ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Мерські викрутаси, або До рефорондуму — через суд
28.01.2012 / Газета: Чорноморські новини / № 8(21272) / Тираж: 8525

«Фронт змін» здобув чергову перемогу. Цього разу — в адміністративному окружному суді. Саме тут розглядали справу щодо ініціативи «фронтовиків» провести в Одесі референдум з відставки міського голови, точніше щодо спротиву цій ініціативі, який чинить міська влада, боячись, вочевидь, побачити, якою насправді «довірою» серед городян користується.

Нагадаємо, своєю постановою від 30 листопада 2011 року Одеський окружний адміністративний суд зобов'язав міського голову Олексія Костусєва розглянути документи, подані Одеською обласною організацією громадської організації «Фронт змін» щодо реєстрації ініціативної групи місцевого референдуму відповідно до вимог ст. 17 Закону України «Про всеукраїнський і місцевий референдум».

За місяць — 23 грудня—державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного управління юстицій в Одеській області відкрив виконавче провадження.

Однак 6 січня вже 2012 року до відділу виконавчої служби надійшла заява від представника одеського міського голови, у якій останній пояснив, що для міського голови не зрозумілий порядок розгляду й ухвалення рішення за результатами розгляду документів, поданих для реєстрації ініціативної групи місцевого референдуму. Як випливає з цієї заяви, міський голова вважає, що згідно з ст. 42 закону «Про місцеве самоврядування» до його компетенції не належить вирішення питань щодо підготування й організації місцевого референдуму. А вдтак, на думку мера, він може розглянути документи без видання відповідного розпорядження,

Слід зазначити, що за аналогічним зверненням Одеської обласної організації громадської організації «Фронт змін» до одеського міського голови щодо реєстрації Ініціативної групи місцевого референдуму, створеної на зборах громади, які відбулися торік 23 версия, міський голова видав, а згодом і оприлюднив розпорядження №1768-01 р від 12.10.11р, «Про відмову в реєстрації ініціативної групи місцевого референдуму...». Зауважимо, що в тій ситуації одеському міському голові був цілком зрозумілий порядок розгляду и ухвалення рішення за результатом розгляду документів, без додаткового роз'яснення суду. Більше того, у мотивуючій частині цього розпорядження міський голова посилався на норми ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування», яку сьогодні він «трактує» як таку, що не надає йому повноважень вирішувати питання щодо підготовки й організації місцевого референдуму.

Можливо, такі викрутаси знадобилися тому, що підстави для відмови в реєстрації Ініціативної групи місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень одеського міського голови відсутні, а реєструвати ініціативну групу, основним завданням якої є збір підписів громади Одеси за дострокове припинення повноважень мера О.О. Костусева,нема бажання?

Отож 25 січня в Одеському окружному адміністративному суді відбулося засідання за заявою державного виконавця «Про встановлення порядку виконання судового рішення», що, нагадаємо, було прийняте ще ЗО листопада минулого року.

За умови відсутності оскарження державний виконавець буде зобов'язаний ВІДНОВИТИ виконавче провадження у цій справі.

Лідер фракції «Фронт змін» в Одеській міськраді Олександр Остапенко зауважив: «Сьогодні ми отримали рішення суду, відповідно до якого твердження Костусева та міського юрдепартаменту про відсутність у них повноважень на проведення міського референдуму названі незаконними. А саме це вони твердили, незважаючи на те, що в реєстрації ініціативної групи, обраної на перших зборах одеситів, вони ж відмовили... Костусєв ухвалював з цього приводу рішення. Тобто, тоді такі права в нього були, а тепер він вважає, що їх нема.., Суд із такими «аргументами» не погодився і вважає, що Костусєв зобов'язаний розглянути подану раніше городянами заяву і прийняти рішення про реєстрацію ініціативних груп. На апеляцію або виконання рішення, схваленого судом, Костусєву дали п'ять днів. Якщо він цього не зробить, органи юстиції зобов'язані розпочати процес примусового виконання рішення суду від 30 листопада 2011 року, Костусєву «світить» адмінштраф. Не далеко і до кримінальної відповідальності. Законних підстав відмовити у задоволенні нашої вимоги в Костусева нема».

Олександр Остапенко переконаний: «раніше чи пізніше одесити змусять Костусева прийняти рішення щодо ініціативних групах. Референдуму йому не уникнути. I тоді, я впевнений, як мильна бульбашка лусне мусований Костусєвим міф про тотальну підтримку одеситами його політики на посаді міського голови».

Як повідомляли «Чорноморські новини», першу спробу громади міста провести збори з ініціювання референдуму про відставку Костусева вдалося зірвати через «рапровий ремонт» у приміщенні, де вони мали відбутися. Потім збори двічі проходили, але Олексій Костусєв щораз вигадує нові приводи, щоб не реєструвати ініціативні групи зі збору підписів одеситів.

Автор: Олег СОКІЛ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту