутрішніх військ МВС у Болграді. Сьогодні доводиться відновлювати надійну систему захисту південних кордонів України. Батальйон МВС – це перший крок на цьому шляху.

Автор: Олександр КРАВЕЦЬ, депутат обласної ради, заслужений економіст України


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту