![]() |
|
![]() |
![]() |
Понад шість годин, з короткою перервою на обід, тривала співбесіда керівників районної влади та низки районних служб щодо уточнення об’єктів, які подаються до фінансування з бюджету розвитку 2012 року. Заслухано звіти керівників 17 сільських та міської рад, а також центральної районної лікарні. Діяльну участь у їхньому обговоренні взяв куратор проекту «Народний бюджет» в Арцизькому районі, депутат обласної ради Антон Кіссе.
На перший план висунуто розв’язання проблем першого ряду – водопостачання, ремонт доріг, ФАПів, клубів, будинків культури, вуличне освітлення. Впоратися з такими дорогими роботами лише за рахунок коштів сільського бюджету розвитку непосильно. Наприклад, затверджений сесією Веселокутської сільської ради він склав лише 15 тис. грн. Навіть із урахуванням 12 тис. грн вільного минулорічного залишку цієї суми явно не вистачить. Ремонт 11кілометрової водопровідної лінії потребував значно більших витрат. Проте це завдання веселокутці залишили в силі, дуже розраховуючи на підтримку області та держави. Не під силу сільраді також капітальний ремонт школи та ФАПу. Але в цьому готовий допомогти районний бюджет розвитку. Небайдужа до всього, що позначили для себе на сході веселокутці, і сама громада. Минулого року, наприклад, за допомогою фермерів та підприємців проведено поточний ремонт клубу та сільської ради, підремонтували найкритичнішу ділянку дороги, закупили насос.
Не особливо розженешся і на 9 тис. грн – кошти бюджету розвитку Вознесенської сільської ради. І хоча заклали в план розбивку парку в центрі села, для чого потрібно буде розібрати безгоспний будинок та розчистити територію, бюджетні кошти на це не будуть витрачати. Вирішили обійтися спонсорською підтримкою місцевих фермерів. Сільський голова Тетяна Дудкіна послалася на хороший приклад минулого року, коли зусиллями громад двох сіл було відновлено роботу дитячого садка у Вишняках та водопроводу у Вознесенці. Тож заощаджені таким чином гроші з бюджету розвитку і 33 тис. грн вільного залишку підуть на встановлення вуличного освітлення, якого на сьогодні у Вознесенці немає взагалі.
Торік на загальному районному сході з обговорення проекту «Народний бюджет» усі схвально поставилися до виступу Новоіванівського сільського голови Степаниди Черкес.
– Нам ідея «Народного бюджету» особливо близька та зрозуміла, – сказала вона. – У себе ми її перетворили на реальність давно. Створили власний бюджет розвитку, коли зрозуміли, що без нього нам не обійтися. На ці кошти зробили опалення в школі, перевели з аварійного будинку дитячий садок, за 12 тисяч гривень купили медобладнання.
У Новій Іванівці проглядається чітка лінія позитивних відносин між сільським головою, керівником базового фермерського господарства, головлікарем амбулаторії та місцевим священнослужителем. Важко переоцінити участь у розв’язанні численних проблем соціального життя села його справжнього патріота, фермера, депутата районної ради Федора Куцарева. Ось і цього року з його допомогою буде продовжено ремонт Будинку культури.
На базі Новоіванівської амбулаторії за рахунок коштів районного бюджету та фінансової підтримки області планується відкрити станцію «Швидкої допомоги». Кошти ж сільського бюджету розвитку вирішено направити на придбання автомобіля для сільської ради – однієї з небагатьох, що його не мають.
Особлива увага на співбесіді приділялася використанню коштів бюджету розвитку у спортивному житті кожного населеного пункту. Зокрема – на утримання штатної одиниці спортивного інструктора, що керівництво району вважає принципово важливим.
– Відсутність грошей – не мотив для скорочення цієї одиниці, – відзначив голова райради І. Бузіян. – Закладайте на неї кошти на перше півріччя. Далі – подивимося. Немає безвихідних ситуацій.
Але проблеми різного роду є. У селі Теплиця, на території якого розташовані школа IIIIV ступенів та агроліцей, спортивної зали немає взагалі. Тож питання залишається відкритим.
Конкретним був звіт міського голови Юрія Михайлова. Один мільйон з 2,5 млн гривень бюджету розвитку планується направити на будівництво спортивного комплексу. Ще 450 тис. грн – на капремонт житлового фонду. Чималі кошти підуть на виготовлення проектнокошторисної документації очисних споруд, капітальний ремонт дитячих садків, ямковий ремонт комунальних доріг тощо. Назвав Михайлов і серйозну проблему – борг у 150 тис. грн за використану електроенергію КП «Водоканал». Її розв’язанням займаються районна держадміністрація та районна рада. Сам же Михайлов не вбачає можливості реструктуризувати цей борг без допомоги обласних служб. Антон Кіссе, почувши це, одразу зв’язався з керівниками деяких із них. Дане питання перебуває у стадії розв’язання.
До копійки відзвітувався щодо планованого використання коштів бюджету розвитку і головлікар району Микола Чернюк. По суті, фінансування всіх запланованих об’єктів лягає цілковито на районний бюджет розвитку. На кошти ж обласного (1,2 млн грн) мають намір замінити вікна в центральній районній лікарні та поліклініці, поставити нові зовнішні двері та відремонтувати дах відділення травматології.
Об’єктивною назвала розмову на співбесіді Прямобалківський сільський голова Марія Куц.
– Ми ж їхали лише відзвітуватися, – говорить вона. – А нам ще й допомогли.
Справа в тому, що у Прямобалці питання устаткування внутрішніх туалетів у дитячому садку давнє і, як тут вже вважали, безперспективне. Констатувала цей факт Марія Федорівна скоріше з інерції, ніж із надією на прорив проблеми. Однак голова райради одразу просив підготувати та надати відповідні розрахунки.
– Коли бачиш, що тебе наодинці із труднощами не полишають, – вдячно говорить Марія Федорівна, – це й сил, і натхнення додає.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |