ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Щоб добрі наміри стали реальністю
12.01.2012 / Газета: Одесские известия / № 2(4276) / Тираж: 18937

– Вікторе Митрофановичу, які сподівання пов’язують з Вами виборці, в черговий раз давши Вам великий кредит довіри?

– Звичайно, сподівання на покращення свого життя, що великою мірою залежить від органів місцевого самоврядування. Тим більше що потрібно завершити чимало розпочатих справ. Насамперед це піклування про молоде покоління. Нині в нашій комунальній власності перебуває школа­садок, де виховуються 47 учнів молодшого шкільного віку та 35 дошколят. Щоб забезпечити вихованцям нормальні умови для навчання, цього року за кошти місцевого бюджету виготовлено проектно­кошторисну документацію на газифікацію та будівництво котельні, а також капітальний ремонт системи опалення. Невпинно дбаємо про 36 малюків дитсадка «Дзвіночок». Піклуємося про людей похилого віку, допомагаємо їм привести садиби в належний стан, подаємо допомогу в ремонті.

Одним із напрямів нашої роботи є охоплення молоді фізкультурою і спортом. Сприяє цьому «Комплексна програма розвитку футболу на території Троїцької сільської ради на 2011­2012 роки». Маємо свою футбольну команду, яка торік виборола перше місце та Кубок закриття сезону 2010 року. Наші футболісти брали участь і в губернаторському турнірі, головним призом якого був стадіон. Думаю, великі перемоги наших спортсменів іще попереду.

В межах реалізації програми забезпечення жителів якісною питною водою побудовано ще один кілометровий відтинок водогону, довжина якого назагал становить 18 кілометрів.

За рахунок коштів місцевого бюджету відремонтовано 2 км дороги комунальної власності. Також виготовлено кошторисну документацію на капітальний ремонт вулиць Лесі Українки, Шевченка та Ватутіна.

На троїцькому кладовищі встановлено нові ворота, за рахунок спонсорської допомоги полагоджено частину огорожі. Місцям останнього спочинку людей приділяється належна увага. Систематично протягом року вирубується молода поросль дерев, прибирається сміття.

В належному стані утримуються узаконені сміттєзвалища та ліквідовуються стихійні смітники. Люди розуміють, що лише власними силами можна забезпечити належний лад, тому щоп’ятниці у всіх селах проводиться санітарний день. Важливо й те, що у Троїцькому є опорний пункт міліції, а кабінет дільничних інспекторів (чи не єдиний в районі) опалюється природнім газом. Долучається до захисту громадського порядку і загін самозахисту.

– Де віднаходите кошти на розвиток сіл?

– Наша сільська рада вже кілька років не дотаційна, виживаємо за свої кошти. Так, на цей рік загальний обсяг доходів затверджено в сумі 1 млн 501 тис. 560 грн. За 10 місяців вже надійшло більше 1,3 мільйона по загальному фонду (136,7% до бюджетних призначень) та 187948 грн до спеціального фонду. Справно надходять податки та платежі від 12 сільгосппідприємств, де трудиться більше 800 чоловік, від цегельного та молочного заводів, приватних підприємств, тощо.

– Які завдання ставите перед собою на наступний рік в плані соціально­економічного розвитку?

– Питань, що потребують вирішення, дуже багато. Одним з найболючіших є стан доріг. Як я вже казав, дещо вдалося зробити власними силами, а ось вулицю Палецького, дякуючи обласній владі, відремонтовано за рахунок обласного бюджету. Є надія, що наступного року нашим дорогам буде приділено більше уваги. Поділюся радісною звісткою: в межах розвитку соціальної сфери сільських населених пунктів із держбюджету нам виділено 721 тисячу гривень на капітальний ремонт Троїцького будинку культури, бо нашій молоді ніде культурно відпочити.

У перспективі – газифікація с. Ново­троїцького.

– Розвиток сільського зеленого туризму – одне з джерел поповнення місцевого бюджету. Які шанси стати Троїцькому туристичною меккою?

– Завдячуючи нашому геніальному За­служеному майстру народної творчос­ті України Ростиславу Михайловичу Палець­кому село знають далеко за його межами. Наш Будинок народної творчості, який є центром відродження та збереження самобутньої культури та мистецтв, часто відвідують туристи, щоб познайомитися з творчою спадщиною нашого знаменитого земляка, помилуватися вишуканою колекцією старовинних українських рушників та одягу, побутом селян 19­20 століть, відвідати Свято­Троїцьку церкву – пам’ятку архітектури місцевого значення. Звичайно, щоб облаштувати потужну туристичну інфраструктуру, потрібні ініціативні люди, які могли б зайнятися цією перспективною справою. Завдяки членам БФ «Рідний Край» вже розпочався капітальний ремонт Будинку народної творчості. Тож у найближчих планах – проведення свята пам’яті Палецького.

З кожним роком село озеленюється. Сесією сільської ради прийнято «Програму з охорони, відтворення та раціонального використання лісів Троїцької сільської ради на 2011 – 2015 роки». У перспективних планах – створення зелених зон та парків, і цього року було висаджено 150 дерев та 100 декоративних кущів.

Намічено багато планів, щоправда, без команди однодумців їх реалізувати неможливо. Я щиро вдячний усій громаді, депутатам, членам виконкому сільської ради за їхню підтримку та вболівання за рідне село, а також обласній і районній владі за всебічну допомогу.

– Дякую за розмову і бажаю, аби Ваші добрі наміри стали реальністю. Люди за це будуть лише вдячні.

Автор: Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту