ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
24.01.2012 / Газета: Одесские известия / № 7 (4281) / Тираж: 18937

Одеса

НЕ БЛИЖЧЕ ДВОХСОТ МЕТРІВ

Відповідно до рішення міської ради «Про затвердження Плану діяльності щодо підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік» управлінням розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів підготовлено проект регуляторного акта «Про визначення місць, де заборонена роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами».

Із ухваленням цього рішення будуть установлені обмеження щодо реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів на відстані 200 м від навчальних закладів, спортивних споруд, об’єктів охорони здоров’я і установ соціальної спрямованості.

Кодимський район

АСОРТИМЕНТ

РОЗШИРЮВАТИМУТЬ

Одним із перспективних у ра­йоні вважають інвестиційний проект «Виробництво концентрованих фруктових соків, впровадження якого розпочато торік.

Інвестором – закритим акціонерним товариством «Соковий завод «Кодимський» – за минулий рік реалізовано продукції на одинадцять мільйонів гривень. У поточному році цей показник прогнозується довести до двадцяти мільйонів. У планах підприємства також будівництво фруктосховища, розширення асортименту продукції.

Ізмаїльський район

ЗА ПІДТРИМКИ ВЛАДНИХ

СТРУКТУР І СПОНСОРІВ

Початок нового року ознаменовано у Старій Некрасівці відкриттям ще однієї, п’ятої за ліком, групи у тамтешньому дитячому садку «Яблунька».

Як відзначає Старонекра­сівський сільський голова Г. Мін­женер, це стало можливим завдяки залученню коштів місцевого бюджету, батьків, спонсорів, небайдужих до проблеми рідного села.

У перспективі планується відкрити в «Яблуньці» ще дві групи.

– Останнім часом також з’яви­лися дві нові групи у Ларжанці та новий дитячий дошкільний заклад у Матросці, – сказав голова Ізмаїльської райдержадміністрації С. Павлухін. – Розширення та відкриття нових дитсадків є важливою складовою роботи як ра­йонної держадміністрації, так і органів місцевого самоуправління. Ця робота триватиме й надалі.

Присутні на урочистостях у Старій Некрасівці голова Ізмаїльської райради В. Антонюк та керівник місцевої агрокомпанії «Свобода», депутат облради, Герой України В. Видобора підкреслили, що районна система шкільної та дошкільної освіти постійно відчуватиме підтримку владних структур, господарських керівників, депутатського корпусу.

Тарутине

ПЕРШИХ НЕ ВИЯВИЛОСЯ

Трохи несподівані результати щорічно проваджуваного районного конкурсу на найкращий санітарний стан населених пунктів сіл і селищ.

Уперше ніхто не здобув провідного місця. Друге присуджено Красненській територіальній громаді. Їй у нагороду дістався обладнаний дитячий майданчик. Участь у конкурсі Рівненської та Вознесенської громад оцінена рівнозначно. Розділивши третє місце, вони одержали призову оргтехніку. Грамотою Одеської обласної держадміністрації нагороджено за активну діяльність в організації робіт з наведення санітарного порядку в селищі Тарутиному селищного голову Івана Куруча.

Ширяївський район

У НОВУ ЧВЕРТЬ –

ІЗ КОМП’ЮТЕРОМ

По завершенню канікул на учнів Ревівської загальноосвіт­ньої школи І-ІІ ступенів чекав приємний сюрприз.

Керівник приватного під­при­ємства «Жовтень» Воло­димир Лановий подарував школі комп’ютер. Володимир Борисович – шанована в районі людина і як успішний сільгоспвиробник, і як громадський діяч. Він обраний депутатом районної ради і всіляко сприяє соціально­економічному та культурному розвитку Жовтневої сільської ради, на території якої розташоване його підприємство.

Директор Ревівської ЗОШ Любов Федосіївна Леженко щиро подякувала меценатові за подарунок та увагу, зазначивши, що комп’ютер – дуже важлива річ для їхньої невеликої школи.

Ізмаїл

НЕ ЗА ШАБЛОНОМ

Семінар вчителів міських шкіл, у межах програми «Лідери освітніх змін», пройшов на базі однієї з ізмаїльських шкіл. Її директорка Лариса Олефіренко на перше місце ставить особистість вчителя, який повинен сам іти в ногу з часом і розвивати в дитині критичність мислення, як основну якість здобуття реаль­ної освіти.

Вчителі Лариса Волкова та Наталя Супряга провели в межах семінару майстер­класи на тему розвитку критичного мислення школярів та їх навчання дією. В Україні ці аспекти педагогіки стали розвиватися років 10­15 тому, у той час, як у європейських країнах і США вони працюють з 20­х років минулого століття. І дають вагомі плоди. Якщо зазначені ідеї увійдуть у щоденну практику – якість освіти наших дітей зміниться кардинально.

Для довідки: у Фінляндії, Норвегії та інших країнах Пів­нічної Європи, де подібні системи освіти ефективно працюють, у сфері індустрії задіяно 10% населення, у сільському господарстві – 2%, у сервісі – 28%, а решта 60% зайняті в сфері інформації, тобто заробляють на життя своїм інтелектом.

Додамо – сама Лариса Олефі­ренко неодноразово бувала за кордоном і вивчала систему освіти. Є що з чим порівнювати.

Саратський район

СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ

Учні Саратської дитячої музичної школи взяли участь в обласному фестивалі «Струмочки» у номінаціях «солісти» та «ансамблі».

У творчому конкурсі взяли участь майже сто обдарованих дітей з восьми музич­них шкіл Арциза, Сарати, Біл­­города­Дністровського, сіл Біл­город­Дністровського та Овідіо­поль­ського районів. До складу журі входили провідні викладачі Одеського училища культури та мистецтв ім. Данькевича.

Усі учасники продемонстрували високу виконавську майстерність. Найкращі відзначені грамотами. Серед них – учні комунального підприємства «Саратська ДМШ» Аліна Лопушинська (фортепіано) та ансамбль бандуристів «Веселка».

Педагогічний колектив дитячої Саратської музичної школи щиро подякував голові СВК «Дружба» Георгію Чіклікчи та начальникові відділу культури і туризму Саратської РДА Анатолію Сухарському за допомогу в організації поїздки для участі у фестивалі «Струмочки».

Котовський район

НЕ ПОРУШУЮЧИ

ДАВНІХ ТРАДИЦІЙ

На вулицях сіл району протягом минулого тижня лунали святкові вітання, колядки та щедрівки. Це постаралися працівники та аматори клубних закладів.

За давньою українською традицією від хати до хати щедрувальники віншували односельців. Вони виконували стародавні обрядові пісні, інсценізували різдвяні сюжети і скрізь по селах чулося: «Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров’я!». А за те, що колядники не обминали оселі, господарі обдаровували їх яблуками, бубликами, цукерками, пряниками, калачами. Адже люди вірять, що вони приносять у дім достаток і багатий урожай, бажаючи всього найкращого у новому році.

Театралізованим вертепом «Різдвяна зірка на весь світ засіяла» привітав жителів Новоселівки районний Центр культури та дозвілля, організу­вавши також святкову музично­розважальну програму.

Кілійський район

НА ДВОХ СТІЛЬЦЯХ…

Стосовно посадової особи однієї із сільських рад району прокуратурою Кілійського району складено протокол про скоєння адміністративного корупційного правопорушення, повідомляє прес-служба обласного відомства.

Під час прокурорської перевірки встановлено, що чиновниця порушила Закон України «Про принципи запобігання й протидії корупції» – щодо суміщення посадових обов’язків з іншими видами діяльності. Будучи посадовою особою в сільраді, зазначена громадянка за документами одночасно працювала бухгалтером комунального підприємства, де щомісяця одержувала заробітну плату. Рішенням Кілійського районного суду вона визнана винною у скоєнні адміністративного правопорушення та притягнута до адміністративної відповідальності: штрафу та конфіскації винагороди за роботу за сумісництвом.

Іванівський район

СЕЛИЩЕ

ЗАБЕЗПЕЧЕНО ВОДОЮ

Забезпечення якісною водою жителів населених пунктів стало пріоритетним напрямом роботи районної ради, райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування й територіальних громад.

Торік, наприклад, за рахунок коштів обласного бюджету розвитку проведено капітальний ремонт системи водопостачання смт Петрівка. При цьо­му витрачено 293,8 тис. грн (модернізація насосної станції, ремонт артсвердловин) та капітально відремонтовано водогін на суму 60 тис. грн, проведено ремонт 0,6 км водогону за рахунок коштів селищного бюджету.

Савранський район

ДЛЯ ЗРУЧНОСТІ ПАСАЖИРІВ

Донедавна для мешканців Кам’я­ного та Бакші було проблемою доїхати до райцентру, щоб встигнути на вранішні рейси до Одеси.

Нині із цих населених пунктів курсують маршрутки, які довозять своїх пасажирів до місця призначення. Рейси здійснюються щоденно. До того ж, пролягають вони через Саврань. Отож з’явилась ще й додаткова можливість сполучення сіл із райцентром. Варто додати: для зручності автомобілістів, відремонтовано частину шляху, що веде до Кам’яного. Тут засипано щебенем вибоїни та вирівняно найбільш розбиті ділянки дороги. Цей позаплановий ремонт вдалося зробити спільними зусиллями філії «Савранський райавтодор» та місцевих сільгосппідприємств – імені Кірова і «Степагро».

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. КУЗЬМЕНКО, Т. БАРАНОВА, Т. СТОРЧАК, Є. Маслов, Т. Гурічева, Л. Мельничук

ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ

ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ VІ СКЛИКАННЯ

3 лютого 2012 року, о 10 годині, в сесійній залі обласної ради (м. Одеса, просп. Шевченка, 4, 3­й поверх) відбудеться пленарне засідання одинадцятої сесії обласної ради шостого скликання.

Для розгляду на пленарному засіданні одинадцятої сесії обласної ради шостого скликання рекомендовано питання:

– про звіт обласної державної адміністрації про виконання обласного бюджету Одеської області на 2011 рік;

– про звіт Одеської обласної державної адміністрації про виконання Програми соціально­економічного та культурного розвитку Одеської області за 2011 рік;

– про внесення змін до рішення обласної ради від 28 грудня 2011 року № 368­VI «Про обласний бюджет Одеської області на 2012 рік»;

– інші питання.

Одеська обласна рада

«А Світло у темряві світить…»

Традиційні Різдвяні читання пройшли в ОННБ

ім. М. Горького. Започат­ковані у 2000 році (під час відзначення 2000­річчя Різдва Христового) як уні­кальний духовний та культурний проект, вони набули популярності і стали традицією бібліотеки.

Темою останніх читань стали біблійні слова «А Світло у темряві світить, і темрява не обгорнула його». З вітальним словом на відкритті виступила генеральний директор ОННБ

ім. М. Горького О.Ф. Ботушан­ська, яка зокрема, сказала:

– Цей захід збирає навколо книжкової скарбниці Одещини духовних осіб, релігієзнавців, науковців, представників громадськості, студентську молодь.

Під час цьогорічних Різдвяних читань відбулась презентація дослідження миколаївського краєзнавця Тетяни Губської «Апостол Севера и Юга. Митрополит Кировоградский и Николаевский Нестор (Анисимов)». Книга одразу стала популярною серед фахівців (істориків, краєзнавців, культурологів). Адже релігійний діяч митрополит Нестор був взірцем палкого служіння Богові та людям у складні часи випробувань. У читаннях взяли участь провідні науковці, духовні та громадські діячі – ігуменя Серафима, настоятелька Свято­Архангело­Михайлівського жіночого монастиря; Я. Різникова, заступник начальника управління – начальник відділу національностей та релігій управління культури і туризму Одеської облдержадміністрації; А. Горчаков, голова Князівського дому Горчакових, член­кореспондент Міжнародної академії мистецтв і літератури; Н. Бевзюк, кандидат історичних наук, викладач ОНУ ім. І.І. Мечникова та інші.

Особливу увагу гостей привернула розмаїта експозиційна палітра заходу, представлена книжково­ілюстративними виставками «Благодатне сяйво Різдва Христового», «Чудотворні святині Одещини», «Різдвяна листівка».

Автор: Людмила ХУДЕНКО,провідний бібліотекар відділу зв’язків з громадськістю та реклами ОННБ ім. М. Горького


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту