![]() |
|
![]() |
![]() |
У кардіохірургічному відділенні обласної дитячої клінічної лікарні з ранку вже багатолюдно: мами й тата з дітками чекають своєї черги, щоб обговорити з фахівцями подальші плани. На жаль, серцевосудинна патологія лідирує не лише серед причин смертності дорослих. Вона все частіше стає серйозною загрозою для життя дітей. І виграти боротьбу за неї виявляється справою дуже непростою. Крім знань та досвіду лікарів, потрібні ще й технічні можливості. Зокрема, апарат штучного кровообігу, який частіше називають «штучним серцем». Він дозволяє проводити операції, на якийсь час передаючи функції дитячого серця апарату.
Коли зателефонували із БФ «Добрі люди» і повідомили, що для дитячої обласної лікарні придбали апарат штучного кровообігу, чесно кажучи, у першу мить не повірила: устаткування німецької фірми «Stockert» вважається одним з найкращих, але коштує дорого. Як потім з’ясувалося, стільки ж виділяється лікарні на рік з бюджету на медикаменти. Звичайно, розраховувати на закупівлю апарата штучного кровообігу за бюджетні гроші було складно. І дуже вчасно прийшов на допомогу БФ «Добрі люди». Гроші, зібрані одеситами в магазинах мережі «ТавріяВ» (пам’ятаєте, боксискарбнички із закликами допомогти дітям?), дали змогу наблизити час дорогої, але дуже потрібної покупки. Старенький апарат штучного кровообігу, який мала лікарня раніше, був випущений давно і у будьяку мить міг остаточно вийти з ладу. Тоді багато операцій на серці хірурги були б змушені відкласти. Отже, їхнім пацієнтам довелося б їхати до Києва. Але оскільки не в усіх, через різні причини, це вийшло, то частина пацієнтів через поламку апарата виявилася б приреченою на неминучу смерть.
У завідувача кардіохірургічного відділення, доктора медичних наук Романа Лекана посмішка не сходила з обличчя.
– Таких апаратів в Україні лише два, обидва в Києві, – підкреслив Роман Йосипович. – Тепер і ми зможемо виконувати складніші операції, бо це устаткування менше травмує формені елементи крові, забезпечує щадніший режим роботи, що дуже важливо саме для дитячого організму.
Роман Йосипович і головний лікар лікарні Валентин Андрійович Гудзь щиро подякували всім одеситам та гостям міста, які стали за закликом БФ «Добрі люди» меценатами та зробили свій посильний внесок у придбання апарата штучного кровообігу. Вони сподіваються, що в майбутньому, знову ж таки з допомогою одеситів, вдасться придбати дихальну апаратуру для немовлят. Із приблизно 150 операцій, які виконувалися протягом року, десь 20 – це операції в немовлят. Старий апарат штучної вентиляції легенів був випущений у 2003 році. Він вже застарів, та й мало одного такого апарата на реанімацію немовлят головного дитячого стаціонару величезної області. Потрібен також газоаналізатор. Сьогодні, щоб визначити гази крові під час операції із застосуванням апарата штучного кровообігу, доводиться витрачати хвилин 20. А хірургові часто потрібно вирішувати не просто швидко, а миттєво! Від цього залежить життя маленького пацієнта. Хочеться сподіватися, що й у цьому свою посильну допомогу подасть БФ «Добрі люди».
– Сучасні складні операції на серці проводяться бригадами лікарів – кардіохірургами, перфузіологами (вони відповідають за роботу апарата штучного кровообігу), реаніматологами, анестезіологами, – веде далі Роман Лекан. – У нашій лікарні відкривається лабораторія ангіографії. Її фахівці за допомогою рентгенівського устаткування будуть контролювати також стан судин серця. Тим самим рівень і якість кардіохірургічної допомоги дітям стануть іще вищими.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |