![]() |
|
![]() |
![]() |
Історія одного із найстаріших сіл області й України – Нестоїти бере свій початок з 1723 року. Село наше має багато символів, характерних для краю, серед яких тополя, осика, верба, чорнобривці і, звичайно, рушник. Адже рушник – символ України, єдності сім’ї, любові до землі, працелюбності – є невмирущим творінням талановитих рук нестоїтчанок.
Тож саме рушнику і було присвячено виставку «А на цих рушниках Україна моя!», яка відбулась у Нестоїтській бібліотеці для дорослих. Підготувала і провела її завідувачка бібліотекою Наталія Євгенівна Стопчанська, котра давно цікавиться уроками майстерності і історії вишивання рушника. Тому вирішила, що це буде цікаво і односельцям. І не помилилась.
На відкритті виставки побували і дорослі, і молодь, і малюки. А майстрині Ніна Феоктистівна Борщан та Лідія Іванівна Поважнюк розкрили гостям таємницю створення кожної вишивки. Євдокія Миронівна Баркар, Надія Митрофанівна Грекул, Раїса Андріївна Герман та інші подарували молодому поколінню рушники, щоб палахкотіли вони багатством кольорів у кожній хаті, щоб передавалась з покоління в покоління традиція українського вишитого рушника. Адже хата без рушників – що родина без дітей. Рушники завжди розкривалися мистецьким багатством, високо оцінювалися справжніми шанувальниками. Тому майстрині села віддають душу й серце своєму улюбленому захопленню – вишиванню рушників, на яких, як вони кажуть, квітне Україна.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |