![]() |
|
![]() |
![]() |
Як вдається жити за Марком Аврелієм?
Наш район – край чистих джерел, мальовничих краєвидів, працьовитих людей. Тут кожне село вплітає свою квітку у багатонаціональний вінок краю, який вражає своєю самобутністю, майстерністю та жагою до життя. І хоча на соціальноекономічний розвиток району накладає свій відбиток віддаленість від обласного центру, все ж громада стверджується і живе. Про те, як вдається району розвивати соціальноекономічну сферу, збагачувати культурні надбання, про проблеми і перспективи розвитку розмова з головою райдержадміністрації Святославом Вікторовичем ОГІНСЬКИМ.
– Святославе Вікторовичу, на керівних посадах району Ви працюєте чверть століття. Більшість років Вашої діяльності припадає на виконавчу гілку влади. Посада голови райдержадміністрації досить складна і вимагає не тільки професійного досвіду (що Вам не позичати), а й багатьох інших складових успіху. Що вдалося і що найбільше сприяє роботі?
– Я тут народився, тут промайнуло моє дитинство, отроцтво, юність. Тут я знаю кожну стежину. З багатьма кодимцями знайомий особисто. І все ж, буду відвертим, складно жити в епоху змін, тим більше, коли ти представляєш виконавчу гілку влади. Та, коли працюєш у команді професіоналів тоді під силу розв’язання будьяких проблем. Сьогодні така команда є, і ми прагнемо виконати ті завдання, які ставить перед районом голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук. Це, насамперед, досягнення ефективності основних принципів бюджетної політики, від якої залежить соціальноекономічний розвиток як нашого краю, так і усієї країни.
Ми проаналізували ефективність використання сільгоспугідь, земель несільськогосподарського призначення, переглянули ставки орендної плати. Є позитив у декларуванні доходів фізичних осіб, зростанні зарплати, легалізації робочих місць, матеріальнотехнічній оснащеності шкіл, культосвітніх, медичних закладів.
У цьому році наші хлібороби порадували високими врожаями зернових культур і вже вкотре посіли перше місце в області.
– Вникати у проблеми державного значення, вирішувати поточні завдання – такою є трудова ноша голови райдержадміністрації. Як Вам вдається (за Марком Аврелієм) і в справах не губитися, і у виступах бути лаконічним, і в уявленнях не блукати?..
– Обов’язки голови прагну виконувати в унісон з державними позиціями та розпорядженнями Едуарда Леонідовича Матвійчука. Всі питання, які належать до моєї компетенції, стараюсь вирішувати на місці. Це, зокрема, надання матеріальної допомоги на лікування, розв’язання земельних конфліктів... Є питання, які на районному рівні вирішити просто неможливо, але шукаємо шляхи. Вже є напрацювання з громадами щодо ремонту комунальних доріг. З допомогою облдержадміністрації та обласної ради у 2012 році буде відремонтована дорога Кодима – Балта – Криве Озеро.
– У районі відчутні позитивні зрушення щодо легалізації робочих місць, збільшення середньомісячної зарплати, ефективного використання земель тощо. Над чим сьогодні працює виконавча влада району?
– Над цим і працюємо. Всі ці питання на порядку денному. Крім того, в полі зору зменшення дотаційності району, раціональне використання коштів, що є спільним для всіх гілок влади. В цьому напрямі важливою є ініціатива Едуарда Матвійчука «Народний бюджет». Адже формування бюджету знизу дасть змогу вирішити такі актуальні питання, як реконструкція очисних споруд, газифікація району.
У розвитку соціальноекономічної сфери налагоджена повна співпраця з районною радою та її головою Валерієм Маньковським. Відчутна підтримка депутата Одеської обласної ради Миколи Сорочана. В одній команді також всі сільські голови.
Активно впроваджується інвестпроект «Виробництво концентрованих фруктових соків» на колишньому консервному заводі. Інвестором ЗАТ «Соковий завод «Кодимський» за 10 місяців реалізовано промислової продукції більш ніж на 11 мільйонів гривень. На модернізацію виробничого процесу пішло понад 7 мільйонів. У планах будівництво фруктосховища. Крім яблучного пюре, вироблятимуться соки, джеми.
Звичайно, є й проблеми. Основна – виконання бюджету. І хоча на його вирішення спрямовані всі зусилля, справа просувається туго. Не приваблює інвесторів віддаленість району від обласного центру, відсутність газифікації. Але сподіваємось, що з завданням упораємося.
– Святославе Вікторовичу, на порозі Нового року скажіть кілька слів про плани на майбутнє…
– У планах залучення інвестицій, розвиток аграрного сектору, благоустрій сіл, міста. Не залишаться без уваги сфери освіти, медицини, ветерани війни і праці, транспортне сполучення та інші складові успішної життєдіяльності краю. Тому такою важливою є злагоджена і ефективна діяльність всіх владних структур на добробут району.
Любов КУЗЬМЕНКО,
власкор «Одеських вістей», Кодимський район
Не для «галочки»…
Депутатом до Савранської селищної ради по виборчому округу № 13, а це вулиці Лугова і 60 років Жовтня, виборці вдруге обрали Петра Цюня. І недаремно. Хоча Петро Олександрович родом із Вінниччини, він уже 30 років мешкає в Савранському районі. За цей час він настільки зріднився з людьми та вподобав природне багатство краю, що його по праву можна віднести до корінних жителів.
П. Цюнь спочатку був слідчим та оперативним працівником у системі органів міністерства внутрішніх справ. Вже дев’ять років поспіль він очолює Савранське районне управління юстиції. Варто сказати, що саме Петро Олександрович стояв у витоків його створення, дбав про приміщення, імідж управління, добирав кадри, згуртовував колектив.
Обіймаючи різні посади, Петро Олександрович завжди допомагав і допомагає громадянам долати бюрократичні перепони у вирішенні будьяких питань, безвідмовно роз’яснює нове в законодавчих і правових документах. Коли ж сам не може розв’язати проблему, обов’язково підкаже, куди звернутися та яким чином її владнати.
На сьогодні Петро Цюнь – людина публічна, знаючий юрист, небайдужий до людей. Саме тому виборці вдруге обрали його депутатом. У свою чергу Петро Олександрович став іще уважнішим до проблем виборців, найболючіші з них виносить на розгляд виконкому чи сесії селищної ради. Так, за його участі вирішено чимало спірних питань, зокрема щодо розподілу майна між матір’ю і сином, встановлення прав на спадщину, сплати аліментів тощо. Вдячні депутату жителі вулиць Лугова і 60 років Жовтня за здійснене грейдерування частини доріг. Тепер тут можна і пройти, і проїхати.
До кожної сесії селищної ради Петро Олександрович готується завчасно, цікавиться тими питаннями, які виноситимуться на її розгляд. Словом, депутат буває на сесії не для «галочки», а працює, бере активну участь у розв’язанні всіх проблем, і тим самим виконує свою місію – стає на захист інтересів своїх виборців.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |