![]() |
|
![]() |
![]() |
В Україні реалізується державна програма енергозбереження та розвитку альтернативних джерел енергії. Цей амбіційний проект охоплює кілька областей на півдні та сході нашої країни, зокрема Одеську, де планується створення низки об’єктів сонячної електроенергетики.
Ми побували на будівельному майданчику біля міста Рені, де в останні дні 2011 року почала працювати важка техніка та бригада будівельників. Обгороджено територію, повним ходом тривають земельні роботи. Завезено будматеріали і вже з’явилися перші будівлі, монтується устаткування.
– Тут намічено будівництво двох сонячних електростанцій, для розміщення яких орендовано в цілому 80 гектарів землі, – розповідає генеральний директор підприємств «РеніСолар» та «РеніПіві» Михайло Лизогуб. – Біля Рені сьогодні споруджується пристанційний вузол. Він увійде до складу національної енергетичної компанії (НЕК) «Укренерго». Ці об’єкти – електростанції та пристанційний вузол – не можуть існувати один без другого. Загальна потужність двох станцій – близько 40 мегават. Електроенергія, що будуть вони виробляти, буде передаватися на пристанційний вузол, підвищуватися тут до 110 кіловольт і по лініях електропередач подаватися у загальну мережу на підстанцію Рені. Пристанційний вузол споруджується у першу чергу, оскільки будівництво майданчиків під сонячні батареї почнеться вже у березні поточного року, і ця робота буде виконана досить швидко – орієнтовно, обидві сонячні електростанції будуть уведені в експлуатацію на початку 2013 року. Відкриття цих об’єктів дозволить створити близько 40 робочих місць, більшість із яких зможуть зайняти місцеві жителі. В Одеській області сонячні електростанції з’являться також у Болградському, Кілійському, Арцизькому та БілгородДністровському районах.
Як пояснив М. Лизогуб, держава не може повністю профінансувати реалізацію такого масштабного проекту, тому залучаються іноземні інвестиції. У ролі інвестора виступає відома австрійська компанія «Solar». Участь у програмі розподілена таким чином: підготовку майданчиків для розміщення сонячних батарей, будівництво електростанцій та забезпечення їх устаткуванням бере на себе інвестор, а реконструкція підстанцій та ліній електропередач від цих підстанцій до сонячних батарей провадитиметься за рахунок держбюджету. Попередньо було заявлено, що австрійці мають намір побудувати на півдні Одеської області 8 – 10 сонячних електростанцій загальною потужністю 200 мегават.
Характеризуючи значення проекту для прикордонного українського містечка на Дунаї, М. Лизогуб навів таку цифру: залежно від пори року Ренійський район споживає від 10 до 14 мегават електроенергії. Відповідно, вищезгадана потужність місцевих сонячних електростанцій (до 40 мегават) з лишком забезпечить енергетичну незалежність цього району.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.084Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |