![]() |
|
![]() |
![]() |
Ще зовсім недавно ідея створення на території району науковотехнологічного центру «Арцизький» видавалася багатьом його жителям нереальною. Нинішню ситуацію прояснив начальник відділу архітектури, містобудування, житловокомунального господарства та розвитку інфраструктури Арцизької райдержадміністрації Олексій ПАВЛОВ.
– Олексію Олексійовичу, чим обґрунтовано народження такої ідеї і яким чином вона буде реалізовуватися?
– Відомо всім, що навіть при очевидно стабільному соціальноекономічному розвитку району проблем, особливо соціальних, усе ще багато. Деякі не розв’язуються належним чином десятиліттями. Наприклад, надійне опалення багатоповерхових будинків, забезпечення населення якісною, безпечною для здоров’я питною водою, створення достатньої кількості робочих місць із гідною оплатою праці. Усе це потребує великих коштів, і без інвестиційних вливань тут точно не обійтися.
– Але тоді чим можемо привабити до Арцизького району серйозних інвесторів?
– Багато чим. І я не перебільшую. Привабливі вже саме географічне розташування району, його трудовий і промисловий потенціал, наявність залізниці та автомобільних доріг, та й море від нас недалеко. А чого варті наші родючі землі! Не може не зацікавити інвесторів і розвинена у районі галузь сільськогосподарського виробництва. До того ж у нас достатньо вільних земельних ділянок під забудову. Більше того, є злітнопосадкова смуга на території колишнього військового аеродрому. Усе це саме з арсеналу інвестиційної привабливості району. При цьому районна влада враховує, що для реалізації перспективних програм буде потрібно широке коло експертів, учених, фахівців.
– Олексію Олексійовичу, велике зацікавлення викликає ухвалене районною радою та райдержадміністрацією рішення про розробку Схеми розвитку територій Арцизького району на найближчі 20 – 25 років.
– У цьому нам запропонувала свою допомогу Інноваційна палата України. До речі, її представники нещодавно зустрілися на засіданні круглого столу у райдержадміністрації з представниками громадських і політичних сил району.
– А чому об’єктом своєї уваги палата обрала саме Арцизький район?
– Знайшли його центральним у Бессарабії. А отже, після виконання означеного схемою кола робіт надалі цей досвід буде перенесено на сусідні райони і навіть ширше. Так, у результаті спільного обговорення районною радою, райдержадміністрацією, міськрадою і з’явилося рішення про створення в Арцизі науковотехнологічного центру «Арцизький».
– І де розташуються його об’єкти?
– На території колишнього військового аеродрому. З урахуванням цілком реальної можливості його відновлення як цивільного. А загалом робота центру найкращим чином позначиться на стані справ у комунальній, соціальній, економічній сферах району. У будьякому разі, учасники круглого столу рішення про створення в Арцизі науковотехнологічного центру схвалили.
– Тож мав рацію голова районної ради Іван Бузіян, говорячи про те, що годі варитися у власному соку. Настав час виходити на широку дорогу наукового прогресу.
– Безперечно, мав. У добрий час.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |