![]() |
|
![]() |
![]() |
Свого часу давньо-римський філософ Сенека сказав: «Доброчинність треба не розкидати, а розподіляти. Справа не в тому, що ти дав, а в тому, кому ти дав». На жаль, не так уже й багато серед нас тих, хто прагне допомогти знедоленим. Але такі люди є. Деякі імена, завдяки милосердю, навіки вписані в історію людства. Сьогодні спостерігається тенденція до зростання числа доброчинців. Не будемо розмірковувати над тим, що спонукає людей до таких дій – данина моді чи потреба душі. Нехай основним виступає той факт, що це потрібно і тим, хто чинить добро, і тим, хто його приймає. І хоча згідно зі «Світовим рейтингом доброчинства», оприлюдненим британською гуманітарною організацією «Charities Aid Foundation», Україна посідає одне з останніх місць у світі за рівнем розвитку доброчинства, все ж допомога знедоленим стає обов’язком і для успішних українців.
Чи в пошані доброчинство у Кодимському районі? На це запитання можна знайти відповідь, ознайомившись з діяльністю однієї з організацій, яка сприяє соціальній захищеності самотніх людей похилого віку та осіб з особливими потребами. Це територіальний центр соціального обслуговування. У його структурі працює три відділення: соціальної допомоги вдома; організації надання адресної натуральної та грошової допомоги; стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання громадян похилого віку та інвалідів.
Сьогодні на обліку у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги перебувають 763 особи. З них на безоплатній основі обслуговується 195 громадян. Відділення надало понад 1300 послуг. Це послуги швачки та перукаря, отримання натуральної допомоги: взуття та одягу, памперсів для дорослих, ходунків, продуктів харчування. Понад 300 осіб отримали гуманітарну допомогу, яка у грошовому еквіваленті складає 24 тисячі гривень.
У стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання громадян похилого віку та інвалідів, що розташоване у приміщенні колишньої сільської лікарні села Круті, знайшли прихисток від самотньої старості понад 20 чоловік. Це переважно ветерани війни і праці. Спілкуючись із людьми похилого віку, ще раз переконуєшся: людині для щастя потрібно не так уже й багато – їм просто необхідно бути комусь потрібною. Уваги у стаціонарі їм не бракує, адже працівники цього закладу прагнуть створити атмосферу сім’ї для тих, хто оселився тут за вимушених обставин. Підставляє своє плече і керівництво терцентру. До речі, Людмилу Сімашкевич старенькі завжди радо зустрічають. А у День людей похилого віку піднесли їй коровай на знак вдячності за турботу.
Кілька років тому, завдячуючи шефській допомозі, у відділенні зроблено капітальний ремонт. Але справу не було доведено до кінця – ще кілька кімнат залишились невідремонтованими.
– Сьогодні вже постає питання про завершення ремонту, оскільки кількість охочих жити у стаціонарному відділенні постійно зростає. Проте коштів, як завжди, не вистачає, тому ми звернулися до керівників підприємств і організацій про надання благодійної допомоги, – розповідає начальник територіального центру соціального обслуговування самотніх людей похилого віку та осіб з особливими потребами Людмила Сімашкевич.
Одними з перших, хто надав матеріальну допомогу для завершення цієї важливої справи, стали керівники фермерських господарств «Борисове» та «Круїз» – Борис Воротило та Сергій Лупашко. Вони надали спонсорську допомогу продуктами харчування, встановили у двох кімнатах євровікна. Благодійний внесок різноманітними будівельними матеріалами зробили керівники товариств «Кодимський елеватор» – Наталя Паламарчук, «Стандарт» – Володимир Тодорашко, фермерського господарства «Зірка» – Володимир Теличко, приватні підприємства «Ярошевська Т.С.», «Аверкович», «Склярук С.С.», «Сабяніна В.А.», «Пасатецький А.Г.».
Не залишаються байдужими до проблем мешканців цього стаціонару і завжди надають посильну допомогу продуктами харчування, одягом товариства «Лан» (директор Анатолій Хортюк), приватні підприємства «Пігович», «Лісовий М.З», «Долгая Л.Н.», районне Товариство Червоного Хреста (голова Марина Нетупська), Слобідська селищна рада (голова Галина Веліжаніна), сільські ради: Шершенецька (сільський голова Олександр Продан), Петровська (сільський голова Володимир Балтян), православна ХрестоВоздвиженська церква (благочинний протоієрей отець Георгій).
Терцентр співпрацює з громадською організацією «Віра в майбутнє» та безпосередньо з її керівником Юрієм Бобельчуком. За його сприяння отримано велику партію гуманітарної допомоги: продукти харчування, ортопедичні та гігієнічні засоби (ходунки, памперси), одяг, взуття.
Керівництво територіального центру високо цінує милосердя всіх, хто з розумінням ставиться до розв’язання проблем людей, які живуть у скруті. Адже робити життя для немічних кращим – це завдання всього суспільства, а не тільки державних установ та благодійних організацій. Добре, що високі християнські цінності відроджуються в Україні, що людина не просто щось купує для іншої, а прагне робити добро. Та все таки хочеться жити у суспільстві не тільки з високим ступенем громадської свідомості, а й у заможному.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |