![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Останній акорд року
Початок останнього в році, що минає, засідання виконкому Одеської міської ради, за пропозицією лідера фракції Партії регіонів Геннадія Труханова, було відкладено на 45 хвилин.
Депутат звернув увагу, що на порядку денному чимало питань, пов'язаних з фірмамизабудовниками. Вони, під різними приводами, просять зменшити кількість квартир, які повинні передати місту, а також подовжити терміни завершення спорудження житлових будинків. Геннадій Труханов заявив, що в Одесі складається катастрофічна ситуація: люди, вклавши кошти, не можуть в'їхати у свої квартири. Тому із забудовників щодо їхніх зобов'язань треба запитувати дуже жорстко. Мер погодився із цим, і початок виконкому відклали до завершення розгляду спеціальною комісією декількох проектів рішень, що стосуються новобудов. І потім не всі вони залишилися в остаточному порядку денному.
Виконком продовжив боротьбу з незаконними об'єктами дрібнороздрібної торгівлі. Цього разу рішення про демонтаж було ухвалено щодо 16 із них.
Одесити висловлювали чимало претензій на велику кількість різностильової реклами в історичному центрі міста, яка захаращує та погіршує зовнішній вигляд вулиць. Тому вирішили розробляти схеми комплексного розміщення зовнішньої реклами. Всі об'єкти її повинні бути об'єднані композиційно та не заважати загальному сприйняттю архітектурного ансамблю вулиці. На засіданні виконкому такі схеми затвердили для вулиць Гаванної та Ланжеронівської.
Виконком також затвердив рішення конкурсної комісії з вибору інвестора для спорудження сміттєпереробного або сміттєспалювального заводу в Одесі. Переможцем стало ТОВ «Союз».
Мільйон гривень зібрано незаконно
У відповідь на звертання депутата обласної ради Олексія Гончаренка, виниклий громадсько-політичний резонанс та масові звертання громадян, прокуратура міста провела перевірку рішення виконавчого комітету міської ради від 14 липня про підвищення тарифів на паркування.
У результаті це рішення визнано незаконним. Відповідний протест був спрямований до Одеської мерії. Однак, на порушення закону про прокуратуру, протест досі не розглянуто.
Оскільки нинішнє законодавство передбачає зупинку дії опротестованого акта, то з 16 вересня 2011 року рішення виконкому про п'ятиразове підвищення тарифів на паркування не діє, а отже – законний тариф становить 1 гривню за годину. Таким чином, понад три місяці з автомобілістів в Одесі незаконно стягуються гроші. Збиток громадян України обчислюється мільйонами гривень.
Депутат обласної ради від Одеси Олексій Гончаренко вимагає негайно припинити незаконний збір коштів на паркуваннях, а також притягти до відповідальності тих, хто допустив порушення та здійснював цей збір. Відповідне звертання було надіслане депутатом до правоохоронних органів.
За допомогою казки
Казкотерапія – це вже добра традиція одеського кафе «Базилік», що на Люстдорфській дорозі.
Суть її полягає в тому, що сюди запрошують дітей відзначити певне свято та пропонують їм, серед інших розваг, театралізовану повчальну казку. Наприклад, як це було на День святого Миколая, казку про ялинку, яка, можливо вперше в житті, змусила малят замислитися про те, що ж відбувається із зеленою пухнатою красунею після того, як закінчуються всі свята.
Крім того, малята писали та малювали листи своєму заступникові святому Миколаю, заклеюючи їх потім у чарівні конверти. А йдучи з кафе, діти любовно та дбайливо притискали до грудей горщики з маленькими живими ялинками.
До речі, сімейне кафе «Базилік» регулярно провадить тематичні свята для дітей, мета яких – різнобічний розвиток та гарний настрій маленьких гостей.
Ще одне видання про історію Причорномор'я
Вийшов з друку десятий ювілейний «Вісник Одеського історико-краєзнавчого музею». У ньому представлені матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції «Музей. Історія. Одеса».
Конференція була присвячена 55річчю Одеського історикокраєзнавчого музею, багатству історичної та культурної спадщини Причорномор'я, унікальності та різноманітності музейних зібрань, сучасному стану та перспективам розвитку музейної справи і краєзнавства. До збірки увійшли тези, повідомлення та доповіді учасників конференції з України, Росії, Німеччини.
Ізмаїл
Мільйони на спортшколу
В Державному бюджеті країни, ухваленому Верховною Радою України, є й рядок, у якому говориться про Ізмаїл.
– Нам наступного року виділяється 10 мільйонів гривень на будівництво спортивної школи по вулиці Івана Франка, – повідомив міський голова Андрій Абрамченко. – Домогтися включення до головного фінансового документа окремого рядка на фінансування нашого об'єкта допомогли губернатор Едуард Матвійчук, голова обласної ради Микола Пундик, а також народний депутат України Юрій Крук.
Передбачається, що спортшколу в Ізмаїлі побудують за п'ять років.
– Ціна об'єкта – 47 мільйонів гривень, – пояснив А. Абрамченко. – Частота фінансування залежить від наших можливостей освоїти ці кошти. Тому ми говоримо про п'ять років, протягом яких об'єкт, який так необхідний місту, буде побудовано.
Ренійський район
Названо кращих
Ренійська районна рада підбила підсумки щорічного конкурсу сільських рад щодо розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою територій.
Цього року перше місце присуджено Нагірненській сільській раді, яку очолює Микола Проданов. Селопереможець як приз одержало комп'ютер. Друге місце та ксерокс заробила Котловинська сільрада на чолі із Дмитром Каранфілом. Третє місце та факсапарат вручені Новосільській сільраді, якою 13 років поспіль керує Михайло Лучку.
Котовськ
В інтересах громади
Засідання п’ятнадцятої сесії міської ради пройшло під знаком першої річниці каденції нинішнього депутатського корпусу.
Порядок денний, як і завжди, був насичений питаннями, що стосувалися життєдіяльності міста. Зокрема, складення договорів резервування земельних ділянок, безкоштовної їх передачі, подовження договорів оренди тощо. Багато уваги приділено стану виконання бюджету, особливо його дохідної частини, а також програмі розвитку і збереження зелених насаджень, затвердженню правил благоустрою міста.
Сесія пройшла у діловій атмосфері. Сприяло цьому те, що кожен пункт порядку денного було детально вивчено на засіданнях постійних комісій.
Болград
Головне – здоров'я
Після ремонту в центральній районній лікарні відкрилося інфекційне відділення.
Минулого року з районного бюджету були виділені кошти на будівництво відмостки будинку, а цього року зі скарбниці спрямовано 185 тисяч гривень на внутрішні ремонтні роботи.
Як відомо, до інфекційних відділень висуваються особливі вимоги: під час ремонту заклад оснащено необхідною сантехнікою, гарячою водою, відремонтовано палати та харчоблок.
Біляївський район
Водогін – до Новорічних свят
З жовтня цього року у Маяках по вулицях Тракторній, Пушкіна, Садовій триває спорудження нового водогону.
З обласного бюджету виділено близько півтора мільйона гривень на прокладання понад двох кілометрів труб. Фірма «Бласт ЛТД», що виграла тендер, працює понаднормово, щоб завершити прокладання нового водогону до Нового року.
Кодимський район
Один спогад, одна печаль, одна надія
Керівництво району, представники ветеранських організацій зустрілися з тими, хто приборкував чорнобильське лихо.
На зустрічі були відзначені мужність, самовідданість і високий професіоналізм учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які своїм подвигом, своєю працею, ціною власного здоров'я, а багато хто і ціною життя, зуміли приборкати зруйнований реактор, накривши його бетонним саркофагом. Ця важка і ризикована робота тривала майже півроку і стала колективним подвигом.
Присутні також обміркували низку проблем, серед яких багато уваги було приділено соціальному захисту ліквідаторів.
Представники влади, громадськість міста та району поклали вінки, квіти до підніжжя пам’ятника ліквідаторам чорнобильської катастрофи. Відбувся траурний мітинг.
Балтський район
Термін дії – п’ять років
Підписано меморандум між райдержадміністрацією, районною та міською радами і районною організацією Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) заради збереження спокою в суспільстві, забезпечення гідного рівня життя, підвищення соціального захисту цієї категорії ветеранів.
Під час ділової зустрічі керівництва району, міста, керівників установ з активом районної організації Спілки, увага акцентувалася на першочерговому вирішенні питань соціального характеру. Бо саме вони суттєво впливають на життєдіяльність населення району. Також йшлося про співпрацю з громадськими організаціями, про їхню активну позицію у питаннях дотримання правопорядку у місті та районі.
Термін дії документа становитиме п’ять років.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Ю. Басюк, Л. Мельничук, Є. Маслов, А. Бондарева, Л. Кузьменко, Ю. Дзей, С. МАРШИНА
Довіряти лише справам
В Одесі відбулася церемонія вшановування лауреатів щорічного рейтингу популярності людей та подій півдня України «Народне визнання2011». Політичним лідером року, зокрема, названо голову фракції Партії регіонів у міськраді Геннадія Труханова.
Одесити втретє довірили йому депутатський мандат. Сьогодні Г. Труханов очолює найчисленнішу фракцію, що складається з 70 депутатіводнодумців, які демонструють відповідальність і професійність у своїй діяльності.
Саме з їхньої ініціативи ухвалено Статут міста, розроблено програму реформування систем ЖКГ та дитячих спеціалізованих закладів. Крім того, взято під строгий контроль зобов'язання інвесторів, завдяки чому будується сучасна лікарня «швидкої допомоги», провадиться активна робота з патріотичного виховання та робиться багато чого іншого.
За сприяння Геннадія Труханова у Суворовському районі реалізовано перші проекти з ремонту доріг, триває реконструкція Кримського бульвару.
На думку Г. Труханова, запорука ефективності роботи депутатської фракції – тісний зв'язок із виборцем: прийоми, зустрічі та звіти стали нормою. Поєднання прагматичної позиції одеситів – довіряти лише справам – і життєвого девізу самого депутата – «Легко здаватися, дуже важко бути!» – дає можливість поліпшувати життя в місті.
Наш кор.
Ярмарок вдався!
В Одесі, на Куликовому полі, пройшов передноворічний ярмарок. На нього з'їхалися представники понад 100 сільськогосподарських підприємств. І в чомусь їм вдалося навіть посуперничати із «Привозом». Наприклад, якісну, добірну цибулю можна було купити по 1 гривні за кілограм, буряк, моркву – по 2 гривні, борошно – по 3 гривні, баранину – від 35 до 50 гривень за кілограм.
Окрасою ярмарку стали домашні курибройлери. Жваво розходилися солодощі, мандарини та апельсини. Загалом, усі, хто не полінувався та прийшов на Куликове поле, змогли зробити вигідні новорічні покупки.
Анатолій Вакуленко
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |