![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеській міській організації роботодавців виповнилося десять років. Наш кореспондент зустрівся з її головою Юрієм Шендеровським і попросив розповісти про деякі аспекти її діяльності.
– На сьогоднішній день до нашої організації входять вісімдесят сім провідних підприємств міста, на яких працює понад сорок тисяч чоловік. І це визначає основний вид нашої діяльності. А саме: сприяти поліпшенню економічного стану підприємств, сприяти розвитку підприємництва в місті, а також поліпшенню умов для залучення внутрішнього та зовнішнього інвестора. Крім того, ми той міст, який сполучає роботодавців усіх рівнів з виконавчою та представницькою владою.
– До яких кроків вдаєтеся у цьому напрямі?
– Насамперед, під час обговорення нової редакції Податкового кодексу ми запропонували понад 150 поправок, які, на наш погляд, поліпшили б економічний стан підприємств та інвестиційний клімат у цілому. На жаль, Верховна Рада України ухвалила лише 15. На місцевому рівні також необхідно доводити просту істину, що промисловість, підприємництво, бізнес як такий – це основа добробуту будьякого регіону та держави. Насамперед, це стосується реалізації угоди між Одеською міською радою, міською організацією роботодавців та Федерацією профспілок нашої області.
– Розкажіть, будь ласка, докладніше про цей документ.
– В угоді прописані пропозиції роботодавців щодо відновлення діяльності реального сектору економіки та підприємств міста, подальшого зростання обсягів промислового виробництва, сприяння завантаженню виробничих потужностей, зокрема за рахунок муніципальних замовлень. Крім того, особливу увагу приділили впровадженню природоохоронних та енергоощадних технологій, реалізації концепції енергетичної безпеки міста Одеси. Однак угода дотепер перебуває на розгляді у виконкомі міськради і, по суті, не набрала чинності.
– Як стверджують експерти, від попереднього промислового потенціалу області залишилася лише десята частина. І багато в чому це результат так званих рейдерських захоплень підприємств.
– Це дуже болюча тема. Небезпека полягає в тому, що рейдери прикриваються Конституцією України та іншими законами. Тому що рішення, винесене судом, є обов’язковим для виконання на всій території України. Однак ніхто не звертає уваги на те, що новоявлені «власники» і не думають про відродження промисловості. Їхня мета – швидше порізати устаткування на метал, а територію, що звільниться, вигідно продати. Після чого там будуються складські та офісні приміщення, а також торговельні центри для реалізації винятково імпортних товарів.
– Таким чином, ми втрачаємо значну економічну вигоду…
– Не лише. Друга небезпека рейдерства полягає в тому, що воно цілеспрямовано руйнує один з наріжних каменів Української державності – інституцію власності, ліквідує реальні робочі місця, своїми діями підриває інвестиційну привабливість країни. У результаті дій рейдерів держава зазнає величезного іміджевого, морального і, звичайно ж, матеріального збитку. А бюджети різних рівнів не мають фінансових коштів для реалізації соціальних програм.
– Організації роботодавців намагаються протистояти «сваволі». У чому конкретно полягає ця робота?
– Передусім, ми заснували спеціальну комісію, яка працює у співдружності з такими громадськими організаціями, як «Антирейдерський рух» та «Комітет протидії корупції та організованій злочинності». Подруге, створено сайт «Український антирейдерський рух». Спочатку його метою була цілодобова інформація про факти та методи рейдерських захоплень, але згодом він став одним з інструментів захисту від дій зловмисників. Крім того, були надіслані відповідні листи всім депутатам Верховної Ради України, Генеральному прокуророві України, голові Ради суддів господарських судів України, Голові Верховного суду України, голові Служби безпеки України та до інших інстанцій, у яких переконливо показали небезпеку цього явища та механізми дії.
Можу сказати також, що спільні зусилля призвели до певних позитивних результатів. На деяких захоплених підприємствах рейдерів було витиснуто, власність повернуто їхнім власникам, на жаль, у розореному стані. Крім того, із обійманих посад звільнено багатьох суддів, які сприяли рейдерським захопленням підприємств у нашому регіоні. Але говорити про остаточне розв’язання цієї проблеми ще зарано. І своє вагоме слово в цьому повинен сказати все ж таки законодавець.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |