ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
05.01.2012 / Газета: Одесские известия / № 1(4275) / Тираж: 18937

Ширяївський район

ЗА ПІДТРИМКИ ФОНДУ

Понад тридцять мешканців села Жовтень до Нового року підвели в свої оселі природний газ.

Це стало можливим завдяки допомозі Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, який очолює Микола Глембовський. Сільчани скористалися наданим пільговим кредитом.

– Ми вдячні Миколі Миколайовичу за турботу про сільських жителів, – сказала Жовтневий сільський голова Лілія Зибо. – Адже без цього кредиту для деяких людей газ залишився б нездійсненою мрією.

На рахунку Фонду й інші добрі справи. Зокрема четверо сімей отримали газові котли з іменними табличками. Їх вручив губернатор Едуард Матвійчук того дня, коли підключали газ.

Ізмаїльський район

І БАГАТО­БАГАТО РАДОСТІ…

Дід Мороз побував в Ізмаїльському будинку дитини, де сьогодні живуть 87 вихованців віком до шести років.

– Це – діти з різними патологіями, – говорить головний лікар закладу Віктор Проценко. – Для них свят­ковий ранок – частина процесу реа­білітації. А радість від новорічних свят і подарунків, які цього року забезпечили нашим дітям депутати Ізмаїльської міськради Сергій Стан­дратюк та Олександр Чернега, стала тим найемоційнішим чинником, який позитивно впливає на розвиток дитини. За це – спасибі, і від нас, колективу медиків та педагогів Бу­динку немовляти.

Малята одержали від депутатів багато солодощів і іграшок, а до блоку харчування – холодильник.

Савранський район

ТЕПЛО ВІД… СНІГОВОЇ КОРОЛЕВИ

Теплоту та піклування дорослих у святкові дні відчули діти із певними вадами розвитку. Такими дітьми опікується Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів райдержадміністрації.

Саме для них працівники районного Будинку культури влаштували мальовниче дійство за участю добре відомих казкових героїв – Мальвіни, Буратіно, Снігової королеви.

До дітей приїхав і голова РДА Олег Іспанюк. Він разом із щирими привітаннями передав учасникам свята подарунки від народного депутата Леоніда Клімова. Гарний настрій, яскраві посмішки, тепла атмосфера поєднали всіх учасників свята. Дід Мороз та Снігуронька були натхненниками веселощів, вигравала різнокольоровими вогнями красуня­ялинка, від якої діти були просто в захваті.

Саратський район

ВИЗНАЧАЮЧИ ЗАВДАННЯ НА ПОТОЧНИЙ РІК

Найкращими щодо організації збору коштів до місцевих бюджетів за користування землею голова райради Віктор Чемерис називає Введенську, Сергіївську, Плахтіївську та Успенівську сільські ради.

Проблемними питаннями, що потребують негайного вирішення, В. Чемерис вважає оренду приміщень сільрадами у суб’єктів господарювання. Сьогодні «в гостях» у господарників перебувають Зорянська, Михайлівська, Кулевчанська, Плахтіївська та Миколаївсько­Новоросійська сільради.

Головним питанням для роботи районної ради залишається пошук внутрішніх фінансових резервів для повновагого наповнення бюджету розвитку. Високий професійний рівень районного депутатського корпусу дозволяє ефективно працювати у цьому напрямі. На першому році каденції райрада досягла певних результатів, наповнивши бюджет розвитку до 3,8 млн гривень. Гроші спрямовані на вирішення завдань у сфері освіти, охорони здоров’я, комунального господарства.

Іванівський район

УЧАСТЬ У РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ ТРИВАЄ

Іванівці свого часу одними з перших в області активно долучилися до реалізації проекту Європейського Союзу та ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Цього року в ньому візьмуть участь Білчанська, Чер­воно­знам’ян­ська, Коноп­лянська та Бара­нівська сільські ради. За рахунок спільних коштів громад і міжнародних інституцій у згаданих населених пунктах вирішено створити мережу надійного вуличного освітлення (Білка і Червонознам’янка), замінити вікна та покрівлю в амбулаторії загальної практики сімейної медицини (Конопляне), капітально полагодити водогін (Баранове і Сухомлинове). За основу цього рішення громад взято резолюції іншого проекту, що має назву «Народний бюджет».

Біляївка

РОЗРОБЛЕНО НОВИЙ МАРШРУТ

Відтоді, як у місті почав діяти кільцевий автобусний маршрут, минуло шість десятиліть.

За цей час населення Біляївки значно зросло. З’явилися не лише нові вулиці, а й мікрорайони. Беручи до уваги численні звертання громадян, мерія розробила ще один маршрут руху внутрішньоміського автобуса. Працюючи над проектом, фахівці передусім враховували про категорії людей, для яких цей маршрут став би найбільш потрібним і зручним. До них належать ветерани, мами з діточками та ті жінки, які готуються ними стати. Саме у них найчастіше виникають потреби звертатися до лікарні, Пенсійного фонду, управління праці та соціального захисту населення, інших установ, розташованих у центрі міста. Для того, щоб дати людям можливість без ускладнень діставатися туди, розроблявся проект, винесений на суд громади. Маршрут охоплює ключові вулиці райцентру – Комінтерну, Чуйкова, Московську, Петровського, Одеську, Горького, Миру. Довжина нового маршруту – понад сім кілометрів.

У НАЦІОНАЛЬНИХ ТРАДИЦІЯХ

У ці святкові дні обласне товариство ромської культури «Романі Збора», що розташоване у селі Нерубайському Біляївського району, організувало і провело два новорічні ранки: у ромській школі та безпосередньо у таборі.

Різноманітні змагання, ігри та хороводи, національні танці та пісні, вітання Діда Мороза та Снігуроньки, а також подарунки від них запам’ятаються діткам і батькам.

Доброчинна акція відбулася за підтримки міжнародного фонду «Відродження», під керівництвом його виконавчого директора Є. Бистрицького та менеджера програми «Рома України» Н. Кияк.

Татарбунари

ДОПОМОГЛИ ФАРМАЦЕВТИ

Акцію «Милосердя» провели за власної ініціативи районна рада ветеранів та районна організація Червоного Хреста.

Вони звернулися до фармацевтів міста із закликом взяти участь у цьо­му доброчинному заході та надати матеріальну допомогу старим самотнім людям. Без зволікань відгукнулися завідувачі аптек Наталя Славенко, Світлана Галка, Наталя Топал, Алла Рожкова, Любов Ткаченко, Вадим Де­міров, Ольга Кічук, Валентин Крав­ченко. Ветерани війни та праці висловили свою щиру вдячність за виявлену до них увагу.

Котовськ

ГОЛОС НОВОГО ПОКОЛІННЯ

В актовій залі загальноосвітньої школи № 1 пройшло засідання щодо підбиття підсумків та нагородження переможців міського конкурсу робіт у межах Малої академії наук, в якому взяли участь 140 учнів шкіл та вихованців позашкільних закладів.

Серед загальноосвітніх навчальних закладів місця розподілились так: перше посіла ЗОШ № 5, друге – за гімназією, на третьому – загальноосвітні школи № 3 і № 8, школа № 9 стала четвертою.

Серед позашкільних закладів першість за станцією юннатів, другою названо станцію юних техніків, а Центр дитячої творчості посів тре­тє місце.

Попереду – обласні змагання Малої академії наук, де призери міського конкурсу мають, продемонструвавши фахові знання, захистити свої науково­дослідні роботи.

Ренійський район

ВИДАВНИЧА СПРАВА БІБЛІОТЕКИ

Центральна районна бібліотека стала лауреатом регіонального конкурсу на найкраще методичне та бібліографічне видання публічних бібліотек Півдня України.

На цей конкурс, який організовує раз на два роки національна наукова бібліотека ім. М. Горького (м. Оде­са), було репрезентовано понад 60 посібників районних та обласних бібліотек Одеської, Миколаївської, Херсонської, Кіровоградської, За­порізької областей та АР Крим. Ренійська центральна районна бібліотека стала лауреатом у номінації «Моя мала батьківщина» за бібліографічне видання «Туристична карта Ренійського району».

Останнім часом районна бібліотека підготувала та віддрукувала кілька буклетів, присвячених історії міста та району, творчості місцевих поетів. Новий вид діяльності бібліотеки почав розвиватися з часу її оснащення комп’ютерами та сучасною оргтехнікою.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Т. СТОРЧАК, Т. ГУРІЧЕВА, Л. ТОКАР, С. ОКОРОКОВА, Л. КУЗЬМЕНКО, А. БОНДАРЕВА, Є. МАСЛОВ

Шановні читачі «Одеських вістей»! Дорогі друзі газети!

Прожито 2011 рік. Рік складний, але цікавий. Рік творення у соціальній сфері області та великих надій. Редакційний колектив щиро вдячний вам за ваші зауваження та добрі побажання, за листи, які відображували наше реальне життя і давали привід журналістам для аналітичних виступів. Ми були разом. І у новому році не сумніваюся, наша співпраця триватиме, тому що девіз «Одеських вістей» – «Газета для всіх і про все».

Заслуговує на увагу, що нам почали писати діти і молодь, до нас звертаються підприємці, творча та наукова інтелігенція. А це добра прикмета!

Символічно, що наша двомовна газета вперше вийшла двадцять років тому. З перших її номерів головним героєм була людина великим планом, з її радощами і труднощами, хвилюваннями і турботами. Вона залишається справжнім помічником обласної територіальної громади у розв’язанні багатьох соціально­економічних та гуманітарних проблем, ставши, по суті, консолідуючим органом багатонаціональної Одеської області. Наші позаштатні автори створюють плюралістичність газети, що викликає у читачів великий інтерес, дає привід для висловлення думок різними верствами населення області. Редакційний колектив і надалі радитиметься з вами і дослухатиметься до вашої думки.

Ми щиро вдячні ветеранам газети, які двадцять років тому заклали основу для творчого процесу. Разом з читачами двадцять років поспіль ми створюємо, творимо літопис області. Вдячний усьому колективу «Одеських вістей» за любов і відданість справі, якій вони сумлінно служать. У газети багато шанувальників. Але ніде правди діти, є й ті, хто не завжди нас розуміє, особливо після критичних або проблемних виступів. Що ж, це життя... Отже, гостре перо журналіста зачіпає.

У газети багато планів на 2012 рік. Але про це ми з вами ще порадимося. Дякую вам, що ви відгукнулися на прохання редакції і надіслали свої пропозиції щодо створення у цьому році нових рубрик, висвітлення нових тем, журналістських розслідувань, що, звичайно, підвищить творчу планку газети.

Дякую вам, дорогі друзі! Будьте й цього року з «Одеськими вістями»! Пишіть нам і заходьте до редакції. Двері для всіх завжди відчинені. Бажаю читачам «ОВ» у 2012 році здоров’я, добра, миру у сім’ях і взаєморозуміння! З двадцятирічним ювілеєм «Одеських вістей»!

Іван НЄНОВ, головний редактор «ОВ»

Самоорганізація свята не спрацювала

Судячи з кількості людей, які прийшли ввечері 31 грудня на Думську площу в Одесі, традиція зустрічати там Новий рік здобуває дедалі більше прихильників. Приходить молодь, приходять цілі сім’ї, щоб під бій годинника випити келих шампанського, обтелефонувати всіх кого хочеться і привітати, з’їсти заготовлені заздалегідь бутерброди та помилуватися на барвистий феєрверк.

На жаль, цього року святкування на Думській не потішило доброю організацією. Було мало що поїсти (не всі ж споживають смажені, висококалорійні шашлики), не пропонували в достатній кількості каву та чай – незамінні в умовах близької до нуля температури повітря гарячі напої. Натомість любителям гомону та вибухів не забракло піротехніки. Її продавали у величезних кількостях та будь­яких калібрів. Компенсувати недоліки новорічної програми не зміг і концерт за участю не надто відомих артистів.

Загалом, розваги одесити та гості міста придумували самі: танцювали, запускали в небо вогневі ліхтарики, підпалювали петарди. Вже до пів на першої ночі, йдучи площею, доводилося уважно дивитися під ноги. Розбиті та викинуті пляшки з­під шампанського та коньяку загрожували розрізати не лише взуття, але й ноги. Відпочивати культурно, на жаль, ми поки що так і не навчилися…

Набагато тихіше було в парку Шевченка, де новорічна ялинка мала потрясний вигляд на тлі «оглядового колеса», що крутилося. Нечисленні люди, що прогулювалися, фотографувалися біля доброго дракона, який подеколи зовсім не страшно гарчав. Діти каталися на ковзанці. Гадаю, це був найкращий, найздоровіший вид зустрічі Нового року. Були відвідувачі на атракціоні катання на автомобільчиках. А от «оглядове колесо» крутилося практично без пасажирів. Стояли пусткою й інші атракціони.

На вулицях Одеси, при виді досить великої кількості людей, які не спали цієї ночі, мимоволі подумалося: якби трохи більше попрацювали чиновники над питаннями організації свята, не панував би хаос на Думській і не стояли пусткою б затишні атракціони в парку Шевченка. Схоже, багато людей просто не знали, куди піти в новорічну ніч, якщо сидіти вдома біля телевізора та нескінченно їсти вже просто набридло.

Автор: Лана ВОЛІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту