![]() |
|
![]() |
![]() |
Як уже повідомляла наша газета, на сесії Одеської міськради затвердження нового Генерального плану було відкладено для проведення докладніших громадських слухань за участю жителів різних районів міста, фахівців у сфері містобудування, чиновників. Потім, після узагальнення всіх зауважень і пропозицій, Генплан знову буде винесений на розгляд депутатів.
Обласна організація ВМОО «Демократичний альянс» запросила журналістів на пресконференцію «Що ми знаємо про Генеральний план?», об'єднавшись із комітетом «Громадської та антикорупційної експертизи, доступу до публічної інформації та взаємодії зі ЗМІ» Громадської ради при облдержадміністрації. У кожному разі, саме так було сказано в офіційному пресанонсі. Однак серед промовців на пресконференції були винятково представники «Демальянсу». Було заявлено 5 їхніх доповідей з досить промовистими заголовками: «Загроза знищення зелених легенів Одеси», «Загроза знищення історичного центру», «Забудова прибережної частини міста», «Відселення людей з їхніх будинків», «Перспективи, які не були враховані». Щоправда, нічого не було сказано про кваліфікацію доповідачів. Тому що для професійної розмови про музику мало знати тільки нотну грамоту. Із цим ніхто сперечатися не стане. Точно так само й для розмови про цінність та недоліки Генплану не вистачить простого прочитання текстових матеріалів до нього. Потрібні знання, які допоможуть вірно інтерпретувати отриману інформацію. Запрошеним же співробітникам управління архітектури і містобудування – заступникові начальника Марату Касимову і завідувачеві відділу моніторингу та узгоджень Олександру Грекову відвели скромну, другорядну роль коментаторів основних виступів із правом коротких відповідей на запитання.
На жаль, на цій пресконференції я знову почула все те, що вже чула у 2008 році на перших громадських слуханнях. Люди багато сперечалися, обурювалися, що не можуть знайти своїх квартир на Генплані (хоча їх там і бути не повинно, у цього документа інше завдання), озвучували страшні прогнози про тотальний наступ новобудов на історичний центр, райони приватного сектору, прибережні схили.
Як і тоді, сьогодні в розмові про Генплан катастрофічно не вистачає зважених і грамотних точок зору досвідчених фахівців. Адже так і залишилися без вичерпних відповідей запитання про те, якою саме буде Одеса, розвиваючись за новим Генпланом: промисловим, туристичним, рекреаційним центром? Чи можна будувати на полях фільтрації, вони визначені одним з основних майданчиків для розвитку житлового будівництва. Що очікує історичний центр і деякі великі промислові підприємства, які опинилися в межах міста? Чи вдасться довести рівень озеленення Одеси до норми?
Але поки що усім не до цих животрепетних проблем. Триває піар на темі, до якої неможливо залишитися байдужим. І втрачається дорогоцінний час, коли до головного документа стратегічного розвитку Одеси ще можна внести корективи.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |