![]() |
|
![]() |
![]() |
Чотирирічного Андрійка мати відправляє до дитсадка і не турбується за нього, адже впевнена, що дитину і нагодують, і доглянуть. І, що головне, – у садочку навчать хлопчика спілкуватися з людьми, знаходити правильне рішення, узгоджувати свої інтереси з іншими, формувати почуття дружби, взаємоповаги і підтримки. Усе це Андрійку у подальшому дуже знадобиться. Вченими всього світу доведено, що дошкільний вік є золотим для розвитку дитини, і протягом перших шестисеми років життя вона розвивається надзвичайно стрімко. Отож упускати цей час не слід. Тому і батьки в сільській місцевості все частіше прагнуть, щоб їхні діти виховувались у спеціалізованих дошкільних закладах. Чому? Більшість батьків дають однакову відповідь: розвиток дитини залежить від педагога, який володіє спеціальними методиками. І першою сходинкою на шляху до навчання, а то й вибору правильного орієнтиру у житті, є дитсадок.
У районі, за статистикою, понад 1100 дошкільнят. З них близько 700, скажемо так, дитсадківського віку і понад 200 – п’ятилітки. Нинішня мережа дошкільних закладів забезпечує близько 70 відсотків дітей. В районі функціонує вісім навчальновиховних комплексів та чотири дитсадочки. У вересні минулого року створені НВК у Дубиновому та Йосипівці. З січня працює комплекс у Полянецькому. Практика показує, що об’єднання під одним дахом двох споріднених закладів дає позитивний результат. Переконалася в цьому, побувавши у Дубиновому. Тут самі жителі зізнаються, що у дитсадку завирувало життя. Після наведення належного ладу на території та облаштування приміщення він став окрасою села. Щоправда, використовується поки що половина приміщення. Отож директор Дубинівського НВК Тетяна Гораш, завідувач господарства Володимир Вільчинський разом із працівниками закладу докладають зусиль, щоб після ремонту задіяти другу частину будівлі і найближчим часом відкрити ще одну групу. Про це йшла мова з головою райдержадміністрації, депутатом обласної ради Олегом Іспанюком під час його відвідин закладу. Варто відзначити, що Олег Аскольдович усіляко сприяє налагодженню в районі діяльності дошкільних навчальних закладів. На їх розвиток спрямовуються за можливістю кошти місцевого бюджету, а також вишукується й інші джерела фінансування. Дубинівській малечі він обіцяв допомогти.
На сьогодні обділені увагою діти сіл Неділкового та Кам’яного. Щоправда, у Неділковому планується на базі місцевої школи, після її реконструкції, створити НВК. У Кам’яному історія дитсадка вже «обросла бородою». Справа в тім, що на баланс сільської ради приміщення передано 2006 року в такому стані, що одразу потрібно було розпочинати капремонт. Упродовж наступних двох років із обласного бюджету надійшло 380 тисяч гривень, за які виконано великий обсяг робіт. Зокрема, зміцнили підмурівок, стіни, замінено покрівлю, вставлено пластикові вікна, двері та ще чимало чого зроблено. До речі, за місцеві кошти придбано майже все необхідне устаткування, навіть білизну та посуд. А розмістити все це ніде, оскільки з 2009 року припинено подальше фінансування цього закладу. Вже вдруге виготовлена кошторисна документація, через збільшення вартості робіт та матеріалів. Схоже, потрібні знову нові розрахунки, адже і ціни не стоять на місці. Тим часом вже друге покоління юних кам’янців не знає, що таке дитсадок. Нині ж у селі понад шістдесят дітей дошкільного віку. Якраз достатньо на дві групи. На сільському сході, коли обговорювалось включення до списку за програмой «Народний бюджет» важливих соціальних об’єктів, кам’янці вирішили продовжити капремонт дитсадка. Щоби звернути увагу саме на цей об’єкт, Кам’янський сільський голова Віктор Химич зачитав районній громаді листазвернення батьків.
Закон України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчальновиховного процесу» передбачає обов’язковість дошкільної освіти для дітей старшого дошкільного віку. Якщо дошкільні навчальні заклади взагалі відсутні, пропонується такий вихід: організувати групи при школі, де 23 рази на тиждень педагог буде давати дошкільну освіту. Таким чином, за даними методичного кабінету райвідділу освіти райдержадміністрації, проблема щодо охоплення дошкільною освітою в районі розв’язана навіть у тих селах, де немає дитсадків. При школах створені відповідні групи, де дітей готують до першого класу. Та хіба можна вважати цю підготовку повноцінною?
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.022Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |