ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Непідйомні мрії про підйомники, або Чи буде модернізовано ліфтове господарство Одещини?
24.12.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 101-102(21261-21262) / Тираж: 8525

В Одесі пройшов міжнародний семінар «Технічні й економічні напрямки розвитку ліфтового парку України». Крім уже традиційних українських та німецьких спеціалістів, були і фахівці з Росії.

Що у підсумку це обговорення принесе простим одеситам — наразі не відомо, але першими результатами ліфтовики вже змогли похвалитися.

Підйомниками, які простоюють частіше, ніж працюють, займеться німецька компанія «Тюфрайленд» — один із світових лідерів у цій сфері. Впродовж двох років вона впроваджуватиме пілотний проект модернізації та енергозбереження застарілих ліфтів у комунальному господарстві нашого міста. Німецькі фахівці добре вивчили стан ліфтового господарства Одеси і запропонували власний план його модернізації. Загальна вартість проекту — 400 тисяч євро. При цьому, як передбачається, місто не витратить ні копійки.

Сервісним обслуговуванням ліфтів займуться одеські фахівці, але тільки ті, які пройшли відповідну підготовку разом з німцями. Спеціалісти кажуть, що планують розробити нові схеми будівництва вертикальних підйомників. Водночас не забудуть і про технічне вдосконалення старих. А таких сьогодні аж задосить! Ліфтовий парк лише в житлових будинках Одеси — 4487 підйомників.

На думку Миколи Андрієнка, голови правління НТА «Підйомні споруди», серйозною проблемою є те, що переважна більшість ліфтів встановлена у період з 1970-х по 1990-ті роки. Термін експлуатації кожного підйомника визначений ще нормативами Радянського Союзу і складає 25 років. Далі ж вони потребують модернізації. За оцінками фахівців, сьогодні в Одесі вже десь 30% ліфтів відпрацювали свої 25 років, а до 2016-го відсоток ліфтів, що відслужили належне, сягне 90%. «Саме в цьому зараз виникла велика проблема, з точки зору необхідності виділення коштів на проведення експертного обслуговування, — зауважив Микола Андрієнко. — А нормативна база така, що саме ці експертні обстеження дозволять продовжити термін служби ліфтів на рік, на два, а то й на три. Але в нашій державі все робиться якось не по-людськи: виділяються з бюджету мізерні кошти на ремонт, ситуація з ліфтами не покращується. Якщо ж все-таки гроші доходять, куди їх направляли, і проводиться хоча б якийсь ремонт, — енерговитрати все одно, залишаються тими ж або ще й зростають».

Втім, старі ліфти — не найбільша біда. За словами керівника проекту Хармута Майєр-Ешеріхта, старих ліфтів, вік яких понад 70 — 80 років, і в Німеччині вистачає. Та порівнювати їх з українськими не варто. «І це не пусті слова! — каже Микола Андрієнко. — В Німеччині, у Берліні я мав можливість підніматися ліфтом, якому десь 70 років — із розсувними дверима, кованою конструкцією… Та я не боявся перебувати в ньому! Адже на дверях я бачив невеличкий логотип — «ТЮФ»: перевірено!».

Голограма «ТЮФ» означає, що ліфт пройшов відпо­відну комплексну перевірку. Його повністю модернізували: стару оболонку залишили, а механізовану серцевину замінили сучасною. «У Німеччині «ТЮФ» перевіряє ліфти раз на рік, а служба сервісу зобов’язана контролювати роботу ліфтів мінімум чотири рази на рік», — зауважив керівник українсько-німецького проекту Хармут Майєр-Ешеріхт.

Саме в цьому й полягає різниця між українськими та німецькими ліфтами. Одеситам, переконували учасники семінару, не варто завчасно впадати у відчай, мріючи про німецьке «підйомне» щастя. Не таке вже воно й недосяжне, як виявилося! За словами Хармута Майєра-Ешеріхта впродовж тижня у нашому місті працюватиме його колега Тіно Цахея, технічний експерт проекту. Він перевірятиме якість одеських вертикальних тягачів, а свій вердикт виголосить у формі детальних пропозицій щодо їх модернізації.

Автор: Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.009
Перейти на повну версію сайту