ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Здоров'я
22.12.2011 / Газета: Одесские известия / № 143(4270) / Тираж: 18937

Районний кабінет томографії

Двадцятого грудня у Любашівській районній центральній лікарні урочисто відкрито кабінет комп’ютерної томографії. Після Котовська та Іллічівська – це третій сучасний апарат променевої діагностики, що має потужні параметри і здійснює сканування та знімки внутрішніх органів людини. Його вартість – 3,5 млн гривень. До Нового року ним буде оснащена й дитяча обласна лікарня.

Це реальні кроки, що робить влада для покращення якості медичного обслуговування жителів області, підкреслив у своєму виступі присутній на урочистостях заступник голови обласної державної адміністрації Дмитро Волошенков. Він побажав колективу райлікарні з допомогою нової техніки ще краще лікувати людей. Дмитро Борисович передав всім присутнім щирі вітання від губернатора Едуарда Матвійчука.

Начальник обласного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Михайло Бартко сказав, що наступний рік оголошений в області Роком охорони здоров’я. Програмою розвитку медицини передбачено закупити 70 спецавтомобілів та велику кількість медичного обладнання для лікарень. Наприклад, любашівські медики, крім транспорту, ще додатково отримають устаткування на 4,6 млн гривень.

Михайло Петрович також зауважив, що вважає Лю­башівську ЦРЛ серед кращих в області, а можливо, і в Україні. Після реформування та модернізації сфери охорони здоров’я вона стане лікарнею з новими потужностями і об’єднає 3­4 навколишні ра­йони. Бурхливими оплесками підтримали присутні медпрацівники цю приємну звістку, а також новину, що з наступного року сільські медики отримуватимуть щомісяця до своєї зарплатні губернаторську надбавку 200 гривень. Таким чином, з обласного бюджету на підтримку медперсоналу дільничних лікарень, амбулаторій загальної практики сімейної медицини та ФАПів передбачається виділити 12 мільйонів гривень.

З головною медичною поді­єю року привітали присутніх голова райдержадміністрації Олексій Вовк та голова районної ради Євдокія Байдиш.

Головний лікар райлікарні Григорій Бурлака щиро подякував всім за всебічну підтримку райлікарні. Передусім, за придбання комп’ютерного томографа та виділення додаткових 250 тис. грн з обласного бюджету і 50 тис. грн з районного бюджету (ще 90 тис. грн віднайшли самі медики) для проведення будівельних робіт та встановлення діагностичного устаткування і його налагодження.

Після перерізання святкової стрічки лікар­рентгенолог Світлана Жежель провела почесних гостей, серед яких були лікарі з сусідніх районів, у томографічний кабінет. Його освятив настоятель Свято­Михайлівської церкви, протоієрей Іоанн Голубець. Лікарка розповіла, що загальний час обстеження на комп’ютерному томографі, разом із висновком щодо подальшого лікування, становить 30 – 40 хвилин. Безпосереднє ж сканування будь­якого органу триває від 5 до 30 секунд. Його допомагають провадити лаборанти Ігор Бондаренко і Руслан Клюшев. Решту часу займає обробка даних. На сьогодні таке обстеження коштує 250 гривень, і його вже пройшли понад 50 пацієнтів і отримали точний діагноз.

У ЦРЛ вже діє діагностичний центр з кабінетом телемедицини та власна клініко­діагностична лабораторія. А невдовзі буде відкрито інфекційне відділення, ремонт якого завершується за кошти обласного бюджету. У перспективі – облаштування амбулаторного відділення гемодіалізу з новітнім устаткуванням тощо.

Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район

Набуло характеру епідемії

У межах національної акції «Не відфутболюй!» пройшов круглий стіл «Протидія ВІЛ­інфекції в Одеській області», організований БФ «Дорога до дому». Він чергового разу висвітлив усю складність та багатогранність даної проблеми.

На 1 липня 2011 року було виявлено 23866 ВІЛ­інфікованих жителів міста Одеси. Діагноз СНІД встановлено у 2875 чоловік, зокрема, у 41 дитини. В області кількість ВІЛ­інфікованих становить 12807 чоловік.

До 1996 року передача ВІЛ переважно здійснювалася через сексуальні контакти та мала характер інфекційного процесу, що повільно развивався. Кількість ВІЛ­інфікованих на 1 січня 1996 року становила 65 випадків на всю область. З того часу поширення страшної хвороби ВІЛ­інфекції відбувається вже через групу ризику – споживачів ін’єкційних наркотиків, і набуває характеру епідемії. Інфікуються особи молодого віку (основні споживачі ін’єкційних наркотиків та працівники комерційного сексу). У подальшому ВІЛ вийшла за межі груп ризику, а географічне розташування міста збільшує міграційні процеси серед населення міста та створює сприятливі умови для підтримання епідемічного процесу.

З метою визначення реальних масш­табів поширення епідемії ВІЛ­інфекції в місті міський центр СНІД, за завданням Українського центру СНІД, щороку провадить рекомендований ВООЗ дозорний епіднагляд (ДЕН). За даними дозорного епіднагляду, у порівнянні з 2002 роком відзначається незначне зниження поширення ВІЛ­інфекції серед груп ризику. Однак про уповільнення темпів розвитку епідемії говорити поки що не доводиться.

В останні роки усе активніше залу­чаються до роботи різні громадські організації. Зокрема, БФ «За майбутнє без СНІДу» у межах проекту «Удосконалення послуг добровільного консультування та тестування на ВІЛ­інфекцію в Одеській області у 2008 – 2010 роки» було обстежено 707 чоловік, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Сьогодні фондом реалізується проект «Попередження професійного інфікування ВІЛ, гепатитами В і С для медсестер: універсальні заходи захисту та постконтактна інформація». У ньому візьмуть участь понад 200 медпрацівників з лікувальних установ 10 районів області та 3 обласних клінік – дитячої і дорослої обласних клінічних лікарень, обласної станції переливання крові.

БФ «Дорога до дому» провів у грудні півтора десятка заходів, спрямованих на підвищення рівня знань про ВІЛ/СНІД, посилення толерантності суспільства до людей, які живуть із ВІЛ.

Автор: Світлана МАРШИНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту