ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Що протиставити національній епідемії пияцтва?
21.01.2012 / Газета: Одесские известия / № 6(4280) / Тираж: 18937

Громадська організація «Асоціація жіночих організацій Одеської області» за підтримки наркологічної служби провела другу прес­конференцію, присвячену презентації ініціативи «Жінки Одещини – за тверезу громаду».

Головний лікар обласного центру здоров'я Валентина Сосніна опри­люднила моторошну статистику: за офіцій­ним даними, в Україні 900 тисяч осіб є хронічними алкоголіками. Наркологи схильні вважати ці цифри заниженими і пропонують їх множити на п'ять, вісім і навіть на десять! П'ята частина смертей від серцево­судинних захворювань пов'язана з отруєннями неякісними спирт­ними напоями. Тобто пияцтво перетворилося на національну епідемію.

Валентина Вікторівна звернула увагу на низку дуже важливих соці­альних моментів. Так чоловіки, які п'ють, викликають у суспільстві жаль. І коли приступають до лікування від алкоголізму у спеціалізованій медустанові, їх відвідують родичі, дружини, подруги. Питуща ж жінка швидко стає ізгоєм, залишається із проблемою наодинці: найчастіше її залишає чоловік, та й вилікувати жіночий алкоголізм, враховуючи специфічні особливості саме жіночого організму, набагато складніше, а іноді й взагалі неможливо.

Голова правління громадської ор­га­нізації «Асоціація жіночих ор­ганізацій Одеської області» Світлана Дігуляр говорила про долі дітей, які виховуються в сім’ях питущих батьків. Вони не ходять до школи, стають жебраками, зазнають насильства в сім’ї. Не секрет, що найчастіше діти тікають з дому й роблять спроби покінчити життя самогубством з тих же причин – через пияцтво та знущання батьків.

Крамниці в селах пістрявіють пляшками зі спиртним – місцеві підприємці, розуміючи, що даний товар є найходовішим, завозять його в чималих кількостях. Енер­гетики, пиво, слабоалкогольні та алкогольні напої можна придбати у безпосередній близькості від шкіл. Тобто закони вільного підпри­ємництва сьогодні вступають у відверту суперечність із законами людського співжиття, тому що підштовхують людей до пияцтва.

Учасниці прес­конференції запро­понували розглянути питання щодо запровадження в школах області уроків тверезості. У підлітків треба виробляти чітке неприйняття шкідливих звичок. Це особливо важливо в умовах агресивної, тотальної реклами споживання пива. А пиво, як відомо, досить швидко формує алкогольну залежність саме у підлітків. Треба також починати боротися із самогонниками. Вже найближчим часом ініціатори акції мають намір провести рейди разом із представниками правоохоронних органів. Однак на цьому шляху виникне чимало складнощів. Насамперед тому, що самогон – найдешевший та найдоступніший алкогольний напій серед малозабезпечених громадян. Для багатьох з них, в умовах безробіття на селі, він став ще й джерелом одержання коштів до існування. Тому змусити відмовитися від цього буде досить непросто. Але якщо подумати про майбутнє дітей, звичайно, необхідно.

Автор: Світлана МАРШИНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту