![]() |
|
![]() |
![]() |
Що ближче підходить веснянолітній період, то тривожніше стає на душі у Фрунзівського селищного голови Тетяни Анатоліївни Пустової. І справа зовсім не в тому, що додасться роботи щодо благоустрою території – з цим обсягом можна впоратися. Неспокій і значне хвилювання викликає стан забезпечення жителів районного центру питною водою. Адже саме у цю пору року збільшується об’єм споживання води, а центральна насосна станція вже котрий рік поспіль не в змозі безперервно постачати людям живильну вологу.
– Кожне літо для працівників селищної ради та виробничого управління житловокомунального господарства – це нове випробування, – говорить Тетяна Пустова. – У найбільш складні періоди ми змушені припиняти водопостачання вночі, оскільки резервуари просто не встигають наповнюватися. Розуміємо, що жителі Фрунзівки терплять від цього певні незручності, але, на жаль, поіншому діяти не можемо.
Та не лише це викликає занепокоєння керівників району і селищного голови. Самі споруди з різноманітними механізмами на майданчику центральної насосної станції застаріли і технічно, і, як кажуть, морально. Збудована у 60х роках минулого століття, станція невідомо коли «бачила» капітальний ремонт. Звичайно, завдяки професіоналізму «старих» кадрів виробничого управління житловокомунального господарства, які знають кожен гвинтик механізмів станції, вона підтримується у робочому стані. Та всі розуміють, що в якусь мить може статися серйозна поламка, яка залишить без води понад 5 тисяч жителів Фрунзівки. До речі, востаннє таке лихо трапилося зовсім недавно – минулого літа через несправність на станції люди декілька днів потерпали від нестачі води. Тож дуже не хочеться, щоб така біда спіткала фрунзівців знову.
Саме тому під час обговорення «Народного бюджету», ініційованого губернатором Одещини Едуардом Матвійчуком, на зібранні не виявилось байдужих до проблеми водопостачання районного центру. Практично стовідсоткову підтримку населення викликала пропозиція щодо проведення капітального ремонту центральної водонасосної станції. Незабаром з обласного бюджету буде виділено 200 тисяч гривень, що дасть можливість привести до ладу головні споруди і механізми, котрі відповідають за подачу води.
– Крім цього, за рахунок коштів обласного бюджету в нинішньому році також планується капітальний ремонт існуючих споруд над артезіанською свердловиною іншої водонапірної станції, – додала Тетяна Анатоліївна Пустова. – У минулому році у Фрунзівці збудовано нову водомережу по одній з найдовших вулиць (Фрунзе). Отож, щоб нарешті дати людям живильну вологу (бо сьогодні вони ще користуються криницями), необхідно провести завершальні роботи на станції і під’єднати до неї новозбудовану мережу. А коли вже подамо воду жителям вулиці Фрунзе, матимемо можливість закільцювати нову систему з центральною мережею, що покращить водозабезпечення фрунзівчан в цілому. Отакі у нас плани на цей рік. Якщо їх вдасться втілити в життя, то, гадаю, що переважну більшість масштабних проблем з водою, які існували роками, зможемо зняти з порядку денного.
Звичайно, є немало труднощів із розвідною мережею по Фрунзівці. Майже вся вона (за виключенням двох вулиць – Леніна і Шосейної, де частково провели заміну старих металевих труб на нові поліетиленові) також потребує ремонту. Тому працівникам комунального господарства доводиться доволі часто усувати пориви в системі. Також необхідно навести порядок у відносинах зі споживачами води. Адже є немало господарів, які без відповідних дозволів і технічних умов самовільно під’єдналися до водомержі. Дехто має по два вводи – через один ведеться облік, а іншим (підпільним) користуються для поливу присадибної ділянки чи утримання домашнього господарства. Підозри на таку «діяльність» фрунзівчан були вже давно, але повну картину стану справ отримали тільки нещодавно, коли за рахунок районного бюджету було придбано і встановлено лічильник для обліку води, що подається із насосної станції. Після нехитрих підрахунків виявилося: на селище йде у два рази більше води, ніж оплачується населенням. Великі втрати через зношеність системи? Звичайно, вони є. Але все ж таки працівники комунальної служби впевнені, що збитки підприємству наносять непорядні споживачі, які полюбляють користуватися благами і ухиляються від чесної оплати за надані послуги. Таких горегосподарів будуть виявляти і каратимуть значними штрафами.
Отже, проблемі водопостачання районного центру необхідно приділити особливу увагу. Це одне з головних завдань Фрунзівського селищного голови, вирішення якого Тетяна Анатоліївна не відкладатиме до кращих часів.
– Я дуже сподіваюсь, що з допомогою обласного бюджету та з підтримкою районної влади у нинішньому році нам вдасться налагодити надійне водопостачання, – сказала на завершення Т.Пустова. – Можливо тоді настання веснянолітнього періоду нарешті сприйматиметься з радістю.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |