ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
22.12.2011 / Газета: Одесские известия / № 143(4270) / Тираж: 18937

Одеса

ГОЛОВНА МЕТА –

ДОПОМОГА ЛЮДЯМ

Згідно з Указом Президента від 21 листопада 2005 року, 22 грудня в нашій країні відзначають День працівників дипломатичної служби.

Діяльністю дипмісій в нашому регіоні опікується Представництво Міністерства закордонних справ України в Одесі. Важливими віхами його роботи у 2011 році стали створення Одеського дипломатичного клубу та проведення різдвяних доброчинних дипломатичних ярмарків. Нагадаємо, перший такий захід відбувся 10.12.2011 року. В результаті було зібрано понад 160 тисяч гривень на придбання обладнання для Одеської обласної дитячої клінічної лікарні.

Протягом цього року керівник та співробітники організації взяли участь у понад сотні міжнародних заходів різного рівня.

Відповідно до програми МЗС «Українська дипломатія назустріч людям» та з врахуванням специфіки регіону на базі Представництва МЗС України в Одесі працює Одеський регіональний Центр допомоги українським громадянам за кордоном.

За 11 місяців 2011 року представництвом вчинено 4 662 консульські дії, що на 30% більше, ніж у 2010 р. Також надано консультативно­правову допомогу понад 1150 громадянам України, іноземцям та особам без громадянства.

«Одеські вісті» вітають представників дипломатичной служби нашого регіону з професійним святом. Бажаємо, щоб позитивні показники з року в рік тільки зростали.

З КОМП'ЮТЕРНОЮ

ПРОГРАМОЮ

Головну ялинку міста встановлено на Думській площі.

За словами в.о. директора КП «Міськзелентрест» Олександра Ріф­фи, висота зеленої красуні – 17 метрів. Вона складається із 300 сосен, кожна з них висотою 1,5 – 2,5 м.

Прикрасили ялинку працівники КП «Одесміськсвітло». Традиційно іграшки замінили на сучасний винахід КП «Одесміськсвітло» – світлодіодні гірлянди довжиною близько 2,5 км, керовані спеціальною комп'ютерною програмою. Директор комунального підприємства Олександр Прокопець розповів, що ця комп'ютерна програма дозволяє, використовуючи ту саму світлодіодну гірлянду, змінювати її колір і режим роботи.

Ізмаїл

ПОРТ ДО ЗИМИ ГОТОВИЙ

Завершено підготовку усіх під­роз­ділів і господарств ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» до роботи в зимових умовах періоду 2011-2012 року.

Вона тривала протягом декількох місяців.

Портовики робітничих спеціальностей забезпечені зимовим спецодягом, у побутівках створено необхідні умови. Для безперервного теплопостачання підприємства перевірені й випробувані теплові мережі, промиті й очищені системи опалення, створено необхідний запас палива.

Один з показників готовності – наявність і справність снігоприбиральної техніки. На сьогоднішній день для очищення доріг і вивезення снігу відділ механізації підготовив три трактори Т­150, обладнані снігоочисними лопатами, два ковшеві трактори Т­156 і один К­702, два причепи­піскорозкидачі. У резерві є три бульдозери типу «кomatsu» і Т­130. Звичайно ж, їхнє основне призначення – це вантажні роботи, але за необхідності, такою кількістю техніки можна в стислий термін ліквідувати наслідки снігопаду на всій території. До речі, порт своєю технікою допомагає й місту.

Розроблено план підготовки до швартових і вантажних операцій у зимовий час.

Льодовим координатором призначено капітана порту. Він відповідає за безпеку в льодових обставинах не тільки суден портового флоту, але й усіх плавзасобів, що перебувають в акваторії.

Іванівський район

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ

Робоча група з питань легалізації заробітної плати та зайнятості з початку цього року провела 30 перевірок. Виявлено 44 осіб, що нелегально працюють.

Серед перевірених – СТОВ «Зо­ря», ТОВ «Маяк», СФГ «Віра», ПП «Мрія» та Іванівський хлібокомбінат. За фактами виявлених порушень складено від­по­відні акти, матеріали передано державному територіальному інспектору праці, а далі – до суду. 26 керівників уклали трудові угоди з найманими праців­никами.

До легалізації робочих місць залучаються працівники сільських та селищних рад. Вони беруть участь у перевір­ках на підвідомчій терито­рії, систематично роз­глядають ці питання на виконкомах та засіданнях координаційних рад, роз'яснюють суб'єктам під­приємницької ді­яль­­ності, фер­мерам та керівникам товариств.

Саратський район

ОХОРОНЯЮЧИ ТОРГУЮТЬ

З початку поточного місяця держ­підприємство «Саратське лісове господарство» розпочало цілодобову охорону хвойних насаджень. Для цього організовано спеціальні мобільні групи.

Такса за незаконне вирубування дерев збільшено утричі. Залежно від діаметра зрубаного хвойного деревця, крім штрафу, «дроворубам» доведеться розщедритися на суму до трьох тисяч гривень. Адже, як відомо, для вирощування півтораметрової сосни потрібно приблизно десять років. Усього ж у Саратському лісовому господарстві для вирощування новорічних сосен відведено близько шістнадцяти гектарів. На сьогодні для реалізації підготовлено понад шість тисяч штук. Підприємство почало продаж новорічних красунь, висота яких сягає від одного до трьох метрів. Залежно від цього визначена й ціна деревця – від 50 до 200 гривень за штуку. Торгівля здійснюється на ринку селища Сарати. Оптові покупці мають можливість купити деревця просто із плантацій у Кантемирівському розсаднику й Старокозацькому лісництві.

Ширяївський район

ВДОСКОНАЛЮЮТЬ

МЕРЕЖУ ПОСЛУГ

Ширяївський цех телекомунікаційних послуг № 27 на сьогодні обслуговує понад 3100 абонентів телефонної мережі. Також телекомівці надають послуги і користувачам інтернету.

До речі, з кожним роком останніх більшає, і нині ця чисельність сягає 700 осіб. До споживачів Ширяєвого та Жовтня цього року додались і жителі Мар’янівки, куди прокладено оптико­волокнистий кабель, що дає можливість сільчанам приєднатись до всесвітньої мережі.

Наступного року планується запровадити ще одну послугу – JP­телебачення. Користувачі інтернету матимуть змогу переглядати до 30 телеканалів. І це буде практично безкоштовно.

Савранський район

ЗАРАДИ ДОБРОЧИННИЦТВА

У територіальному центрі соці­ального обслуговування райдерж­адміністрації знаходять підтримку самотні літні громадяни та інваліди.

Для вдосконалення роботи в цьо­му напрямі центр співпрацює із організаціями та підприємствами. Так, тут відкрився пункт приймання одягу та передачі його малозабезпеченим громадянам і багатодітним сім’ям. Організувала цю справу голова районної жіночої ради Лариса Кисілевська.

Багато доброчинних заходів проведено цього місяця. Зокрема, театралізоване свято для дітей­інвалідів. Спонсорську допомогу для його організації надало товариство «Савранський хліб». Пройшла також зустріч за круглим столом за темою: «Рівні права – рівні можливості». За словами директора терцентру Надії Брицької, учасники зібрання активно обговорили питання соціального захисту інвалідів згідно з їх індивідуальними здібностями та інтересами. Зокрема йшлося про створення умов для безперешкодного доступу інвалідів до інфраструктури центральної районної лікарні; для здобуття відповідної освіти, професійної підготовки та працевлаштування.

Татарбунари

ДОНЬЦІ ПОВСТАНЦЯ – 90

З 90-річчям привітали доньку учасника Татарбунарського повстання, жительку Татарбунар Параску Хомівну Бобіченко не тільки рідні та близькі.

Приїхали з подарунками й висловили добрі слова побажань ювілярові голова районної ради Валентин Кравченко, перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Чиханцов, міський голова Віктор Швець, керівники районної та міської ветеранських організацій. Параска Хомівна – дочка Хоми Григоровича Петкова, який загинув на третій день повстання. На горищі їхнього будинку селяни ховали зброю. Його брат також був повстанцем, за що кілька років просидів у в'язниці.

Параска Хомівна свою трудову діяльність почала у Татар­бунар­ському побуткомбінаті. Звідси вийшла і на пенсію. Незважаючи на значний вік, вона залишається у доброму здоров'ї та гуморі.

Котовськ

ПЕРШІ КРОКИ УЧНІВСЬКОГО

САМОВРЯДУВАННЯ

Перша сесія Палати учнівського самоврядування міської молодіжної ради була організаційною. У ній взяли участь 17 представників, обраних у закладах освіти міста, та заступники директорів шкіл.

Головою Палати обрано Ірину Садолінську, заступником – Ана­стасію Петрову, секретарем – Уляну Пейч. Створено постійні комісії з питань інформації та зв’язків із ЗМІ; з правового та громадського виховання молоді, соціальних питань та профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі; культурно­масової та спортивної роботи.

По завершенні сесії роботу було продовжено в комісіях, де складено план діяльності учнівського самоврядування на наступний рік. Він передбачає активну участь шкільної молоді у громадському житті Котовська, співпрацю з громадськими організаціями, проведення спільних акцій, спрямованих на утвердження здорового способу життя та допомогу тим, хто цього потребує.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, Є. МАСЛОВ, Л. ТОКАР, Т. ГУРІЧЕВА, Т. СТОРЧАК, В. АКІМОВ, Л. КУЗЬМЕНКО, Х. ВІЄР

Болгарія – наш друг і партнер

Голова Одеської обласної ради Микола Пундик та його заступник Олексій Гончаренко вчора зустрілися з Генеральним консулом Республіки Болгарії в Одесі Стояном Горчивкіним. На зустрічі також були присутні депутат Одеської облради, президент Асоціації болгар України Антон Кіссе та начальник відділу з питань міжнародної, міжрегіональної, прикордонної співпраці та євроінте­грації апарату Одеської облради Ірина Русанова.

– Для нас дуже велике значення має те, що в Одеському регіоні працює Генеральне консульство Республіки Болгарії. Лише за результатами останньо­го перепису фактично 150 тисяч жителів Одеської області називають і визначають себе болгарами. Насправді болгар в Одеській області значно більше. Я особисто знаю багатьох людей із прізвищем, наприклад, Станков, у яких написано, що вони українці, а глибоко в душі вони усе одно болгари, – сказав Микола Пундик.

У ці дні виповнюється 20 років встановлення дипломатичних відносин між Україною та Болгарією. І сьогодні Болгарія обстоює інтереси України в європейському співтоваристві.

За 11 місяців поточного року товарообіг між Україною та Болгарією склав близько 1 млрд доларів. З погляду М. Пундика, – це дуже мало для того потенціалу, який мають дві країни. Але у той же час відзначено значний приріст товарообігу, у порівнянні з минулим роком – більш ніж на 50%.

Цього року між Одеською та Варненською областями був підписаний договір про співпрацю.

– Мої колеги говорили, що варненці чудово приймали нашу делегацію в себе, і ми не можемо залишатися в боргу, – відзначив М. Пундик. – Ми також запрошуємо відвідати наше чудове місто, нашу область керівництво Русенської області.

Генконсул Болгарії в Одесі Стоян Горчивкін, своєю чергою, запевнив, що передасть запрошення керівництву обох областей та сприятиме в організації двосторонніх зустрічей.

Марія ГРИГОР'ЄВА

Добра і вдячна справа

Молоді липки гарно вписуються у ланд­шафт однойменного проспекту міста Котовська. Ініціатором чергового озеленення виступило приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «Провідна» з нагоди свого 16­річчя.

У заході взяли участь керівники компанії Олександр Погорєлов та Сергій Рудомьотов, перший заступник міського голови Марія Мазур, начальник управління комунального господарства та будівництва міської ради Максим Перлей, молодь Котовська. Усі учасники висловили впевненість у тому, що озеленення міста є доброю і вдячною справою. Адже якщо кожен житель посадить хоча б одне дерево, місто стане оазисом.

Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», м. Котовськ

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту