![]() |
|
![]() |
![]() |
Гострі питання енергопостачання Одеси на «круглому столі» обговорювали чиновники, вчені та громадські діячі міста.
Голова комітету громадської ради при облдержадміністрації Володимир Максимович наголосив, що потужності «Одесаобленерго» вичерпуються, у міста нема власного джерела генерації енергії і в будь-яку хвилину можемо залишитися без світла. Вихід із ситуації, що склалася, на його думку, полягає у створенні сильного конкурента підприємству-монополісту. Для цього потрібно поставити два генератори на турбінах, які будуть енергоефективними і даватимуть одночасно й тепло, й електричний струм. У всьому світі, за словами Володимира Максимовича, діють саме такі електротеплостанції. Крім іншого, це дасть можливість значно понизити тарифи на теплопостачання та електроенергію.
— Здорова конкуренція покращить ситуацію у сфері електроенергетики, — вважає Володимир Максимович.
Одне з головних питань, що обговорювалися, — багатостраждальне будівництво підстанції у парку Шевченка. Експерти не знайшли тут спільної точки зору.
Зокрема, керівник секції «Енергетика», викладач Інженерної академії України Леонід Семдянов висловив думку, що підстанцію для забезпечення електроенергією центру Одеси краще всього будувати не у парку Шевченка, а у Шампанському провулку, на території АТП-2799. Він запропонував змінити параметри станції 22х54х32 метри, з яких 7 метрів знаходиться під землею, на типові розміри: 18х66х15 з підземною частиною 4 метри.
Вчені вважають також, що, крім будівництва нової підстанції на 110 кВт, необхідно повернути до життя підстанцію ГРЕС, розташовану на Пересипу, яка постраждала під час пожежі 20 років тому і не працює.
Директор Одеського відділення Інженерної академії України В’ячеслав Ніколенко відзначив, що центр міста живиться електроенергією від Одеської ТЕЦ, обладнання якої у жалюгідному стані. Там досі працюють трансформатори післявоєнних років виробництва. За його словами, у держави нема коштів на докорінну реконструкцію ТЕЦ, а споживач послуг — приватна компанія «Одесаобленерго» — не збирається вкладати власні гроші у реконструкцію державного підприємства.
В Одесі не існує альтернативних джерел енергії, застерігають науковці. Необхідно терміново вирішити питання маневреної потужності мінімум 50 мегават для постачання споживачів в екстрених умовах. Свої пропозиції вчені Інженерної академії України передали представникам «Одесаобленерго».
Начальник міського управління екології Ігор Дербоглав погодився з ученими в тому, що підстанцію у парку Шевченка будувати не надто правильно. Парк належить до природно-заповідного фонду, і вирубування зелених насаджень на його території небажане. Якщо є альтернативне місце для підстанції — краще уникнути будівництва у парку.
Технічний директор «Одесаобленерго» Ярослав Процак у своєму виступі нагадав, що місце для будівництва підстанції обрала міська влада, але компанія буде проти перенесення її у Шампанський провулок. За його словами, розрахункова вартість будівництва підстанції 170 — 180 мільйонів гривень. Прокладення ліній мереж з боку «Центролиту» коштуватиме 300 мільйонів гривень. Якщо перенести будівництво у Шампанський провулок, це у півтора рази збільшить довжину ліній мереж і вартість їх прокладення. Ярослав Процак відмовився коментувати інші пропозиції учасників «круглого столу» і висловив побажання, щоб учені частіше контактували з енергетиками.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.202Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |