![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Морози починають дошкуляти
Цими днями через зниження температури повітря стрімко зросло споживання електроенергії, і, як наслідок, перевантаженим виявляються кабельні лінії 35 кВ, що живлять підстанцію «Ювілейна» від Одеської ТЕЦ.
У зв'язку із цим є реальна загроза виникнення та розвитку аварії з ушкодженням і відключенням устаткування підстанції і, як наслідок, масових знеструмлень споживачів у центральній частині Одеси.
Для запобігання загрози ушкодження живильних кабелів ВАТ «Одесаобленерго» змушене застосувати аварійне розвантаження підстанцій «Ювілейна», зокрема, почергове відключення відхідних ліній на час не більший двох годин із знеструмленням споживачів.
Відповідаючи на виклики сучасності
Круглий стіл на тему «Соборність України: уроки минулого та виклики сучасності» відбувся в облдержадміністрації за підтримки управління з питань внутрішньої політики та зв'язків із громадськістю.
Основний час завідувач кафедри історії України ОНУ ім. І.І. Мечникова Вадим Хмарський та доцент цієї кафедри Тарас Вінцковський присвятили історичним аспектам розбудови української державності.
Щоправда, цікавої розмови про вектори сучасного розвитку країни, на наш погляд, не вийшло. Усе звелося до питань, доки губернатор буде говорити російською мовою та чому в Одесі багато рекламних щитів, присвячених російській мові? Частку раціоналізму внесло зауваження заступника губернатора Дмитра Волошенкова про те, що Едуард Матвійчук, який виріс на Західній Україні, говорячи російською, саме виявляє повагу до мови, якою говорить більшість жителів міста. А член Громадської ради при голові облдержадміністрації Володимир Максимович взагалі закликав бути дуже обережними у висвітленні питань, що стосуються менталітету людей, які виросли в різних частинах України, порізному сприймають її історію та сучасні вектори розвитку.
Презентація другого номера
Цими днями в Золотій залі Одеського літературного музею відбулася презентація другого, зимового, номера літературно-художнього журналу «Южное Сияние».
Перший номер щоквартальника вийшов у вересні минулого року. Журнал є друкованим органом Південноросійської спілки письменників, публікуючи твори цікавих авторів – прозаїків, поетів, драматургів, критиків, які пишуть російською мовою.
До другого номера увійшли твори 40 представників – письменників Одеси, Іллічівська, Москви, Києва, Харкова, РостованаДону, Миколаєва, Ялти, Піткяранти (Карелія), Гомеля, Полоцька, Алмати, Барнаула. Крім поезії, прози, драматургії та літературних перекладів, у журналі представлені рубрики «Дружба журналов» (матеріали, опубліковані в дружніх літературних журналах), «Фонограф» (твори письменників, які пішли з життя), «Окоем» (твори переможців міжнародних літературних конкурсів та фестивалів), «ЛитМузей» (матеріали про відомих одеських письменників, і тих, які жили в Одесі) і «Шкаф» (рецензії на книжки).
Від двох до п'яти з… конфіскацією
Працівниками відділу щодо боротьби із правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності Одеського міського управління міліції виявлено підпільний цех з виготовлення контрафактних компакт-дисків.
Підпільне підприємство організував 37річний житель Одеси в орендованій приватній квартирі. Під час санкціонованого обшуку працівники міліції вилучили близько 24 тисяч компактдисків, а також 2500 пластикових боксів та поліграфічну продукцію до них. Крім того, з реалізації було вилучено понад три тисячі одиниць продукції.
За даним фактом порушено кримінальну справу за статтею «Незаконний обіг дисків для лазерних систем зчитування, матриць, устаткування та сировини для їх виробництва» КК України, якою передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від двох до п'яти років з конфіскацією майна. Провадиться слідство.
Савранський район
Морозе, не щипай за щічки
І при сильних морозах (а стовпчик термометра вранці сягає двадцяти градусів) всі заклади соціальної сфери району працюють у нормальному режимі.
Голова районної державної адміністрації Олег Іспанюк взяв під особистий контроль функціонування насамперед дошкільних, шкільних навчальних та медичних закладів. Як запевнив очільник району, на сьогодні, хоч і є певні проблеми з фінансуванням, все ж знайдена можливість забезпечення «соціалки» в достатній кількості паливом.
Завідувач відділу освіти райдержадміністрації Сергій Паламарчук провів нараду з керівниками дитсадків та загальноосвітніх шкіл. Їх зобов’язано попередити батьків про те, що при 20°С припиняється навчання учнів початкових, а при 24°С – учнів старших класів. Дітей дошкільного віку не рекомендується виводити на двір уже при 18°С.
– Заклади не закриваються. Приміщення опалюються, і колективи працюють, адже, коли батькам ніде подіти дитину, її приймуть і в дитсадку, і в школі, – запевнив Сергій Іванович.
Ширяївський район
Допомогли усім селом
Непроханим гостем увійшла біда у дім сім’ї Назаренків із Преображенки. Захворіла їхня одинадцятирічна донька Вікторія.
Дівчинка потребувала термінової операції, яка дорого коштує. Звичайна сільська родина не мала таких статків. Отож їй на допомогу прийшли односельці. Вони підтримали сім’ю Назаренків морально і матеріально, організувавши збір коштів на операцію та лікування дитини. Передусім відгукнувся директор приватного сільськогосподарського підприємства «Маяк» Микола Захар’єв. До доброчинної справи долучилися також колективи Преображенської школи, працівники місцевих тваринницьких ферм. Допомогла і Червонокутський сільський голова Майя Миндра. Коротко кажучи, небайдужість до чужого горя об’єднала громаду.
Іванівський район
До звертань – відповідально
Торік до органів місцевого самоврядування району надійшло понад 3200 звертань громадян.
У них порушено проблеми, що стосуються соціального та пенсійного забезпечення, сільського господарства, житловокомунальної сфери, законності та охорони порядку, транспорту та зв’язку, сім’ї і гендерної політики, охорони здоров’я тощо.
До сільських, селищних і районну рад по допомогу зверталися переважно найменш соціально захищені категорії громадян: пенсіонери, інваліди, ветерани Великої Вітчизняної війни, багатодітні сім’ї та матеріодиначки.
За результатами розгляду письмових та усних звертань, дві третини з них вирішено позитивно.
Практикуються щомісячні виїзди громадських приймалень керівників районної ради. Результати систематично аналізуються на щотижневих апаратних нарадах голів райради та райдержадміністрації.
Березівський район
Завдання виконані
Торік бюджет Гуляївської сільської ради виконано на 164 відсотки. Найбільше надходжень отримано за рахунок орендної плати від фізичних та юридичних осіб, а також податку на доходи фізичних осіб.
Сільський голова Тетяна Юрченко поінформувала, що всі завдання, передбачені програмою соціальноекономічного розвитку, були виконані. Так, завершено газифікацію села Мар’янівки, прокладено водогін по вулиці Жовтневій у цьому ж селі, по вулиці Бабича в с. Сахаровому, проведено частковий ремонт водогону по вулиці Гагаріна в с. Гуляївці. Водночас здійснено косметичний ремонт клубних закладів, упорядковано пам’ятники загиблим воїнам у всіх населених пунктах сільради.
Біляївський район
Конкретна реалізація проекту
За повідомленням Троїцького сільського голови Миколи Комарова, на території сільради уже практично втілюється в життя програма «Народний бюджет».
Так, будується Троїцька загальноосвітня школа, яка є пріоритетним об’єктом району і фінансується з обласного та державного бюджетів. На спорудженні вже освоєно сімнадцять мільйонів гривень. Хід робіт постійно тримає на контролі депутат обласної ради, начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Марина Зінченко.
Власні ж надходження сільрада також спрямовує на вирішення конкретних завдань, окреслених громадою. Наприклад, найближчим часом будуть розпочаті роботи щодо освітлення вулиці Леніна, покриття асфальтом вулиць Сатова і Гоголя. А в подарунок сільській малечі вже упорядковано парк, облаштовано дитячий ігровий майданчик.
Миколаївський район
Черговий обмін досвідом
Цими днями пройшов день апарату Одеської обласної ради у районі. Традиційно темою подібних зустрічей за участю керівництва райради, селищного та сільських голів, секретарів сільрад та землевпорядників є обмін досвідом роботи органів місцевого самоврядування щодо вирішення найважливіших питань у житті територіальних громад.
Зі вступним словом до присутніх звернулася керівник апарату обласної ради Вікторія Пхиденко, яка розповіла про діяльність облради у плані налагодження співпраці з усіма громадами Одещини. Начальник управління державної служби України в Одеській області Анатолій Козік зупинився на особливостях нового законодавства про державну службу та боротьбу з корупцією. Досить актуальну тему «Повноваження сільських та селищної рад щодо врегулювання земельних відносин, встановлення меж населених пунктів, використання водних об’єктів загальнодержавного значення та порядок використання надр» порушив заступник начальника управління з питань природокористування апарату обласної ради Микола Дрьомов. Своєю чергою перший заступник начальника управління обласної ради з майнових відносин Анатолій Дорошенко говорив про спільну власність територіальних громад сіл, селищ, а начальник відділу з питань економіки та бюджету Ігор Усатюк – про порядок формування місцевих бюджетів.
Під час розмови учасники порушили також інші важливі теми.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, С. КОМІСАРЕНКО, Л. МЕЛЬНИЧУК, В. МАМОНТОВ, Т. СТОРЧАК, Л. ТОКАР, Ю. ФЕДОРЧУК, О. КОРЧИНСЬКА
Невинно убієнним
…Люди завмерли у хвилині мовчання, і лише пронизливий вітер нахабно розривав скорботну тишу... Незважаючи на міцний мороз, вшанувати жертв Холокосту до місця масового поховання безвинно убієнних фашистськими загарбниками євреїв у невеличкому селі Степове прибули голова райдержадміністрації Іван Марзак, голова райради Тетяна Китайська, голова Кремидівської сільради Євгенія Реконвальд, представники єврейської обласної общини, активісти села.
Мітинг відкрила сільський голова, яка нагадала страшні факти знищення єврейського населення, зокрема, в окупованій Одеській області. По всій Прибалтиці, Україні, Білорусі, майже біля кожного невеликого міста й села є «ями» – яри, куди зганяли і розстрілювали чоловіків, жінок, дітей. Такий яр є і біля Степового. Тут поховано 26 загиблих тоді євреїв.
До присутніх звернувся голова РДА Іван Марзак. Він закликав пам’ятати про страшні історичні події, розповідати про них прийдешнім поколінням. Голова РДА підкреслив необхідність виховання молоді, щоб юнаки та дівчата усвідомлювали страшну ціну жахливих справ. «Ми робитимемо все, щоб у пам’яті поколінь залишилися і спогади, і повага, і розуміння», – зазначив Іван Миколайович.
«Тільки би це ніколи не повторювалося!», – можна було прочитати на обличчях людей. Того дня безліч квітів на знак пошани до страждань загиблих лягло до підніжжя пам’ятника.
Наталія САМОЙЛЕНКО, власкор «Одеських вістей», Комінтернівський район
Фельдшер, якого знають усі
Коли людина любить свою роботу, то не зважає ні на матеріальні труднощі, ні на життєві негаразди, сповна віддаючись справі. Вадим Петрович Світлицький ніскільки не шкодує, що після закінчення Котовського медичного училища прийшов на роботу за спеціальністю до Ширяївської центральної районної лікарні.
Вже понад п’ять років він у машині «швидкої допомоги» виїздить на виклики. Довелося побувати у всіх населених пунктах району. Неоднораз переживав щасливу мить, коли виривав хворого з лабет смерті, щиро радіючи разом із його рідними та близькими.
Роботу фахівця справді можна назвати екстремальною: зупиняти кровотечу у потерпілих в аварії на автотрасі, стабілізувати роботу серця, яке ледве тріпотить, гамувати кров’яний тиск при гіпертонічному кризі, виконувати інші реанімаційні заходи. Щирий і відкритий погляд, заспокійлива посмішка, миттєва реакція, що дає можливість не вагаючись, прийняти правильне рішення – таким знають медпрацівника люди, яким він надавав допомогу.
Старання і професіоналізм Вадима Петровича, його готовність завжди прийти на допомогу дістали належну оцінку. Як відомо, обласна рада встановила щорічну премію талановитій молоді за особисті досягнення у різних сферах громадського життя. За підсумками 2011 року, в номінації «Найкращий молодий медичний працівник» перше місце та грошову премію присуджено фельдшеру відділення швидкої медичної допомоги Ширяївської центральної районної лікарні Вадиму Світлицькому.
Володимир КАНЕВСЬКИЙ, Ширяївський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |