![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
СЕРЕД ЛІДЕРІВ
Минулого року міжнародний аеропорт «Одеса» обслужив 824,3 тис. чоловік, що на 17% більше, ніж 2010 року. При цьому збільшення пасажиропотоку на внутрішніх рейсах склало 65 відсотків. На міжнародних маршрутах кількість пасажирів зросла на 9 відсотків. За підсумками року сегмент внутрішніх перевезень займає майже 20 відсотків пасажиропотоку аеропорту.
Число виконаних рейсів за рік зросло на 8 відсотків (до 14734 рейсів). За цим показником аеропорт вийшов на друге місце в Україні.
Відкрито нові лінії повітряного сполучення з Батумі, Баку (на період літньої навігації), а також збільшено кількість рейсів за існуючими напрямками.
Загальна кількість оброблених вантажів та пошти зросла більш ніж у 4 рази і склала 3214 тонн. Розвиток вантажоперевезень є одним із перспективних напрямів роботи підприємства. Значне зростання виробничих показників вантажного комплексу аеропорту спостерігається протягом декількох останніх років. Це стало можливим завдяки відкриттю ліцензійного митного складу тимчасового зберігання вантажів, який дозволяє зберігати звичайні та спеціальні вантажі, що вимагають особливого температурного режиму, до 3х місяців.
КУДИ Ж БЕЗ ІНФЛЯЦІЇ
За повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (інфляції) по Україні у грудні 2011 року порівняно з листопадом склав 100,2, по нашій області – 100,1 відсотка.
За січень–грудень минулого року його величина по Україні дорівнює 104,6, а в нас – 105,4 відсотка.
ЧИ ПОБІЛЬШАЄ РИБИ У СІТЯХ?
Правонаступником майна та обов’язків Західно-Чорноморської держрибохорони, що здійснювала свою діяльність на території краю, стало Західно-Чорноморське басейнове управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства.
Реорганізацію здійснено згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про утворення територіальних органів Державного агентства рибного господарства» і Положенням про дане агентство, затвердженим указом Президента України і наказом керівника цього агентства.
НА СЕЗОННОМУ РІВНІ
Санітарно-епідеміологічна служба Одеси повідомляє, що за станом на 9.01.2012 р. захворюваність на гострі респіраторні інфекції та на грип серед населення міста перебувала на сезонному рівні без перевищення середніх багаторічних показників.
За перший тиждень нового року захворюваність серед усього населення знизилася на 24 відсотка, зокрема, серед дітей до 17 років – на 25 відсотків у порівнянні попередньою семиденкою.
На сьогодні на території міста реєструється захворюваність на переважно гострі респіраторні інфекції негрипозної природи.
Найважливішим питанням у боротьбі з ГРВІ та грипом є їхня профілактика.
За станом на 9.01.12 р. по Одесі щеплено проти грипу – 2473 чол., зокрема: за власні кошти – 1000 чоловік, за рахунок підприємств – 1030, з місцевого бюджету – 353 чоловік, інших – 90.
ДОВКОЛА ДУХОВНИХ ТА СВІТСЬКИХ ЗАСАД
Сьогодні й завтра в Одесі пройдуть п’яті Різдвяні просвітницькі читання, у яких візьмуть участь представники духівництва та богослов’я, вчені й студенти, журналісти та краєзнавці. За традицією вони провадяться в Південноукраїнському національному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського за благословенням Його Високопреосвященства, Високопреосвященнійшого Агафангела, митрополита Одеського та Ізмаїльського, та за ініціативи ректора університету академіка О. Чебикіна.
Передбачена робота семи секцій: духовні та світські компоненти формування сучасної особистості; християнська та педагогічна антропологія, парадигма розвитку сучасної науки; історичне та православне краєзнавство – храми та монастирі Одеської єпархії; інноваційні концепції та роль православної культури у формуванні особистості сучасного вчителя тощо.
У програмі також круглий стіл на тему: «Православні освітні проекти», а також концерт за участю творчих колективів університету.
ЙОГО МИТЬ – СЕРЕД НАЙКРАЩИХ
Офіційний журнал Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP) при ЮНЕСКО в Україні «Photographer» присвятив публікацію III національному салону чорно-білої фотографії «Образ жінки у фотомистецтві-2011», що пройшов в Одесі, про який ми розповідали нашим читачам.
З 59 робіт, представлених в експозиції, це авторитетне видання обрало лише чотири найкращі, зокрема, і роботу нашого фотокореспондента Анатолія Вакуленка «Перший поцілунок». Вітаємо колегу!
Ізмаїл
АКЦІЯ БУДЕ ТРИВАТИ
Кожний 15-й ізмаїлець став учасником акції «Я не байдужий», під час якої збиралися кошти на ліки для дітей, хворих на гемофілію. Ініціатором виступила громадська організація «Право на майбутнє» – за підтримки міжнародного доброчинного фонду «Відродження».
В останні дні минулого року волонтери організації вручили батькам малят із захворюванням крові шість упаковок необхідного препарату «Іммунат». Названо імена 15 учасників акції, які найактивніше попрацювали збираючи кошти.
– Офіційно проект фінішував, – говорить керівник організації Світлана Гудь. – Тому що міжнародний доброчинний фонд «Відродження» відвів на реалізацію всього 3 місяці. Але ми не ставимо крапку на закупівлі життєво важливих ліків. Інші громадські організації міста вже запропонували свою посильну допомогу і заявили, що готові зробити усе можливе, щоб проект жив.
ГРАБІЖНИКА ЗАТРИМАНО
Зусилля понад 100 працівників міліції, задіяних для пошуку свідків пограбування відділку «Ощадбанку» на вулиці Ціолковського в Ізмаїлі 29 грудня, увінчалися, нарешті, успіхом. Офіційно заявлено, що особу підозрюваного в злочині встановлено, його затримано.
Як заявив міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко, ним виявився 38річний раніше судимий громадянин однієї із сусідніх держав.
Додамо – він жив у Саф’янах. У затриманого були вилучені речові докази, він вже дає свідчення щодо вчиненого розбійного нападу.
Красноокнянський район
…І ДИТБУДИНОК СІМЕЙНОГО ТИПУ
На території району живе 5249 дітей віком до 18 років. З них 125 дітей-сиріт і тих, які позбавлені батьківського піклування.
З метою покращення становища дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах, провадяться заходи: «Ялинка», «Сім’я», «Підліток», «Літо», «Зайнятість».
Розпорядженням голови райдержадміністрації створено будинок сімейного типу, до якого на помешкання та виховання влаштовано 7 дітей, позбавлених батьківського піклування, серед яких – п’ятеро братиків і сестричок.
Фрунзівка
ВІД «СТРУМОЧКА» ДО МУЗИЧНОГО ОЛІМПУ
Найактивнішими учасниками районного етапу традиційного музичного конкурсу «Струмочки» були вихованці районої дитячої музичної школи. Ініціатором проведення його на Одещині свого часу виступило управління культури облдержадміністрації.
Цього разу особливо щедрих оплесків вщерть заповненої зали районного Будинку культури були удостоєні за майстерну гру Станіслав Гросу (баян), Юлія Лукіянчук (фортепіано), Микола Орлик (баян, фортепіано) та його сестра Катерина (фортепіано), Олександр Хіценко (піаніно). Всі вони визнані переможцями у різних вікових групах.
Загалом же, як вважає директор дитячої музичної школи Микола Сікорський, подібні творчі огляди, що провадяться з періодичністю раз на два роки, сприяють виявленню і підтримці обдарованих дітей, подальшому вдосконаленню їхньої виконавської майстерності, пропаганді творів вітчизняних композиторів, розширенню естетичних смаків учасників.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, В. МАМОНТОВ, Л. МЕЛЬНИЧУК, С. КОМІСАРЕНКО, Є. МАСЛОВ, Т. СТОРЧАК, Ю. ФЕДОРЧУК, О. ХАРЧЕНКО
Указ
Президента України
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня енергетика
Витяг
За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняного енергетичного комплексу, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм постановляю:
Присвоїти почесне звання:
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»
КУЧЕРУ Петру Павловичу – начальникові Красноокнянського району електричних мереж Котовських електричних мереж акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Одесаобленерго»
Президент України В. ЯНУКОВИЧ
м. Київ
22 грудня 2011 року № 1177/2011
У гості прийшли «сурвакари»
Згідно зі стародавнім болгарським звичаєм, 13 січня діти групами обходять оселі рідних і близьких, несучи із собою прикрашену гілочку кизилу – «сурвачку». Нею б’ють по спині всіх у домі, виголошуючи благословення. Вважається, що кизил – символ здоров’я, родючості й довголіття – передає ці якості при ритуалі. Що енергійніші удари дітей, то здоровішою буде людина у наступному році. За це вони одержують гроші або ласощі.
Напередодні старого Нового року ось уже кілька років поспіль приходять до редакції «Одеських вістей» юні «сурвакари» з Одеського культосвітнього центру «Аз Буки Веди» при Всеукраїнській організації «Конгрес Болгар України» разом з директором закладу Катериною Гержик.
Вчора, як водиться, першим під удари «сурвачки» втрапив господар дому – головний редактор «ОВ» Іван Нєнов. Після цього свою порцію побажань на рік одержав увесь колектив.
Вручаючи дітям заслужені ласощі, Іван Георгійович підкреслив:
– Сила націй у їхній єдності. Примітно, що болгари щорічно вітають не тільки своїх близьких, але й представників інших національностей. Спасибі їм за це.
«Сурвакари» подякували за подарунки і обіцяли повернутися в наступному році. Будемо чекати!
Христина ВІЄР, «Одеські вісті»
«Морська троянда» в Іллічівську
Іллічівський морський торговельний порт прийняв балкер з рекордною для акваторії осадкою 14,37 м.
Цей океанський велетень типу «панамакс» носить романтичну назву «Searose G» («морська троянда»). Ця «квітка» – завдовжки 247 метри, завширшки – 32 метри, дедвейтом – 80 тисяч тонн. Під прапором Багам теплохід доставив в Україну імпортне вугілля із США. Судно було прийнято під повне розвантаження. Сам вантаж оброблено на першому терміналі і рудному комплексі ІМТП. З борту знято 77,5 тисячі тонн вугілля.
Порт ще раз підтвердив свою славу універсального морського підприємства. Його виробничі потужності дають змогу приймати під обробку великотоннажний балкерний флот без дорогого попереднього вивантаження на рейді, з метою доведення судна до прохідної осадки. Комплексна схема механізації рудного комплексу дає змогу одночасно обробляти 2 подібних балкера з 45 технологічними лініями кожен. Валова інтенсивність обробки – 15 – 18 тис. тонн на добу.
Найбільше ж прийняте портом судно типу «кейпсайз» – «Tinos Warrior» (прапор Домініка) мало дедвейт 208,7 тисяч тонн та було завдовжки 315 метрів і завширшки 50 метрів.
Владислав КІТІК, «Одеські вісті»
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |