![]() |
|
![]() |
![]() |
Тиждень розпочався з чергової спроби влади захопити завод «Стальканат».
У понеділок, коли керівники підприємства Володимир Немировський та Сергій Фаєрмарк перебували за кордоном — вони поїхали в Австрію та Бельгію в пошуках інвестора для модернізації виробництва, — до воріт заводу під’їхало кілька автобусів та джипів з озброєними людьми у камуфляжі та в чорних масках. Щоб потрапити на територію підприємства, зламали огорожу. Правоохоронці показали охороні ордер на обшук і постанову судді Приморського райсуду В.В. Іванова від 25 січня. Силовики не могли не знати, що кримінальну справу призупинено 27 січня. Окрім УБОПу, на територію заводу наполегливо намагалися пройти співробітники податкової служби Одеської області, щоб провести позапланову перевірку за постановою слідчого обласної прокуратури. Юрист підприємства пояснила податківцям, що перевірка неможлива, оскільки керівництво заводу відсутнє з поважних причин. Третіми були співробітники МНС, які також навідалися саме того дня з перевіркою.
Силовикам не вдалося захопити завод. Юрист «Стальканату» показала «гостям» рішення про призупинення карної справи, датоване 27 січня, тоді вони вирушили в офісний центр «Стальканату» на Михайлівській площі, звідки вилучили всі можливі документи. На заводі зараз постійно чергують працівники. Підприємство перебуває під постійною загрозою.
Щоб розібратися з тим, що відбувається, до Одеси прибув перший заступник голови Комітету Верховної Ради по боротьбі з організованою злочинністю Геннадій Москаль. У вівторок він дав прес-конференцію, у якій також взяли участь в. о. генерального директора «Стальканату» Ігор Глазирін та керівник міської організації «Фронту змін» Олександр Остапенко.
— Захоплення підприємства наразі не відбулося, — зазначив Олександр Остапенко, — але ситуація досить складна. Колектив заводу готує звернення до Президента України. Ситуація триває вже дев’ять місяців, від травня минулого року, і це серйозна загрозу для роботи підприємства.
Ігор Глазирін, виконувач обов’язків гендиректора «Стальканату», нагадав, що завод випускає сталевий дріт, канати для потреб промисловості. На заводі працює понад 1200 осіб, середня зарплата працівників — 3,5 тис. грн. Торік до бюджету країни від заводу надійшло 40 млн грн, до бюджету Одеси — 14 млн грн. «Стальканат» — єдиний в Україні канатний завод, і його продукція необхідна у шахтах, у портах, інших галузях промисловості, у ліфтовому господарстві. У минулі роки завод випускав 50% своєї продукції на імпорт, але у зв’язку з тим, що в Україні існує проблема неповернення НДС («Стальканату» держава заборгувала 30 млн грн) підприємство переорієнтувалося на вітчизняних покупців, і тепер 80% продукції надходить на внутрішній ринок.
Народний депутат Геннадій Москаль, вивчивши та проаналізувавши за документами «історію», що відбувається з заводом, зазначив: дії одеської міліції не мають під собою ніякої підстави, не несуть жодного юридичного сенсу.
Історія почалася з того, що 12 січня ТОВ «Стальканат-Сілур» уклав контракт на 24 тис. грн з ТОВ «Мегалайн плюс» на перевезення товарів. Фірма виконала свої зобов’язання й отримала за це гроші. От і все. Але обласне управління по боротьбі з організованою злочинністю пред’явило претензії «Стальканату» з приводу того, що підпис директора «Мегалайн плюс» нібито підроблений. Було порушено карну справу за ст. 358 Карного кодексу «Використання завідомо підроблених документів».
— Яке відношення має «Стальканат» до нібито підробленого підпису ТОВ «Мегалайн плюс»? — запитує Геннадій Москаль. — Санкції цієї статті — це максимум 50 не обкладених податком мінімумів або арешт до 6 місяців. Стаття потрапляє під амністію, але статутні документи, вилучені у травні, так і не повернули.
— Коли ця спроба не вдалась, прокуратура Одеської області порушила карну справу за ст. 205 КК «Фіктивне підприємництво» і доручила УБОПу проводити слідчі дії. Справу розпочато за фактом, який нібито мав місце у 2002 році при купівлі-продажу цього заводу. Справа не має ніякої судової перспективи, вже давно минув строк давності, та й санкції за цією статтею передбачають лише грошовий штраф, який підпадає під амністію. Цю справу було призупинено судом ще 27 січня, і УБОЗ повинен був знати про це. Тобто, скоріше, порушення закону мало місце з боку управління, яке займається виконанням політичних замовлень замість своїх прямих обов’язків у боротьбі з організованою злочинністю, — наголосив нардеп.
Перший заступник голови Комітету Верховної Ради по боротьбі з організованою злочинністю Геннадій Москаль навів цифри статистичного звіту роботи одеської міліції, в якому порівнюються підсумки 2011 і 2010 років. У звіті, зокрема, говориться, що 2010-го виявлено 28 організованих злочинних груп, тоді як у 2011-у лише 15. Зниження — 46%. Серед них із корумпованими зв’язками — 2.
— Ви вірите, що в Одеській області живе лише 2 корупціонери? — задав риторичне запитання Геннадій Москаль.
Якщо у 2010 році було викрито 440 злочинних угруповань, то у 2011-у лише 137. Зниження показників на 68%. За 2011 рік було викрито лише один факт бандитизму. Кількість виявлених фактів привласнення чужого майна зменшилося з 26 у 2010-у до 16 торік.
І при таких показниках роботи особисто заступник начальника УБОЗу бере озброєний до зубів спецпідрозділ «Сокіл», створений для захоплення особливо небезпечних злочинців, терористів, і приходить на завод, до мирних людей. Після випадку з Асланом Дікаєвим тодішній міністр МВС Анатолій Могильов говорив, що амуніцію та озброєння для такого підрозділу збирають по крихтах, на захоплення бандита послали міліціонерів з травматичною зброєю, а тут — увесь «Сокіл» у повному складі, 20 чоловіків у масках!
— Кого лякає міліція? Власний народ, який працює й утримує її за податки? Це політичне замовлення, — впевнений Геннадій Москаль. — Нещодавно змінився начальник обласної міліції, але ситуація з заводом не змінилася, а це значить, що лялькарі сидять вище. Можливо, це голова облдержадміністрації разом з мером, які бояться політичної конкуренції. Або ж спускається політичний наказ по всій Україні, — припускає Геннадій Москаль. — Він висловив переконання, що проблеми «Стальканату» — це замовлення провладної партії.
На запитання журналістів, скільки підприємств зазнали рейдерських атак у минулому році, заступник голови Комітету Верховної Ради по боротьбі з організованою злочинністю зазначив, що в комітеті є інформація про 153 великі і середні підприємства, які мали справу з рейдерами.
— З такими «маски-шоу» нас не пустять у Європу, — переконаний народний депутат.
Геннадій Москаль зазначив, що має намір поставити чимало питань начальнику ГУ МВС в Одеській області та прокурору області про те, що відбувається на заводі, під час особистої зустрічі з ними. Залежно від результатів, він вирішить, чи потрібно ініціювати створення парламентської слідчої групи з приводу цієї рейдерської атаки.
Лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк вважає, що ситуація зі «Стальканат-Сілур» має винятково політичні мотиви.
— Те, що відбувається зараз, має кілька цілей: вони з-під нас хочуть вибити фінансовий ресурс, хочуть вибити нас з Півдня, де ми ростемо в рейтингу, хочуть забрати в нас одну з найсильніших партійних організацій і хочуть залякати інших, — прокоментував ситуацію Арсеній Яценюк.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |