![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Багатодітні родини почуто
Цими днями в департаменті міського господарства пройшла нарада під головуванням в.о. заступника Одеського міського голови Анатолія Орловського. Мова йшла про взаємодію багатодітних матерів зі структурами житлово-комунального господарства.
Питань у багатодітних родин (їх в Одесі – 1,7 тис.) накопичилося безліч. Часте невдоволення людей виникає в ситуації, коли при створенні ОВББ не враховуються пільги, належні таким сім’ям при оплаті комунальних платежів. Але ще складніше доводиться родинам з дітьми, які живуть у гуртожитках промислових підприємств міста, що перестали існувати. Адже, не маючи на руках ордерів, багатодітні родини не можуть одержати довідки, необхідні для одержання субсидій, адресної муніципальної допомоги, скористатися іншими належними пільгами.
Також претензії стосувалися черг у ЖКС, хоча за законом комунальники зобов'язані обслуговувати багатодітні родини передусім. У своєму виступі керівник громадської організації «Пересипчанка» Надія Абрамова порушила тему функціонування ларків, де реалізують алкогольні напої. Прозвучало чимало інших гострих питань.
Ми уважно вислухали представників багатодітних родин, і, гадаю, почули всі їхні проблеми, – сказав А. Орловський. – За результатами наради будуть дані протокольні доручення нашим профільним службам, з них суворо запитають за усі «проколи» і помилки. Сьогоднішня зустріч, вважаю, дуже продуктивна і корисна як для багатодітних матерів, громадських організацій, так і для міської влади. А щоб ще краще знати запити й потреби одеситів, подібні зустрічі маємо намір провадити й надалі.
Робота на сусіда
Минулого року у водойми області було випущено близько 23 мльйонів мальків або 410 тонн, повідомив заступник начальника управління Західно-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання та відтворення водних живих ресурсів і регулювання рибальства Юрій Лукаржевський.
Це на 2,6 млн мальків більше, ніж у 1980ті роки. У той же час, за його словами, із придунайських озер до Дунаю кожні 23 дні відходить по 30 – 40 тонн промислової риби. Відбувається це тому, що з 11 зрошувальних каналів, які пов'язують річку з водоймами, засобами рибозахисту обладнані лише три. Таким чином, вирощену в українських водоймах рибу виловлюють румунські промисловики. Але ж для встановлення рибозахисту, за оцінками фахівців, необхідно витратити всього близько одного мільйона гривень.
Демонтаж торговельних точок триває
Підставою для цього в Одесі найчастіше є: відсутність узгодження з управлінням архітектури та містобудування, СЕС, пожежною службою, інспекцією з благоустрою міста та іншими службами.
Так, 24 січня, згідно з рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради «Про демонтаж некапітальних пунктів дрібнороздрібної торговельної мережі», управлінням розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів міськради було демонтовано шість торговельних наметів, розташованих по вул. Черняховського.
Раніше, 18 січня 2012 року, було демонтовано торговельний кіоск на розі вулиць Мечникова і Ніщинського. Усього в різних районах міста передбачено знести 150 об'єктів, на які відсутні дозвільні документи.
Від Ланжерона до Молдаванки
Позавчора у виставковій залі Одеського обласного центру української культури відбулося відкриття персональної виставки члена Національної спілки художників України Геннадія Горбунова «Від Ланжерона до Молдаванки».
Незаймана краса і розмаїття барв природи буяє на полотнах майстра. Вир почуттів і думок занурює нас у світ справжньої краси у променях сонця. Художника без перебільшення можна назвати справжнім одеситом, хоча він народився далеко від берегів Чорного моря. На його полотнах оживає і Ланжерон, і Пересип, і інші мальовничі береги Чорного моря – творіння людських рук переплітаються з творіннями природи в композиційній гармонії кольорів.
Геннадій Горбунов свого часу, 19611968 рр., навчався на відділеннях живопису та художнього оформлення ОДХУ ім. М.Б. Грекова. Його педагогами були відомі майстри пензля: Адольф Лоза, Іван Безпалов, Аркадій Самбур, Валентин Філіпенко.
Художник – учасник багатьох обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок. Він розписував під час реставрації Пантелеймонівське подвір’я, Успенський собор, Миколаївський храм Одеського чоловічого монастиря, храм св. Віктора в селищі Авангард, храми в Курську та селищі Свобода Курської області.
Роботи Геннадія Горбунова придбані Міністерством культури України, дирекцією художніх виставок, перебувають у приватних колекціях громадян України та за кордоном.
Маршрути патрулювання посилено
З 25 січня для охорони громадського порядку на маршрути патрулювання в Одесі виходять додатково 120 військовослужбовців спеціально-моторизованого полку міліції Південного територіального командування Внутрішніх військ МВС України.
Це – солдати, призвані навесні на строкову службу у Внутрішні війська. Вони пройшли курс молодого бійця в навчальному центрі, теоретичну, бойову, фізичну та спеціальну підготовку у підрозділі, а також стажування несення служби щодо охорони громадського порядку. Таким чином, щодня на охорону громадського порядку додатково виходить 30 піших військових нарядів міліції.
Кодимський район
Корова у дворі – харч на столі
Перші кроки до відродження великомасштабного тваринництва зроблено у господарствах району кілька років тому.
Особливо велику увагу цьому приділяють в АФ «Кодима» (с. Лисогірка), сільгосппідприємстві імені Мічуріна (с.Писарівка), фермерському господарстві «Калина» (с.Круті). Тут зросло поголів’я великої рогатої худоби.
Створено підґрунтя і для розвитку свинарства, яким, крім вже згаданої АФ «Кодима», цілеспрямовано займаються господарства імені Мічуріна, «Терра» (с.Шершенці), «Івашківське» (с.Івашків). Повсюдно у районі розпочато відбудову ферм та комплексів, а разом з тим і нарощують поголів’я худоби.
Роздільнянський район
Нові програми – нові перспективи
Організовано і плідно пройшло пленарне засідання сімнадцятої сесії районної ради шостого скликання, до порядку денного якого було внесено 16 питань.
Зокрема депутати заслухали фінансові і господарські звіти відділу капітального будівництва. Внесено також зміни та доповнення до плану роботи з підготовки регуляторних актів на 2012 рік, затверджено програми соціальноекономічного і культурного розвитку району, створення сприятливих умов для нарощування поголів’я худоби та птиці, а також збільшення обсягів виробництва продукції тваринництва.
Депутати райради звернули увагу на оцінку майна колишнього військового аеродрому в Лиманському з метою його подальшого демонтажу.
Розглянуто інші важливі для життєдіяльності району питання.
Великомихайлівський район
На корисну і потрібну справу
У центральній районній лікарні почав працювати новий фіброгастроскоп. Придбаний за кошти районного бюджету, апарат сприяє поліпшенню якості діагностичного обстеження хворих, дозволяє уникнути багатьох випадків онкозахворювань шлунково-кишкового тракту, виявляючи на ранніх стадіях перші симптоми тяжкої хвороби.
Головний лікар Іван Антощук, голова районної державної адміністрації Михайло Вишняков та голова районної ради Віталій Гірін переконані, що бюджетні гроші витрачені на корисну і потрібну справу – на збереження здоров'я і життя людей.
Фрунзівський район
Про нове у податковому законодавстві
Працівники Фрунзівського відділення державної податкової служби провели для підприємців семінар. Головною темою стало роз’яснення ключових змін нового Податкового кодексу, зокрема тих, що стосуються суб’єктів спрощеної системи оподаткування.
Податківці не лише відповіли на запитання учасників семінару, а й дали немало корисних порад місцевим бізнесменам щодо подальшої їхньої роботи. Разом з тим вони попросили підприємців не зволікати з реалізацією нововведень, а також порадили постійно займатися самоосвітою. Для цього нині існує безліч можливостей – від інтернету до передплати спеціалізованих друкованих видань.
Болградський район
Влада і ветерани співпрацюватимуть
Підписано меморандум про соціальне партнерство між райдержадміністрацією та районними організаціями ветеранів.
Створити спільний механізм співпраці вдалося під час засідання за круглим столом, за яким зібралися перші особи району, керівники громадських організацій ветеранів війни і праці та воїнівафганців.
У меморандумі говориться, що райдержадміністрація бере на себе зобов'язання забезпечувати підтримку ветеранським організаціям у дотриманні гарантій соціального захисту ветеранів, інвалідів, учасників бойових дій. У свою чергу громадські організації в особі їхніх представників, В.Кривошея та О. Бабіча, прийняли зобов'язання сприяти владі в реалізації державної політики.
Тарутинський район
Стипендії – найкращим
Пройшла урочиста церемонія вручення дипломів стипендіатам Тарутинської райдержадміністрації та районної ради. Володарями дипломів стали учні сільських та селищних шкіл району, які проявили себе, і не лише в навчанні.
У номінації «Освіта» стипендій удостоєні 13 учнів 8 – 11 класів – Олена Данилеску, Георгій Джигов, Наталія Дичинко, Олександр Дюльгерогло, Алла Тепельжи та інші. У номінації «Культура» яскраво проявила себе Руслана Кащи – учасниця народного танцювального колективу «Азалія» Ярівського будинку культури, учень Тарутинської музичної школи Костянтин Майстерюк та найкращий читач року Дарина Машняк. У цій же номінації стипендіатами стали Олександр Стоянов – учасник народного танцювального колективу «Натхнення» Вільненського будинку культури, Олена Стрельченко – дипломантка обласного етапу поетичного конкурсу «Магія слова», Владислав Чебан – учасник Всеукраїнської літературнохудожньої акції «Тарас Шевченко мовами народів світу». Дипломи вручили дітям голова райдержадміністрації Віктор Матчин та голова районної ради Олександр Тасмасис.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, В. Мамонтов, Л. Мельничук, Л. Кузьменко, В. Кітік, О. Харченко, А. Бондарева, Ю. Валієва
Нова школа в селі Троїцькому відкриється 1 вересня
26 січня під час робочої поїздки з ходом будівництва школи ознайомився заступник голови обласної ради Олексій Гончаренко.
– Сьогодні ми інспектуємо будівництво школи в селі Троїцькому Біляївського району. Обласна держадміністрація та обласна рада визначили, що минулий рік був роком освіти, це було пріоритетом. У 2012 році ми завершуємо роботи, які необхідно виконати. Мені дуже приємно сказати, що в минулому році у нашій області було введено в експлуатацію 7 нових шкіл. Для порівняння – по всій Україні 21 нова школа, тобто третина. До того ж, ці сім шкіл – це стільки ж, скільки і за п'ять попередніх років, починаючи з 2006 року. Таким чином, видно не на словах, а на ділі, що освіта – це пріоритет обласної влади. Ми розуміємо, що головне багатство України – це навіть не наші чудові землі, не корисні копалини, а люди, їхній рівень знань, людський капітал нашої держави. У цій справі обласна держадміністрація та обласна рада працюють в одній команді, – заявив Олексій Гончаренко під час перебування у Троїцькому.
До 1 вересня будівництво нової школи буде завершено. А старий будинок буде відремонтовано й перепрофільовано під дитячий садок.
Юрій БАСЮК
На своєму сотому дні народженні
Учасник бойових дій у Великій Вітчизняній війні К.Ф. Шевченко із села Оріхівки відзначив 100річний ювілей.
Народився Кирило Феонович у Кілії, де пройшли перші десять років його життя. Інші дев'яносто пов'язані з Оріхівкою. Коли Кирилу Шевченку виповнилося 32 роки, його було призвано на війну. А після Великої Перемоги, повернувшись додому, став піднімати сільське господарство – працював механізатором, бригадиром тракторної бригади.
З ювілеєм фронтовика привітали заступник голови Болградської райдержадміністрації Юлія Димитрова та заступник голови райради Ганна Мунтянова – вони передали ювіляру Грамоту Президента України В. Януковича та стипендію у розмірі 5 тисяч гривень, виділену з районного бюджету.
На своєму сотому дні народженні в колі рідних та друзів винуватець урочистостей сольно виконував російські та українські народні пісні, демонструючи чудовий сильний голос. Настрій у нього був бадьорий: в історії Болградського району Кирило Феонович став першим ветераном Великої Вітчизняної війни, який досяг такого знаменного ювілею.
Антоніна Бондарева, власкор «Одеських вістей», Болградський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |