![]() |
|
![]() |
![]() |
Головним у порядку денному десятої сесії Одеської обласної ради стало питання про ухвалення обласного бюджету на 2012 рік. У засіданні, яке вів голова облради Микола Пундик, взяли участь: голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук, його заступники, начальники управлінь, керівники районів, представники ЗМІ.
Начальник Одеського Головного фінансового управління ОДА Марина Зінченко повідомила, що загальний обсяг доходів обласного бюджету на наступний рік установлений на рівні 4 мільярдів 6 мільйонів 15,5 тисячі гривень. Бюджет реальний, і за підсумками виконання може бути збільшений. Передумовами до цього повинні стати ефективне управління обласним майном, прибуткова робота комунальних підприємств. Субвенція з держбюджету на розвиток регіону складе 500 мільйонів гривень.
Основним пріоритетом видаткової частини обласного бюджету стане система охорони здоров’я. Причому не залишаться без уваги ні ФАПи, ні дільничні лікарні. У кошторисі передбачені кошти на закупівлю реанімобілів, рентген та УЗОапаратів. За рахунок коштів Державного та обласного бюджетів на базі обласного пологового будинку відкриється сучасний перинатальний центр, а також буде завершено спорудження хірургічного корпусу дитячої обласної лікарні.
Поставлено завдання ввести в експлуатацію 6 шкіл, будівництво яких почалося ще у 80ті роки минулого століття. Крім того, потрібно буде розв’язати проблему забезпечення області дитячими дошкільними установами.
На 2012 рік також заплановано завершення реконструкції школи фігурного ковзання «Крижинка». Депутати виділили 20 мільйонів гривень на будівництво 10 стадіонів у районах області.
Бюджет майбутнього року повністю врахував усі умови меморандуму, підписаного губернатором Одещини та головою обласної ради з ветеранськими організаціями, організаціями воїнівінтернаціоналістів та чорнобильцями.
Голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансовоекономічної та банківської діяльності Юрій Маслов відзначив, що робота щодо підготовки бюджету почалася заздалегідь. А його основні положення оцінювалися методами сучасного функціональновартісного аналізу.
Так, видатки на систему охорони здоров’я у 44 рази перевищать показники 2010 року, на освіту – у 4 рази, на соціальну сферу – у 2 рази. На розвиток передбачається направити 534 мільйони гривень. З обласного бюджету будуть фінансуватися роботи на 51 об’єкті.
– Зробивши акцент на питаннях розвитку в обласному бюджеті, ми повинні домогтися, щоб і в бюджетах районів хоча б від 5 до 10 відсотків коштів було направлено на розвиток, – підкреслив Юрій Маслов.
Взявши слово під час обговорення проекту бюджету, депутат Наталя Бянова відзначила, що вперше, завдяки ініціативі губернатора «Народний бюджет», ухвалюється основний економічний документ регіону, сформований «знизу». Вона також закликала депутатівмажоритарників активніше брати участь у роботі районних, міських та сільських рад. Не всі накази людей вдалося включити до бюджету. Тому необхідно знаходити додаткові кошти на вирішення насущних проблем територіальних громад.
Заступник голови облради Олексій Гончаренко, у свою чергу, звернув увагу на те, що розробникам бюджету вдалося дотриматися балансу між традиційно витратною соціальною сферою та шляхами залучення інвестицій.
Депутат Олександр Кравець відзначив, що «Народний бюджет», ініційований губернатором, дозволив почути запити людей, а програмноцільовий метод формування бюджету – оптимізувати витрати на виконання поставлених завдань. Динаміка розвитку реалізується, зокрема, у тому, що кожна четверта гривня піде на розвиток регіону.
Після того, як бюджет був ухвалений, губернатор Едуард Матвійчук подякував депутатам за злагоджену роботу.
– Ми домоглися в цьому питанні консолідації всіх політичних сил, – відзначив Едуард Леонідович. – Однак це лише початок. Повинні працювати районні та сільські ради. Щоб не було так, як у Біляївському районі: вранці бюджет розвитку нульовий, а після візиту до району Марини Анатоліївни Зінченко одразу збільшився до 16 мільйонів. Аналогічно і в Овідіополі: спочатку нічого, а потім, коли я згадав про недопустимість такої ситуації, вже 8 мільйонів гривень. Будемо всіх контролювати. Сидіти керівникам на своїх посадах і нічого не робити не дозволимо.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |