ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
17.01.2012 / Газета: Одесские известия / № 4(4278) / Тираж: 18937

Одеса

Ліквідація підприємств «Аварійні служби»

Одеса – єдине місто в Україні, де витрати щодо ліквідації аварій на внутрішньобудинкових мережах у будинках комунальної власності фінансуються за рахунок коштів міського бюджету. Так, у 2011 році на ці заходи було передбачено 4,0 млн грн.

Разом з тим, у випадку виникнення аварійної ситуації, жителі, викликавши аварійну службу, оплачують послуги, про що свідчать їхні численні звертання на адресу виконавчого комітету міської ради. До того ж аварійні служби не виконують роботи з ліквідації аварій, а тільки локалізують їх.

Враховуючи вищевказане, міська рада ухвалила рішення щодо ліквідації аварійних служб районів, а функції щодо ліквідації аварій на внутрішньобудинкових інженерних мережах передати комунальним підприємствам «Житлово­комунальний сервіс», які є балансоутримувачами будинків комунальної власності й повинні відповідати за утримання їх у належному стані. Працівники ліквідованих підприємств за їхнім бажанням будуть працевлаштовані у КП «ЖКС». На баланс житлових підприємств будуть передані всі основні фонди ліквідованих аварійних служб, а це: будівлі, споруди, автомобільна техніка тощо.

Відповідне рішення буде винесено на чергове засідання виконкому ради.

Будинки некомунальної форми власності (ЖБК, ОВББ, відомче житло) укладатимуть договори з комунальними підприємствами «Житлово­комунальний сервіс» на виконання робіт з ліквідації аварій на внутрішньобудинкових інженерних мережах.

Для цього в кожному КП «ЖКС» будуть створені бригади з ліквідації аварій на внутрішньобудинкових мережах із цілодобовим чергуванням, що дасть можливість суттєво підвищити якість цих послуг. До того ж у працівників КП «ЖКС» з'явиться стимул краще якісно обслуговувати житлові будинки, бо що кращий технічний стан інженерних мереж будинку, то менше буде аварій, а в бюджеті міста Одеси щорічно буде зекономлено 4,0 млн грн.

Конкурсна складова програми

Міська рада затвердила програму розв’язання пріоритетних соціальних проблем з використанням механізму соціального замовлення.

Її мета – подальше підвищення адресності та ефективності шляхом тісної співпраці органів місцевого самоврядування з організаціями соціальної інфраструктури територіальної громади, ефективніше використання бюджетних коштів і залучення додаткових небюджетних ресурсів.

Програма буде остаточно сформована на основі конкурсних пропозицій за такими основними напрямами: соціальний захист інвалідів та їх психологічна реабілітація; боротьба з дитячою безпритульністю; розв’язання проблем молоді; сприяння зайнятості й активному довголіттю людей похилого віку; обслуговування тяжкохворих.

Всього подібних напрямів одинадцять.

Про початок проведення конкурсу буде повідомлено додатково.

Зростає журналістська зміна

В офісі регіональної організації Національної спілки журналістів пройшла презентація гуртка юних журналістів при бібліотеці імені А. Гайдара, яким керує Олександр Галяс.

Заняття в ньому – безкоштовні.

Гурток почав працювати у вересні минулого року, але вже зараз на рахунку його учасників (а це школярі та студенти віком від 13 до 17 років) понад два десятки публікацій у місцевих і навіть київських виданнях. Староста гуртка, учениця гімназії № 5 Настя Робулець, стала лауреатом конкурсу репортерів «Сто новин одного дня». Наступний семестр буде присвячений секретам того, як брати інтерв'ю.

Революція та роман у листах

У день 145-ї річниці від дня народження лейтенанта П.П. Шмідта, 17 лютого, у кіноцентрі «U-сінема» відбудеться показ художнього фільму «Поштовий роман».

Картина, знята наприкінці 60­х років на кіностудії ім. О. Довженка відомим актором та режисером Євгеном Матвєєвим, розповідає про випадкову зустріч та листування лейтенанта і Зінаїди Різберг. П.П. Шмідт написав цій жінці, яка назавжди залишилася в його серці, понад сто листів.

Організаторами кіносеансу виступили регіональні відділення Національних спілок кінематографістів та журналістів України, Асоціація підводників ім. О.І. Маринеска, товариство «Світ Паустовського» та обласна організація письменників­мариністів ім. І. Гайдаєнка.

Сарата

Перспектива – 500 робочих місць

У райцентрі планується впровадження масштабного інвестиційного проекту – спорудження універсального ринку.

Дозвіл на розробку проекту землевідведення під будівництво депутати селищної ради дали на одній з останніх сесій. Орієнтовна площа ділянки – близько 20 гектарів. Комплекс буде включати оптовий ринок, готель, станцію техобслуговування, розважальний центр для дітей та інші об'єкти інфраструктури.

Заявку на проект зробила громадська організація інвалідів «Аркадія». У результаті будівництва селище додатково одержить близько 500 робочих місць, половину з них, як намічається, буде віддано інвалідам.

Овідіопольський район

Коли бюджет наповнюється

Обнадіюють результати, досягнуті районом минулого року. Стабільно забезпечувалося виконання районних програм. Це стало можливим завдяки ритмічному наповненню бюджету з його щомісячним перевиконанням.

У підсумку районний бюджет минулого року виконано на 113,5%, що дозволило додатково вкласти в соціально­економічний розвиток 10,2 млн гривень.

Так, провадилися будівельні та ремонтні роботи в центральній районній лікарні, загальноосвітніх та музичній школах у Роксоланах, Прилиманському, Надлиманському, ФАПі в Мар’я­нівці, щодо виконання програми поліпшення водопостачання населених пунктів.

Як відзначив голова РДА Анатолій Жидков, за обсягами будівельних робіт, виконаних власними силами, район посів третє місце в області, а в цілому – перше за основними соціально­економічними показниками.

Красноокнянський район

Облаштували дитсадок

Усі малюки села Довжанки охоплені дошкільним вихованням. Вдалося це зробити завдяки відкриттю третьої (додаткової) групи. Цьому передувала копітка робота районної, сільської влади, колективу дитсадка «Малятко», депутатів, підприємців та батьків.

Як розповіла завідувачка дошкільного закладу Світлана Корчинська, кількість дітей у селі щороку зростає, і молоді батьки звернулися до неї з проханням створити ще одну групу. Довжанський сільський голова Ірина Гупал та голова райдержадміністрації Микола Лемищук з розумінням поставилися до вирішення цього питання. Збором коштів для проведення ремонтних робіт та закупівлі необхідних речей зайнялися працівники дитсадочка разом з батьками. На щастя, чимало односельців виявили бажання допомогти підростаючому поколінню. Серед них підприємці Дмитро Дунський, Ярослав Лановий, Вадим Бумбу, Валерій і Євген Руснаки, Вікторія Сопинська, Галина Зелінська, Сергій Корчинський. Було, зокрема, організовано та проведено ярмарок­продаж кондитерських виробів. За виручені 2800 гривень придбано покривала, ковдри, частину посуду. Не залишилися осторонь доброї справи й постійні меценати місцевого дитсадочка: депутат Одеської обласної ради Григорій Череушенко та депутат районної ради Віталій Кирлан. За надану ними спонсорську допомогу закупили постільну білизну. Батьки зібрали кошти на стільці та матрасики.

Ананьївський район

Заробітна плата – на постійному контролі

Район, за підсумками минулого року, посідає 9-те місце за рівнем заробітної плати, а за темпами зростання – 12.

Системно контролюють відповідні служби районної державної адміністрації, її голова В’ячеслав Сербін стан заробітної плати. Зокрема стан дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці постійно перевіряється, особливо на тих підприємствах, де зарплата нижча від встановленого законодавством мінімуму. Відділ економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації спільно з відділом праці та соціально­трудових відносин розробив графік проведення зустрічей з їх керівниками. Активно працює група спеціалістів з питань легалізації робочої сили та заробітної плати.

Так, торік здійснено 30 рейдів та перевірено близько вісімдесяти суб’єктів підприємницької діяльності. Виявлено 74 факти використання нелегальної робочої сили, легалізовано 39 найманих працівників, а матеріали на 30 порушників передано до районної прокуратури.

Балтський район

Додалося нагород

Медалі «70 років битви за Москву» в урочистих обставинах керівництво району вручило ветеранам Великої Вітчизняної війни Катерині Юхимівні Груценко, Миколі Олександровичу Жукову, Дмитру Григоровичу Сафонюку.

Було також зачитано вітального листа мера Москви, у якому говориться, що героїчний подвиг як наших земляків, так і їхніх побратимів вічно житиме в серцях жителів столиці Росії. Отримуючи нагороди, ветерани пригадали епізоди героїчної битви, коли ціною неймовірних зусиль, ціною життя бага­тьох радянських воїнів було розвіяно міф про непереможність німецької армії, яка зазнала під Москвою першої великої поразки у Другій світовій війні.

Присутні вшанували пам’ять полеглих у боях хвилиною мовчання.

Тарутинський район

Удосконалюються форми виховання

Завершено термін дії розпорядження райдержадміністрації «Про розвиток сімейних форм виховання дітей у 2008 – 2011 рр.».

Протягом цього періоду удосконалювалися різні форми сімейного виховання сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки. Тільки торік з'явилося 5 нових прийомних сімей, на вихованні яких сьогодні перебувають шестеро дітей. А всього за три роки в районі створено 16 прийомних сімей. Повноцінними їх членами стали 27 дівчаток та хлопчиків. Цю роботу служба у справах дітей райдержадміністрації продовжує.

Ізмаїл

Подорож до Шарляндії

У гостях у ізмаїльської дітвори побували одеські артисти. Вони привезли із собою «Нові пригоди в казковій країні Шарляндії».

Подібне шоу в місті було проведено вперше. І, звичайно ж, сподобалося і дорослим, і дітям.

Під час вистави юні глядачі «вирушили» до казкової країни Шарляндії, де познайомилися з її жителями — королем повітряної держави Шарло і королевою Шарлоттою, Дракончиком, веселими клоунами і повітряною кулькою, що розмовляє, якій добрий король зробив ніжки і ручки. Разом з героями казкової вистави, костюми яких і декорації виготовлені з повітряних куль, діти танцювали, відгадували загадки і брали участь у різних конкурсах.

У шоу гості задіяли понад дві тисячі повітряних куль! Але це ще не все! Вони скорили дітей мильними бульками! Але були й істотніші подарунки – іграшки, зроблені з повітряних куль просто на сцені Будинку культури.

Білгород-Дністровський

Веселилися від щирого серця

У новорічні та різдвяні дні заходи для дітей пройшли в багатьох установах культури Білгорода-Дністровського, включаючи дитячі бібліотеки, музичну і художню школи.

Цього року дітлахів на ранках радували не тільки Дід Мороз і Снігурочка, але й герої улюблених казок. Виставу «Чарівник смарагдового міста» режисера ЦКіД Анатолія Красовського подивилися понад 500 дітей і дорослих.

Підсумком новорічних ранків у місті стали «Різдвяні зустрічі» від фольк­рок групи «Русичі». Кожен гість заходу зміг стати учасником різдвяної лотереї, розіграної за номерами придбаних квитків.

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, В. Мамонтов, С. Комісаренко, Т. Гурічева, Ю. Федорчук, Л. Кузьменко, Т. Баранова, Є. Маслов

Перевантажувати будуть швидше

Парк техніки Іллічівського морського торговельного порту поповнився двома новими німецькими перевантажувачами «Senneborgen» загальною вартістю 1,3 млн євро.

Максимальна вантажопідйомність кожного з них становить 55 тонн, виліт стріли – 21 метр. Механізми будуть використовуватися на вивантаженні вагонів, забезпечуючи продуктивність у 2­3 рази вищу, ніж при традиційній обробці портальними кранами.

Нова техніка вже прибула у порт, і протягом місяця буде проходити сертифікацію та реєстрацію в Держгірпромнагляді України. Одночасно докери, технічний і обслуговуючий персонал ІМТП уже почали підготовку в навчально­курсовому комбінаті до роботи на «Senneborgen».

У межах реалізації програми розвитку підприємства цього року буде також закуплено чотири нові мобільні перевантажувачі. На відновлення і модернізацію техніки виділять близько 15 млн євро.

Владислав КІТІК, «Одеські вісті», м. Іллічівськ

Проти спалахів малярії

За даними головного санітарного лікаря Ізмаїла Тетяни Пінк, у місті за останні два роки активізувалася малярія. Ситуація залишається непростою. Про це й ішла мова на черговому плановому засіданні міської надзвичайної протиепідеміологічної комісії.

Для запобігання локальним спалахам і зростанню захворюваності затверджено план заходів щодо боротьби з малярією на 2012 – 2016 роки і оперативний штаб для координації діяльності. Фінансовому управлінню Ізмаїльської міської ради доручено передбачити кошти в бюджеті міста для проведення комплексу протималярійних заходів, що включають протикомарну обробку.

Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей»

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.030
Перейти на повну версію сайту