![]() |
|
![]() |
![]() |
З дев’ятнадцяти питань порядку денного 12ї сесії Біляївської районної ради шостого скликання у плині пленарного засідання особливої уваги було надано восьмому пункту, де мова йшла про затвердження нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею майже 6,3 гектара на території Маяківської сільської ради.
Цю землю у дельті Дністра має намір взяти у довгострокову оренду товариство з обмеженою відповідальністю «Дністербудінвест». Мета – розвиток рибовиробництва, зеленого туризму, спортивного рибальства і відповідної інфраструктури. Серйозність намірів потенційних інвесторів жодних сумнівів не викликала. Але подив і депутатів, і всіх запрошених на сесію викликали дві різні цифри, оприлюднені того дня з трибуни. Обидві вони стосувалися саме затвердження сесією нормативної грошової оцінки земельної ділянки, від якої залежить сума орендної плати у розмірі 12 відсотків. Так от, як повідомив виконувач обов’язків начальника Біляївського районного відділу Держкомзему Костянтин Расстьоба, нормативна грошова оцінка зазначеної ділянки – понад 706 тисяч гривень. За проектом рішення, запропонованим до схвалення профільною постійною депутатською комісією, цей показник склав лише близько 69 тисяч гривень. Тобто у десять з лишком разів менше від того, що задекларував відділ Держкомзему. Причину таких істотних розходжень нормативної грошової оцінки земельної ділянки ні Костянтин Расстьоба, ні голова депутатської комісії Олександр Бєдний чітко пояснити так і не змогли.
– Ми й у попередніх скликаннях зіштовхувалися з недосконалістю експертних оцінок щодо цього, – зазначив голова Біляївської районної ради Олександр Семенов. – І робилося це, можна припустити, з певним умислом. Адже з даної цифри нараховується ставка орендної плати. Я вважаю, що подібні питання на сесію має готувати не стільки відповідна комісія райради, скільки відділ Держкомзему у районі. Що стосується сьогоднішнього питання, то стосовно нього, якто кажуть, з наскоку приймати рішення не можна. Отож, перш за все, відділу Держкомзему у районі слід іще раз скрупульозно і вдумливо попрацювати над усіма розрахунками та експертними оцінками і винести добре підготовлене рішення на одну з наступних сесій, щоб у майбутньому у нас не виникало подібних колізій. Ця ж вимога стосується і нашої профільної депутатської комісії.
Подібну ж пропозицію вніс і депутат райради Артем Ракович. З нею сесія погодилася.
Що стосується інших питань, то після їх розгляду були ухвалені відповідні рішення. Так, наприклад, депутати затвердили перелік з 53 об’єктів комунальної власності, окремі приміщення котрих планується у наступному році передати в оренду. Це, зокрема, стосується навчальних закладів та закладів культури, де є необхідність поліпшити надання послуг з харчування дітей, їх занять фізичною культурою і спортом, за рахунок розширення мережі танцювальних, вокальнохорових, театральних студій.
Як повідомила голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, етики та гласності Олександра Корчинська, про свою роботу за рік перед виборцями і депутатським корпусом відзвітували представники фракції Партії регіонів, Народної партії України, «Сильної України» та позафракційні депутати. Водночас не виконали цієї вимоги законів України «Про місцеве самоврядування» і «Про статус депутатів місцевих рад» фракції «Фронт змін» (хоча голова фракції Артем Ракович прозвітував особисто, як депутат райради, через районну газету «Південна зоря»), а також ВО «Батьківщина». І знову ж, депутати від цієї фракції С. Кузьмук та В. Піскун надали особисті звіти до редакції райгазети.
Основою діяльності представників усіх фракцій у чотирнадцяти депутатських комісіях було відстоювання та впровадження програмних засад і обіцянок тих політичних сил, довіру яким висловили виборці. За звітний період проведено 95 засідань профільних постійних комісій, на яких розглянуто 430 питань. Депутати, зокрема, переймалися проблемами пасажирських перевезень, ремонту доріг, харчування учнів загальноосвітніх шкіл, влаштування дітей до дошкільних закладів, енергозабезпечення жителів населених пунктів тощо. Одне слово, питання, які вже розглядалися, і ті, що лишаються на контролі, охоплюють усі сфери життєдіяльності районної громади. Це підтвердила й чергова, дванадцята сесія райради, що пройшла доволі оперативно й організовано. В її роботі взяв участь голова Біляївської районної державної адміністрації Сергій Бринза.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |