![]() |
|
![]() |
![]() |
В Ізмаїльському центрі здоров'я відбувся круглий стіл у межах місячника профілактики та боротьби зі СНІДом. Його відкрила головний лікар ЦЗ Т. Яцина, відзначивши, що з того сумного дня, коли уперше був виявлений випадок ВІЛінфекції, минуло вже понад 30 років. За ці роки СНІД забрав понад 30 млн людських життів. Про ступінь небезпеки «чуми ХХ та ХХI століть» свідчить той факт, що сьогодні у світі зафіксовано близько 34 млн ВІЛінфікованих людей (і лише 6 млн з них одержують кваліфіковану допомогу). Україна ж за ступенем поширення смертоносної інфекції посідає у світі п'яте місце, а в Східній Європі — перше. І зростання захворювання триває зі стрімкою швидкістю, що, звичайно ж, свідчить про недостатню профілактичну роботу. Згідно зі статистичними даними, у нашій країні за добу від СНІДу вмирає приблизно 9 чоловік. Усього ж в Україні нараховується близько 360 тис. ВІЛінфікованих. Тривожна ситуація і в Одеській області. За даними лише Одеського міського центру з профілактики та боротьби із ВІЛ/СНІД, епідеміологічна ситуація щодо цієї інфекції в Одесі залишається вкрай несприятливою. За станом на 1 липня 2011 року було виявлено 23866 ВІЛінфікованих жителів обласного центру (з них понад 320 – дітей). СНІД діагностовано у 2875 інфікованих, зокрема, і в 41 дитини. Т. Яцина відзначила, що в боротьбі зі зростанням цього страшного захворювання дуже важливе повноцінне фінансування державних програм.
– На проблему епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні не потрібно закривати очі, інакше країна приречена стати схожою на порожнє футбольне поле – без гравців і без уболівальників, – підкреслила Т. Яцина. – Життєво необхідне толерантне ставлення до людей, які живуть із ВІЛ. А це здебільшого діти, підлітки, молодь.
Про епідситуацію серед населення міста Ізмаїла розповіла його головний державний санітарний лікар Т. Пінк. Вона відзначила, що наше місто – одне із найкращих за показниками обстеження населення на ВІЛінфекцію. Насамперед. огляд проходять вагітні та донори. Останнім часом, завдяки санітарнопросвітницькій роботі, серед цього контингенту не було виявлено жодної людини з ВІЛ.
З жителів району на обліку перебуває 63 особи. Цього року на облік було поставлено 9 осіб: переважно, це жителі приміських сіл. У цілому ситуація в районі виглядає трохи краще, ніж у місті.
Про проведену профілактичну роботу серед молоді відзвітувала заступниця директора медичного училища Н. Рябова. Так, цього року в навчальному приміщенні училища (холі, їдальні) були встановлені плазмові телевізори, за допомогою яких під час змін студенти переглядають різні ролики профілактичного спрямування.
Про співпрацю доброчинного фонду «Дорога до дому» з установами міста та району розповіла директорка цього фонду Є. Майстренко. Під егідою фонду проходять різні тренінги, семінари, акції. Є. Майстренко запропонувала також організувати пересувну Всеукраїнську виставку творчих робіт ВІЛпозитивних дітей та молоді «Заради життя». Працівники Центру здоров'я одразу ж відгукнулися на цю ідею та запропонували використовувати для пересувної виставки приміщення конференцзали.
Круглий стіл пройшов за ділових та конструктивних обставин. Переважно промовці наголошували на тому, що на чолі цієї роботи повинна стояти первинна профілактика. Акцентувалася увага на тому, що не треба відвертатися від ВІЛпозитивних, тому що від цієї інфекції не застрахований ніхто.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |