![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Буде побудована нова дитяча поліклініка
Одеська міська рада своїм рішенням призначила управління капітального будівництва замовником на проектування та будівництво дитячої поліклініки на 550 відвідувань за зміну.
Медустанова буде розташована на житловому масиві ім. Котовського.
Контроль над виконанням цього рішення покладено на постійні комісії Одеської міської ради щодо планування забудови територій та архітектури і щодо охорони здоров'я.
Моряки повернулися додому
Шестеро українців – колишніх членів екіпажу судна «Немо» – зустріли Різдво вдома. 6 січня увечері літак з Туреччини доставив їх в Одесу.
Нагадаємо, рік тому суховантаж «Немо» затримали в порту Ізмір у зв'язку із простроченням суднових документів. Потім стало відомо, що судновласник збанкрутував. Екіпажу судна протягом чотирьох місяців не виплачувалася зарплата. У той же час моряки відмовлялися сходити на берег, не одержавши розрахунку. На судні закінчилося паливо та запаси продовольства. 28 грудня українці все ж таки залишили борт суховантажу і опинилися у в'язниці. На знак протесту екіпаж оголосив голодівку. Тепер українські дипломати будуть стежити за продажем судна з аукціону. Після цього морякам повинні виплатити заборгованість.
Відповідаючи на запитання журналістів, капітан судна «Немо» Олександр Тимошенко висловив побажання, щоб українська влада переглянула законодавство стосовно моряків, які опинилися у складній ситуації за кордоном.
Южне
Вантажам морози не страшні
Цими днями у Южненському морському торговельному порту введено в експлуатацію два нові розморожувальні пристрої для обробки вагонів у зимовий період із замерзлими вантажами. До таких належать вугілля, окатиші, залізорудний концентрат.
У церемонії відкриття взяли участь начальник Одеської залізниці Микола Луханін і начальник порту Олександр Лагоша. Вони відзначили, що сучасні розморожувальні пристрої, задіяні у процесі вантажопереробки, дозволяють значно зменшити витрати енергоносіїв, наростити пропускну спроможність комплексу вагоноперекидача у зимовий період, мінімізувати пошкодження рухомого складу залізниці.
Завдяки технології, що використовується у новому обладнанні, відтепер на розморожування 20 вагонів витрачатиметься не п’ять годин, як було раніше, а рівно удвічі менше.
Саратський район
Заправка з вигодою
В одному з найбільших сіл району – Плахтіївці відкрита нова автозаправка. Вона виросла на місці колишнього довгобуду при в'їзді до населеного пункту.
Плахтіївська громада та місцеве базове господарство нараховують близько 600 автомобілів та 100 одиниць тракторної техніки. Як відзначили присутні на відкритті гості – голова РДА Анатолій Коритний та голова райради Віктор Чемерис, нова АЗС дозволить жителям заощаджувати час та кошти. Крім того, це додаткові робочі місця і податки до бюджету. Сьогодні ціни на заправці нижчі, ніж в інших точках продажу пального.
Кодимський район
Новорічні первістки
У районі відлік нового покоління українців 2012 року розпочато дівчатками. Так, у пологовому будинку центральної районної лікарні у перші дні нового року їх народилося троє.
За кілька днів потому народилося ще два хлопчики. Вони побачили світ під знаком Козерога, що дарує їм витривалість і прагнення до довершеності. Акушерка, благословляючи малюків, примовляла: «Хлопцеві – щоб книжку читав і дрова рубав, а дівчинці – аби хліб жала, на сорочку пряла».
За 2011 рік у районі народилося 286 дітей, що трохи більше від позаминулого року. Традиційно народженню дитини приділяється велика увага. Адже, згідно із звичаєвими правилами, повноцінною сім'я стає тоді, коли в ній з’являються діти.
Арцизький район
Звіт викликав полеміку
Три актуальні питання обговорено на спільному засіданні громадської та політичної рад при голові райдержадміністрації.
Активність учасників викликав звіт начальника відділу Держкомзему в районі Людмили Мягченко про хід виконання програми регулювання земельних відносин щодо забезпечення державної політики в галузі використання та охорони земель на 2010 – 2015 роки. Йшлося про земельну реформу у контексті її завершення: що вдалося досягти, над чи треба попрацювати у наступні роки. Позитивно сприйнято головне завдання та мета реформування земельних відносин – відродження села.
Про підсумки соціальноекономічного розвитку району за 11 місяців поінформував начальник відділу економіки райдержадміністрації Георгій Міраджи. Підсумком засідання став круглий стіл, на якому йшлося про роль науководослідних установ у соціальноекономічному розвитку району. У ньому взяли участь академік, доктор технічних наук Олександр Нікулін та виконавчий директор Інноваційної палати України Олег Новиков. Головним предметом обговорення став проект створення в Арцизі науковотехнологічного центру, запропонований Інноваційною палатою.
Іванівський район
Хай буде світло!
Перед новорічно-різдвяними святами було освітлено вулиці села Михайлопіль. Встановлено майже 80 ліхтарів.
Це пріоритетний об’єкт минулорічної діяльності сільського голови Володимира Гольдмана. Роботи проведено за рахунок коштів сільського (95 тис. грн) та районного (60 тис. грн) бюджетів розвитку. У найближчих планах – вуличне освітлення в селі Козловому.
Татарбунарський район
Гідне визнання
33 багатодітних матерів, – жительок району, – удостоєно звання «Мати-героїня».
А нещодавно Указом Президента України це почесне звання присвоєно ще двом багатодітним хранителькам сімейного вогнища. Нагрудні відзнаки до нього вручила голова райдержадміністрації Наталія Кожухаренко. Серед нагороджених – Ніна Орач, мати шести дітей із Рибальського, та Валентина Шевченко, мати п’яти дітей із Безимянки. Наталя Кожухаренко подякувала жінкам за те, що виростили дітей справжніми громадянами своєї країни, гідними людьми.
Ренійський район
Стали багаторазовими призерами
У районних предметних олімпіадах взяло участь 850 школярів.
Як показав аналіз, проведений відділом освіти, найкращі результати продемонстрували учні Ренійської гімназії, ліцею, ЗОШ № 3 та вихованці Котловинської сільської школи. Деякі учні показали високі результати з декількох предметів. Багаторазовими призерами олімпіад стали гімназисти Роман Степаненко, Ганна Бушняк, Дар'я Якуніна та вихованці ліцею Микола Соколов, Ганна Орлова, Владислава Анікіна та Ксенія Виграненко. Ці та інші діти будуть представляти Ренійський район у третьому, обласному, турі олімпіад.
Красноокнянський район
Книжка до ювілею
Колектив редакції газети «Красноокнянський вісник» відсвяткував нещодавно 80-річчя з часу виходу першого номера. До ювілейної дати була підготовлена і випущена перша збірка кращих публікацій та фотоматеріалів, які побачили світ упродовж останніх десяти років.
Редактор часопису Валентина Бузика, яка присвятила журналістиці 30 літ, розповіла, що готується до друку другий том публікацій. Також Валентина Вікторівна дотримується думки, що газета не повинна перетворитися із засобу масової інформації у засіб масової маніпуляції. І вдячна голові райдержадміністрації Миколі Лемищуку та голові райради Сергію Білому за підтримку видання.
Біляївський район
Закладено парк
Сорок саджанців дерев горіха і софори посадили нещодавно на галявині біля Кам’янської сільради депутати – ініціатори закладки парку, разом зі школярами, працівниками місцевих установ.
Поливають і доглядають саджанці сільські комунальники.
– У перспективі плануємо облаштувати фонтан, алеї з лавами, а головне – спорудити пам’ятник засновникам села, – ділиться планами Кам’янський сільський голова Ф. Жаріт. – Навесні хочемо посадити ще більше дерев.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Т. Гурічева, Л. Кузьменко, Л. Токар, С. Окорокова, А. Бондарева, Ю. Дзей, В. Мамонтов, А. Логашевський
Відновленим маршрутом
За сприяння Любашівської селищної ради та завдяки підтримці підприємця Сергія Шевчука через 15 років відновлено автобусний маршрут, який з’єднав віддалені мікрорайони селища з центром.
Церемонію освячення провів священик Іоанн Голубець, і з його благословення та з напутніми словами голови райдержадміністрації Олексія Вовка та голови райради Євдокії Байдиш маршрутка вирушила у перший свій рейс. Разом з керівництвом району святкову стрічку перерізали Любашівський селищний голова Геннадій Павлов, директор ПП «ЛюксСМС» Сергій Стадник, завідувачка дитсадка «Казка» Світлана Олійник.
Любашівці і гості селища з радістю зауважували, що давно потрібно було це зробити, бо без транспорту, особливо стареньким, важко добиратися до різних установ та до ПП «Комплекс торгових павільйонів «Привокзальний». Схвально відгукуються про відновлений автобусний маршрут пасажири, які вже скористалися його послугами.
Працює мікроавтобус з сьомої ранку і відстань близько семи кілометрів разом з усіма зупинками долає за 4050 хвилин. Про утримання транспорту, як і про оплату праці водія, дбає селищна рада, а паркуватиметься він на автобазі ПП «ЛюксСМС».
Юрій Федорчук, власкор «Одеських вістей», смт Любашівка
Cеред людей і для людей
Кажуть, що найважче – витримати перевірку владою. Скласти такий іспит випало на долю Віктора Гайдая. З року в рік зростав його авторитет. Свого часу він був головою Ширяївської райдержадміністрації, нині працює на посаді заступника голови районної ради. Віктор Йосипович у роботі не обмежує себе посадовими рамками. Завжди, коли треба, підставить своє плече і керівникові сільгосппідприємства, і головному лікареві, і сільському голові. Він добрпе знає район, його потенціал і проблеми. Особливо опікується і закладами освіти, і охорони здоров’я.
У кабінеті Віктора Гайдая завжди людно. До нього йдуть порадитися не тільки у певні години прийому. Відвідувачі знають, що Віктор Йосипович завжди допоможе. Він, зокрема, підтримував сільчан у період проведення сходів та визначенні пріорітетів під час обговорення «Народного бюджету». Коротко кажучи, людина небайдужа до всього, що відбувається довкола, патріот рідного краю.
Завершення року для Віктора Йосиповича ознаменувалося приємною подією: його нагороджено Почесною грамотою Верховної Ради України за вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, активну громадськополітичну діяльність, багаторічну сумлінну працю і високу професійність.
Тетяна СТОРЧАК, власкор «Одеських вістей», Ширяївський район
Чергували й у свята
У новорічні та різдвяні дні, коли відпочивала майже вся Україна, бригада майстра Анатолія Михайловича Біліського перебувала на своєму робочому посту. А все тому, що ці чоловіки займаються експлуатацією, технічним обслуговуванням і ремонтом устаткування підстанцій 10/0,4 кВ. Саме це устаткування призначено для трансформації електроенергії з високої напруги на низьку, тобто на ту, яка доходить по дротах безпосередньо до кожної оселі, до кожної квартири, забезпечуючи нам комфорт і затишок.
На обслуговуванні цієї команди перебуває близько 400 підстанцій, через які споживачам за рік передається майже 40 млн кВт/год. У бригаді всі з чималим досвідом роботи. Вони не тільки виконують сумлінно свої службові обов'язки, але й готові у будьякий час доби і за будьякої погоди виїхати на локалізацію найскладніших аварійних ситуацій.
Анатолій Михайлович пройшов чималий трудовий шлях, який починав у Котовському РЕМ 1996 року з посади електромонтера оперативновиїзної бригади. Потім – інспектор енергонагляду, майстер бригади відключень. У 2000 році разом з іншими енергетиками нашого краю працював над відновленням ліній електропередач після зледеніння, за що був нагороджений іменним годинником від Котовської міськради.
Майстер та інші члени бригади неодноразово нагороджувалися грамотами «Одесаобленерго» за сумлінну працю та високу виробничу дисципліну. На змаганнях з майстерності між бригадами розподільчих мереж «Одесаобленерго» бригада Біліського також відзначалася й посідала призові місця.
Галина ДОЛИНСЬКА, м. Котовськ
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |