![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Перевищили докризовий рівень
Напередодні Новорічних свят Одеський міжнародний аеропорт прийняв 800-тисячного пасажира цього року, що є абсолютним рекордом підприємства за останні 20 років.
Досягнення такої кількості пасажирів ознаменувало перевищення докризового рівня даного виду перевезень через повітряні ворота Південної Пальміри.
За підсумками року в аеропорту очікується зростання пасажиропотоку на 15% у порівнянні з минулим роком.
Поточного року збільшено кількість рейсів на Москву, Київ, Стамбул, ТельАвів.
Сім сердець видатного іспанця
Одеський поет та журналіст, член товариства «Світ Паустовського» Анатолій Яні на своєму творчому ювілейному вечорі представив власні переклади вибраної лірики Федерико Гарсія Лорки у книжці «Поэт с семью сердцами».
Свого часу поет А. Яні публікував переклади лірики Г. Лорки в різних виданнях, зокрема, в «Литературной газете», «Неделе», в журналі «Огонек».
До книжки «Поэт с семью сердцами» увійшло багато відомих творів видатного іспанського поета, а цикли «Цыганский романсеро» і «Диван Тамарита» перекладені повністю. Багато перекладів публікуються вперше. В оформленні використані малюнки Ф.Г. Лорки.
Книжка удостоїлася позитивних відгуків з боку доцента кафедри іспанської філології ОНУ ім. І. Мечникова Алехандро Ніцевича, який відзначив, що переклади Анатолія Яні найбільш точні і наближені до іспанського оригіналу.
Операція тривала три тижні
Близько 600 артилерійських снарядів різних калібрів, мін і гранат часів Другої світової війни було виявлено у районі станції Зелений Гай Одеської залізниці.
Вони лежали у землі на глибині від сорока сантиметрів до півтора метра неподалік від залізничної колії.
Протягом трьох тижнів воїни інженерносаперних підрозділів під командуванням майорів Сергія Слободяна і Сергія Білевича вели масштабне розмінування на площі понад двісті гектарів, вилучаючи, складуючи та вивозячи небезпечні предмети разом з фахівцями МНС Миколаївської області на військовий полігон Широкий Лан. Там цей вкрай небезпечний «суперсклад» було знешкоджено. До честі всіх учасників розмінування, вони провели операцію так, що рух поїздів на ділянці Одеса – Миколаїв не припинявся ні на хвилину. Голова адміністрації Державної спеціальної служби транспорту генераллейтенант Микола Мальков заохотив особовий склад, що відзначився під час знешкодження знахідок.
З вірою в життя й людей
У Муніципальному музеї особистих колекцій ім. О.В. Блещунова відкрилася виставка живопису, графіки й кераміки Олександра Гаркавченко за назвою «…Я вірю…»
В експозиції представлено понад 30 робіт художника, написаних з 1984 по 2011 роки. Виставка присвячена 60річчю майстра.
Основна частина картин – портрети вчителів Олександра Івановича, що зіграли ключову роль у його творчій долі. Серед них заслужені художники України Ростислав Михайлович Палецький та Ольга Галактіонівна Шиян.
Також експонуються керамічні іграшки й музичні інструменти, виконані автором у народному стилі.
Сам художник підкреслює: «У своїй творчості мені цікаво працювати з живописом, графікою й керамікою. Останнім часом особливо багато працюю з керамікою і навіть відкрив творчу студію «Батьки та діти». Приємно, що тут однаково захоплено займаються всі охочі – і маляташестилітки, і дорослі люди. Виставка «…Я вірю…» певною мірою є підсумковою. Сподіваюся, вона буде цікава одеситам і гостям нашого міста, що цікавиться мистецтвом, і кожний знайде на ній щось своє, у що можна повірити».
Ананьївський район
Розвивається підприємництво
Сьогодні в районі зареєстровано півтори тисячі суб’єктів підприємницької діяльності. Підприємництво стало однією з головних галузей економіки, що функціонує на повну потужність і де створюються нові робочі місця. У цій сфері зайнято найбільше працівників, які забезпечують населення необхідними товарами та послугами.
Як поінформував заступник голови райдержадміністрації Микола Балабан, сприяє цьому програма підтримки малого підприємництва, а також зменшення адміністративного тиску на малий бізнес, спрощення дозвільної процедури на відкриття такої діяльності. Як наслідок – простежується нарощування обсягів реалізації продукції та збільшення внеску у валовий внутрішній продукт району, підвищення зайнятості населення, розв’язання соціальних проблем.
Райдержадміністрацією також підготовлено інвестиційний паспорт. Його надіслали до Головного управління зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції облдержадміністрації, з повним переліком підприємств, в розвиток яких бізнесмени можуть вкласти свої кошти.
Миколаївський район
На радість дорослим та малечі
Наступного року у Левадівці запрацює ще один дитячий садок.
Як поінформував сільський голова Олег Котвіцький, за сприяння депутатів обласної ради Ігоря Єрьоменка та В’ячеслава Маркіна в цьому році з обласного бюджету виділено 300 тис. грн на капітальний ремонт приміщення. Всі розпочаті роботи зі встановлення необхідного обладнання планується завершити на початку 2012 року, і понад 40 дошкільнят матимуть всі умови для виховання.
Любашівський район
Святковий подарунок студентів
Студентський профком Одеського національного університету імені І. Мечникова влаштував для вихованців Троїцької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей з вадами розумового розвитку незабутнє свято.
Спершу у його межах вихованці Одеської музичної школи № 1 під керівництвом Ольги Леоненко подарували концерт з композиціями, їх виконали на бандурах та акордеоні. А учасник шоу «Україна має талант» Артем Черлат подарував видовище, що захопило і дітей, і дорослих, – «Фаєр шоу».
На завершення студенти університету роздали дітворі подарунки та солодощі.
Присутні на святі заступник голови районної ради Тетяна Мовчан, депутат райради Валерій Бондаренко і головний спеціаліст з питань внутрішньої політики райдержадміністрації Вероніка Науменко розповіли студентам, що районна влада спільно з депутатами усіх рівнів постійно дбають про підростаюче покоління.
Рені
Із чого зроблена ялинка?
Ялинка – головний символ Нового року. Але зовсім не обов'язково, щоб ялинка була… з ялинки.
Її можна успішно зробити зі звичайного паперу в техніці оригамі, із шишок, гілочок та інших матеріалів, які лише підкаже фантазія. А в дітей вона розвинена непогано. Особливо у дітей, які займаються в гуртках Центру дитячої та юнацької творчості.
Як відзначила заступниця директора цього позашкільного закладу Галина Петраш, мета виставки новорічних рукотворних красунь – виховання дбайливого ставлення до природи, до «зелених легенів» планети.
Виставка привернула велику увагу, лише першого дня її подивилося понад 200 учнів з міських шкіл.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Л. Щербакова, В. Мамонтов, Ю. Федорчук, А. Бондарева, С. Кузнєцова
Мистецтво вічне, поки воно фінансується
У готелі «Лондонський» в Одесі відбулася зустріч народного депутата України Сергія Гриневецького з діячами культури та мистецтв області.
Підбиваючи підсумки року, С. Гриневецький головним досягненням назвав ухвалення закону про заборону приватизації Одеської кіностудії. Це дає надію на те, що кіно про Південну Пальміру зніматимуть не тільки в Москві і що наше місто, всупереч усьому, поверне собі статус серйозного центру кіноіндустрії.
Сергій Рафаїлович відзначив прем'єри одеських театрів, які сьогодні, мовби змагаючись один з одним, пропонують глядачам цікаві постановки. Відзначив відкриття пам'ятника Бабелю, досягнення музикантів, художників, учених. Народний депутат побажав усім присутнім, щоб наступаючий рік Дракона не був для них роком драконівських законів і цін. І щоб керівники завжди пам'ятали: мистецтво вічне, поки воно фінансується.
Світлана МАРШИНА
Задля збереження природних скарбів
Унікальна мальовнича дельта Дністра відзначається величезним біологічним різномаїттям та потужним рекреаційним потенціалом. Зберегти її – святий обов’язок суспільства перед майбутніми поколіннями. Саме з цією метою й було створено Нижньодністровський національний природний парк.
Хочеться звернути увагу шановних читачів на те, що одним з головних завдань таких утворень є забезпечення сталого (довгострокового) використання природного ресурсу. Це, власне, визначальна ВІДМІННІСТЬ національних природних парків від класичних заповідників. До речі, на території парку дозволена різноманітна традиційна діяльність, що не порушує його природних комплексів.
Разом з тим, з метою припинення руйнівного незаконного використання окремими громадянами природного багатства, представниками парку, разом з природоохоронними, правоохоронними органами, державною прикордонною службою, громадськістю, за участю ЗМІ періодично здійснюються спільні заходи щодо боротьби з браконьєрством та іншими порушеннями чинного законодавства. Так, за 10 днів останьої роботи вилучені на Дністровському лимані, річці Глибокий Турунчук, озері Стоячий Турунчук понад 100 штук незаконних знарядь вилову раків, 20 сіток, багато з яких кинуті напризволяще та становлять велику небезпеку для усіх мешканців водних угідь парку. Виходячи з ситуації, керівництвом Нижньодністровського НПП, прийнято рішення щодо продовження таких природоохоронних заходів у майбутньому на його території. Ще раз варто підкреслити, що, згідно з чинним законодавством, на території парку, у відповідних зонах, дозволяється різноманітна господарська діяльність, в тім числі і промислове рибальство. Але все це здійснюється на підставі дозволів, отриманих у встановленим законом порядку. Вчасне отримання відповідних документів забезпечить раціональне, ефективне ведення господарської та бізнесової діяльності, дозволить зберігати при цьому природні скарби дельти Дністра.
М. РОЖЕНКО, заступник директора – головний природознавець Нижньодністровського НПП, кандидат біологічних наук
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |