![]() |
|
![]() |
![]() |
Що врахували депутати
До десяти населених пунктів району, газифікованих раніше, минулого року додались ще два – села Жовтень та Стара Єлизаветівка. Довгоочікуваний «блакитний вогник» прийшов до сільчан восени. Для них це було справжнім святом. Саме введення в експлуатацію цих газорозподільних пунктів голова райдержадміністрації Наталія Куртогуз вважає найважливішим, що вдалося зробити найближчим часом. Тому що в перспективі це значно поліпшить умови життя сільських мешканців.
– Що ще вдалося зробити минулого року, – цікавлюсь у Наталії Вікторівни.
– Найперше ми зосередили свою увагу на поліпшенні умов навчання дітей. Тривав капремонт НВК «Олімп», розпочатий ще у 2010 році Тут нам допомогла область. А на кошти районного бюджету капітально відремонтовані спортивні зали в Червонокутській та Олександрівській загальноосвітніх школах. Працівники та учні Мар’янівської ЗОШ розпочали рік, маючи гарно впорядковану їдальню. Відремонтовано опалювальну систему в Чогодарівській ЗОШ. Визначною подією для села КатериноПлатонівка стало відкриття дитячого садочку. Про це прохали молоді батьки і звертались до нас по допомогу. Райдержадміністрація і районна рада пішли їм назустріч. На виділені із місцевого бюджету 150 тисяч гривень реконструйовано дитсадок і об’єднано з місцевою школою у навчальновиховний комплекс. Варто сказати, що потребують уваги і заклади культури. Торік використано 240 тисяч з місцевого бюджету для ремонту сільських будинків культури у Миколаївці та Копійковому. В центрі селища перед Будинком культури встановлено пам’ятник Т. Шевченку. А неподалік – облаштовано дитячий майданчик.
– Який бюджет має район на цей рік і чи врахували депутати при його розподілі асигнування на виконання «Народного бюджету»?
– На сесії затверджений загальний бюджет в сумі 101 мільйон гривень. З них майже два мільйони направлено на розвиток. Депутати розглянули Програму соціальноекономічного розвитку району, в якій, зокрема, визначені важливі об’єкти будівництва та реконструкції. Так, в селищі на базі місцевого підприємства «Любас» планується спорудження елеватора за новітньою технологією. Упродовж року кілька шкіл будуть газифіковані. В Новоєлизаветівці планується будівництво дитсадка, а в Маркевичівській ЗОШ – ремонт підлоги. Також за власні кошти відремонтуємо терапевтичне відділення ЦРЛ. За рахунок бюджетів сільських рад та надходжень з інших джерел фінансування планується будівництво та ремонт сільських водогонів, шкіл, відкриття дитсадка в Олександрівській сільській раді. Для нас важливим є продовження газифікації сіл. Цього року підведемо газ до Новоандріївки. Хочу сказати, що ми врахували всі побажання, висловлені жителями сіл на сходах громадян під час формування «Народного бюджету», і використаємо всі наявні можливості, щоби цю програму виконати.
– Наталіє Вікторівно, які об’єкти профінансовано з обласного бюджету?
– Для ширяївців це дуже важливі об’єкти. А саме – дійшла черга до спорудження стадіону у селищі. Відкладати цю справі далі нікуди, адже без хорошої спортивної бази не можна досягти належного фізичного розвитку підростаючого покоління. Потребують капремонту Будинок культури та Жовтнева школаінтернат. Також врештірешт вирішиться питання довгобуду лікарняного корпусу центральної районної лікарні. Буде виготовлена документація на завершення його будівництва. Зважаючи на обсяги роботи, рік буде непростим. Але вже з самого його початку визначені конкретні плани, тобто є чітка картина, що і яким чином необхідно зробити.
– Бажаю Вам успіхів у здійсненні намічених планів і дякую за бесіду.
Тетяна СТОРЧАК, власкор «Одеських вістей», Ширяївський район
Під знаком довіри
Відповідно до статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», як депутат обласної ради, звітую за перший рік своєї роботи.
Я – депутатмажоритарник від Партії регіонів, обирався в Котовському районі, який уже став мені рідним. У 2011 році на 23 прийомах до мене з різними проханнями звернулися 84 відвідувачі. Практично у всіх випадках, коли йшлося про соціальні проблеми, консультації щодо земельних питань, надання матеріальної допомоги, вдалося людям допомогти.
За рішенням фракції я курирую економічний блок питань роботи обласної ради, є спікером фракції в засобах масової інформації. Як член комісії з питань економіки, промисловості, розвитку підприємництва і регуляторної політики, взяв участь у 16 її засіданнях, де розглядалося понад 120 найбільш актуальних для розвитку регіону і Котовського району питань.
За минулий рік пріоритетними в моїй депутатській роботі стали школи і дороги Котовського району. Наведу кілька промовистих цифр.
Так, було виділено фінансування на капітальний ремонт школи, котельні й теплотраси с. Вишневого (328,9 тис. грн), теплотраси школи № 1 с. Борщі (210,6 тис. грн), котельні школи № 2, теплотраси і системи опалення, реконструкцію й пусконалагоджувальні роботи з встановленням модему в котельні школи IIII ступенів с. Липецького (388,758 тис. грн), капітальний ремонт котельні й поточний ремонт школи с. Бочманівки (266,246 тис. грн), котельні школи с. Дібровки (60,3 тис. грн), котельні й теплотраси школи с. Глибочок (173,46 тис. грн), теплотраси школи с. Станіславки (60 тис. грн), поточний ремонт школи с. Олексіївки (11,756 тис. грн), проведення пусконалагоджувальних робіт і перевірку газових лічильників топкової котельні школи с. Куяльника (20,971 тис. грн).
Вдалося також знайти кошти на капітальний ремонт опалювальної системи Будинку культури с. Мардарівки (49,5 тис. грн), водогону в с. Борщі (898,646 тис. грн) і с. Любомирці (150 тис. грн).
Якщо говорити про дороги, то упорядковані після капітального ремонту: вулиці Садова й Набережна в с. Коси (500 тис. грн), Вишнева в с. Нестоїті (350 тис. грн), Спортивна в с. Куяльнику (297 тис. грн), Насінна в с. Новоселівці (250 тис. грн), Центральна в с. Соболівці (250 тис. грн), Горького в с. Мурованому (200 тис. грн), Шкільна в с. Любомирці (200 тис. грн).
На жаль, у минулі роки Котовський район залишався недофінансованим. Тому при підготовці бюджету на 2012 рік ми з моїм колегою – депутатом обласної ради Анатолієм Івановичем Возіяном намагалися заповнити цей недогляд. Тим більше, що нас цілком підтримувало керівництво району – голова райдержадміністрації Володимир Павлович Синько та голова районної ради Олег Михайлович Бордюжа. Побувавши на декількох сходах жителів району під час обговорення ініціативи губернатора «Народний бюджет» і одержавши їхню настанову, нам вдалося включити до бюджету цього року реконструкцію під дитячий садок приміщень шкіл у с. Станіславці і с. Малий Фонтан, капітальний ремонт Будинку культури в с. Стара Кульня. Крім того, ми взяли на себе зобов'язання щодо забезпечення фінансування об'єктів охорони здоров'я в 2012 році. Враховані інтереси району і у Стратегії економічного та соціального розвитку Одеської області до 2020 року, а також у Програмі будівництва, реконструкції та модернізації об'єктів інфраструктури області на 2012 – 2015 роки.
У подальшому роботу в районі буде продовжено, тому що люди активно долучаються до обговорення наболілих проблем, пропонують цікаві шляхи їх розв'язання і довіряють владі як рівноправному члену діалогу, спрямованого на підвищення рівня їхнього життя. Цю довіру я постараюся виправдовувати і надалі.
Олександр КРАВЕЦЬ
Ярмарок, що став традиційним
Провадити під свята всіма улюблені ярмарки в Татарбунарському районі – традиція. Так приємно виглядати на прилавках щось потрібне, та ще й за хорошою ціною. Таку можливість напередодні Нового року надав татарбунарцям народний депутат України Віталій Барвіненко, організувавши в центрі міста біля новорічної ялинки святковий ярмарок.
Тут не лише можна було купити промислові та продовольчі товари, але й випити гарячого чаю або вина, покуштувати гречаної каші з м'ясом або з’їсти пиріжок із печінковою начинкою. Усе це безкоштовно роздавали відвідувачам ярмарку працівники громадського харчування, райспоживспілки, сільськогосподарського фермерського господарства «Вікторія». У великому асортименті вивезли на ярмарок свою продукцію, що успішно конкурує не лише в області, але й в Україні, ВАТ «Чорноморська перлина», ПП «Міллер В.Е.». Приїхали автокрамниці з Одеси та БілгородаДністровського. Чудові вироби, що користуються незмінним попитом, пропонували до продажу вихованці Будинку дитячої творчості із гуртка декоративноприкладного мистецтва Марини Павлової.
Відкриваючи ярмарок, голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Наталія Кожухаренко подякувала Віталію Барвіненку за ту допомогу, яку він подає районові. Свої кошти він виділив на придбання металопластикових вікон для Татарбунарського НВК «Школагімназія», будівництво внутрішніх туалетів у Білоліській і Трапівській школах, на обладнання дитячого майданчика у центрі міста.
У свою чергу, Віталій Барвіненко запевнив, що як народний депутат, буде й надалі намагатися створювати сприятливі умови для соціальноекономічного та культурного розвитку Татарбунарського району, допомагати у розв'язанні питань водопостачання, будівництва та ремонту доріг тощо. Обидва депутати побажали жителям району здоров'я, добробуту та гараздів кожному дому, кожній родині.
Світлана Окорокова, м. Татарбунари
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |