![]() |
|
![]() |
![]() |
Виконати всі накази
У приміщенні Одеського національного академічного театру опери та балету відбувся обласний сход, присвячений формуванню «Народного бюджету». У ньому взяли участь голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук і голова облради Микола Пундик.
У своєму виступі Едуард Матвійчук відзначив, що за 19 років утворилася величезна прірва між владою та людьми. Без її подолання, без об’єднання зусиль влади і громад неможливе проведення реформ. Тому і був запропонований «Народний бюджет».
– Гроші, які заробляють облдержадміністрація і райдержадміністрації, треба витрачати так, як вирішать люди, – підкреслив Едуард Леонідович. – Коли починалися перші зустрічі, деякі начальники боялися йти до жителів населених пунктів. Керівник не має права закриватися, заради кого він тоді працює?! І досвід показав: якщо розмовляти однією мовою, якщо уважно слухати, то з опонентів люди перетворюються на союзників у справах, спрямованих на благо громади. Влада зробила дуже важливий крок на шляху до громадянського суспільства. Це ще один, досить істотний, плюс «Народного бюджету».
Едуард Леонідович згадав також усі сумніви, пов’язані з «Народним бюджетом», і твердо заявив: потрібно забезпечити реалізацію всіх поставлених людьми завдань. І можливості для цього є.
Голова облдержадміністрації звернувся безпосередньо до сільських голів. Нагадав, що з обранням на посаду відповідальність для них тільки починається. На жаль, одержавши право розпоряджатися землею і заробляти на цьому гроші, не всі керівники громад використали цей шанс. Знайти кошти на численні соціальні потреби не вдалося. Це ще раз підтверджує: на місцях потрібен розумний господарменеджер, який навчається заробляти гроші й вкладати їх в економіку рідного краю.
Губернатор нагадав основні віхи того, що вдалося зробити за рік. Кошти обласного бюджету залучалися на 4800 об’єктів. Було побудовано 7 нових шкіл з 22 по всій країні. На наступний рік відчинять свої двері ще стільки ж, буде закуплено 50 автобусів. Аграрії одержали 154 трактори. І це при тому, що в інших областях сільськогосподарську техніку за бюджетні кошти практично не закуповували. Від 7 до 9 мільйонів гривень пішло на виплату академічних надбавок колективам театрів. Під егідою облдержадміністрації пройшло майже сто яскравих культурних заходів. Завдяки дотаціям із обласного бюджету збільшення ціни на хліб протягом року в регіоні сталося лише один раз.
– Наступного року великі суми з бюджету розвитку будуть спрямовані у сферу медицини, – відзначив Едуард Матвійчук. – Належить упорядкувати ФАПи, затвердити надбавки працівникам ФАПів і амбулаторій, оснастити лікувальні установи медичним устаткуванням. Почнемо тотальну диспансеризацію, обходи населених пунктів. Треба знати, який рівень здоров’я населення, і виявляти захворювання на ранніх стадіях.
Закупимо понад 50 автомобілів «швидкої», з них 10 реанімобілів. Кожна центральна районна лікарня одержить рентгенапарат і апарат для ультразвукового обстеження. Вінцем року стане завершення будівництва хірургічного корпусу в дитячій обласній клінічній лікарні. Уже є домовленість про оснащення його сучасним устаткуванням.
Потім делегати сходу проголосували за передання всіх наказів з місць депутатам обласної ради для включення їх у бюджетне фінансування наступного року.
Губернатор також нагородив переможців обласного конкурсу шкільних творів «Народний бюджет заради розквіту мого краю».
На завершення сходу відбувся святковий концерт.
Лана ВОЛІНА
Щоб були мир та добро
Ще минулого року з ініціативи Ізмаїльської районної ради було зроблено замовлення на виготовлення проекту майбутнього будинку дитячого садка у с. Матросці, проведено його експертизу. Справа в тому, що на спорудження будинку з нуля, як неважко здогадатися, потрібні десятки мільйонів гривень. Вишукати їх – мало кому під силу. Тому й було вирішено реконструювати наявне нежитлове приміщення для створення навчальновиховного комплексу. Добре що воно розташоване у шкільному дворі, прилягає до самої школи. Наявні ідеальні умови, не використати їх гріх. Кошти на реконструкцію приміщень були виділені цього року Одеською обласною та Ізмаїльською районною радами. Загальна сума фінансових витрат склала 1 млн 100 тис. грн.
Замовником цих робіт виступив відділ капітального будівництва Ізмаїльської районної держадміністрації, у ролі підрядника, що виграв тендер на проведення реконструкції, – ПП «Джерело». Практика показує, що нічого неможливого немає, якщо за гарну та добру справу беруться спільно. Так було і в цьому разі. Всі організаційні питання під особисту відповідальність взяли керівники району – В. Антонюк та С. Мазур, який очолював на той час райдержадміністрацію.
Ремонтні роботи було розпочато в серпні, а до початку грудня – завершено. Тепер для 30 дошколят Матроски створені чудові умови для того, щоб вони всебічно розвивалися, успішно готувалися до школи…
Відкриття дитячого садка стало святом не лише для дітей, а й для їхніх батьків, високих гостей, які приїхали з цієї нагоди до Матроски. Від імені голови Одеської облдержадміністрації Е. Матвійчука всіх жителів села привітав заступник голови облдержадміністрації
Д. Волошенков, із теплими словами виступили народний депутат України Ю. Крук, голова Ізмаїльської райдержадміністрації
С. Павлухін, голова Ізмаїльської районної ради В. Антонюк, депутат обласної ради С. Мазур.
Тепло привітав усіх винуватців урочистостей і депутат Одеської обласної ради Ю. Маслов.
Виправданим та зрозумілим було хвилювання сільського голови П. Куликова, який з гордістю відзначив, що один з головних Указів Президента України В.Ф. Януковича, який вимагає створення умов у кожному населеному пункті для обов’язкової дошкільної освіти, у Матросці виконаний. Він подякував обласне та районне керівництво, особисто Е. Матвійчука та М. Пундика.
– Переконана – відкриття цього дошкільного дитячого закладу новим рядком увійде до історії розвитку нашого села, – сказала, виступаючи перед гостями та односельцями, директорка Матроської загальноосвітньої школи Н. Курилова. Я хочу, щоб у цьому домі завжди були мир та добро, щоб народжувалися і втілювалися в життя нові ідеї.
Зінаїда Денова, Ізмаїльський район
На радість і дітям,
і дорослим
Обговорення проекту «Народний бюджет», ініційованого губернатором Одещини Едуардом Матвійчуком, дало можливість виявити найактуальніші проблеми у кожній громаді. Поступово вони вирішуватимуться за кошти бюджетів усіх рівнів.
Так, під час зборів громадян Фрунзівської селищної ради підприємець Марія Чорнопіщук виступила з ініціативою обладнати дитячий майданчик у центральному парку. Адже чого гріха таїти, у такому чудовому парку малечі навіть побавитися ніде.
Цю ідею підтримав депутат Одеської обласної ради Олександр Пресман, який запропонував підприємцям не чекати вирішення проблеми з допомогою Народного бюджету, а самим взяти посильну участь у спорудженні майданчика.
Пізніше, після зібрання громадян, депутат і селищний голова Тетяна Пустова зустрілися з підприємцями і безпосередньо у парку обговорили деталі реалізації запланованого. Слід сказати, що фрунзівські бізнесмени виявили неабияку активність – на зустріч прийшли понад 40 чоловік, і майже кожен вносив слушні пропозиції. У результаті було вирішено, що встановлення дитячого майданчика відбудеться за рахунок Олександра Пресмана та місцевих власників магазинів. Для цього в банку буде відкрито рахунок, на якому збиратимуться кошти всіх, хто побажає зробити свій внесок у загальну справу. Також було обрано організаційний комітет, до якого увійшли знані й авторитетні підприємці: Марія Чорнопіщук, Віктор Колпаков, Олександр Ковальський, Олег Безштанковський, Микола Багнюк, Володимир Кожухар та Сергій Чорнопіщук.
Проект дитячого майданчика доручили підібрати селищному голові Тетяні Пустовій. Але члени оргкомітету також не залишаються осторонь цієї справи. Кожен, хто має якісь ідеї, одразу виносить їх для обговорення. Так, Володимир Кожухар, побачив непоганий дерев’яний майданчик в Одесі, а Микола Багнюк запропонував виготовити деякі його елементи (пісочницю, сходинки, огорожу) власноруч. Та всі без винятку сходяться на одному – місце для дозвілля дітей має бути безпечним, яскравим, у сучасному стилі. Одне слово, таким, щоб приносило не лише радість і втіху малечі, а й естетичне задоволення всім людям. Приблизна вартість майданчика становитиме понад 100 тисяч гривень. А урочисте його відкриття планується на травневі свята 2012 року.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |