ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
07.02.2012 / Газета: Одесские известия / № 13(4287) / Тираж: 18937

Котовськ

ДОПОМАГАЮТЬ УСІМ

Силами районного управління Міністерства з надзвичайних ситуацій, міськради та територіального центру соціального обслуговування самотніх та людей похилого віку у місті поставлено намет, куди люди, які потрапили в біду, можуть зайти і поїсти каші, випити гарячого чаю, зігрітися.

– Це допоможе людям вижити у холодну пору, – говорить заступник начальника Котовського районного управління МНС Віталій Мойсеєнко. – Акція спрямована не тільки на підтримку певних категорій людей. Вона допоможе всім нам стати добрішими, навчає милосердю.

Як зазначив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення Володимир Каменецький, з 27 січня, з того дня, коли почав працювати пункт, ним скористалися майже 140 осіб. Намет обслуговують два працівники МНС та один представник від терцентру соціальної допомоги. Допомагають усім, хто цього потребує.

Одеса

МЕНШЕ МАСЛА, БІЛЬШЕ ВЗУТТЯ

Як повідомляє Головне управління статистики в Одеській області, обсяг виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів у 2011 році, порівняно з позаминулим роком, скоротився на 21,4 відсотка.

Зокрема, торік значно зменшилося виробництво вершкового масла (майже на 60 відсотків), жирних сирів – на третину, обробленого рідкого молока – також на третину, ковбасних виробів – на 6 відсотків. Також зафіксовано скорочення виробництва солоної та копченої риби, включаючи філе, наполовину. У той же час, зріс обсяг виробництва на 23 відсотки у легкій промисловості. Так, зросло виробництво панчішно­шкарпеткових виробів, жіночих і дівочих штанів і бриджів, жакетів і блейзерів, піджаків, курток, джемперів, взуття – майже на 30 відсотків.

УСЕ ПРО ПІВДЕННУ ПАЛЬМІРУ

На офіційному сайті міста www.odessa.ua департамент інформації та зв'язків із громадськістю почав електронну публікацію книжок і монографій про Одесу.

Тут можна не тільки познайомитися з історичним матеріалом, рецензіями та анотаціями, але і скачати електронну версію книжки або статті, що цікавить.

Проект розроблений і реалізується в межах міських програм.

Першою розміщеною в електронному вигляді на офіційному сайті Одеси у 2012 році стала книжка «Реабілітовані історією. Одеська область».

Одеська книжка є результатом багаторічних досліджень академічного центру МАН з історії репресій у регіоні та продовженням науково­документальної серії «Одеський мартиролог».

ПОПЕРЕДНІЙ КВИТОК – ЗА 90 ДІБ ДО ВІДПРАВЛЕННЯ

Як повідомляє прес-служба Одеської залізниці, з кінця січня поточного року пасажири Одеської залізниці мають можливість резервувати квитки на швидкий фірмовий поїзд «Чорноморець» сполученням Одеса – Київ за 90 діб до його відправлення.

Раніше оформити проїзний документ на цей поїзд можливо було лише за 45 діб до відправлення. Нововведення сприятиме поліпшенню якості обслуговування пасажирів, дозволить уникнути проблем відсутності квитків у залізничних касах на попередньо визначену пасажиром дату.

У тому разі, якщо ця послуга матиме попит серед пасажирів, перелік поїздів формування Одеської залізниці з наявною можливістю резервування квитків за 90 діб буде розширено.

НЕБЕЗПЕЧНИЙ ЖИТЛОФОНД

В Одесі у двоповерховому будинку на вулиці Пішонівській, 14, обвалилися несуча стіна та частина даху.

Від обвалу в будинку постраждала лише одна квартира – № 35. Її господар, на щастя, був у від'їзді. Решта мешканців будинку теж не постраждали. Зокрема тому, що газопостачання в будівлі відключене. Крім того, почувши тріск, люди встигли самостійно полишити свої квартири.

Будинку понад століття, щонайменше 20 років він вважається аварійним, частину мешканців відселено. На час обвалу у 8 квартирах жили близько 20 чоловік. Працівники МНС попередили мешканців будинку про загрозу повторного обвалу. Приморською районною адміністрацією вирішується питання, куди відселити власника зруйнованої квартири.

Красноокнянський район

ЗАДІЯНО УСІ СТРУКТУРИ

На черговому засіданні оперативного штабу обговорювалося питання недопущення виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та соціально-політичного характеру.

Працівникам відповідних служб дано завдання опікуватися неблагополучними сім’ями та самотніми пенсіонерами. До контролю за соціально незахищеним контингентом залучено сільських голів та працівників ФАПів.

Особливу увагу приділено навчальним закладам району, в яких підтримується нормальний температурний режим. Готові й надалі працювати у посиленому режимі шляховики, правоохоронці, еменесники, енергетики та лікарі.

Голова комісії з питань ТЕБ та НС Євген Ковтун попросив структурні підрозділи райдержадміністрації, територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади та виконкоми сільських рад покращити співпрацю і взаємодію, не допускаючи надзвичайних ситуацій та загибелі людей.

Балтський район

НАВЧАЛИСЯ СЕКРЕТАРІ СІЛЬСЬКИХ РАД

На семінарі для секретарів сільських рад розглянуто три основні питання. Це порядок вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування, правила державної реєстрації актів цивільного стану, практика застосування норм Сімейного кодексу України при реєстрації народження фізичної особи та її походження.

Перед учасниками виступили начальник районного управління юстиції Наталя Димовська, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану районного управління юстиції Вікторія Тарнавська та приватний нотаріус нотаріального округу Інна Пантілєєва, котрі також взяли участь у обговоренні актуальних питань, які виникають при вчиненні нотаріальних дій. Підбито підсумки роботи відділу державної реєстрації актів цивільного стану районного управління юстиції та виконкомів сільських рад за минулий і визначено завдання на 2012 рік.

Овідіопольський район

А У НАС – «РЕНЕСАНС»

Молодіжна громадська організація «Ренесанс» об'єднала багатьох талановитих юнаків і дівчат.

За рік створено футбольні команди «Ренесанс» і «Спортинг». Вони беруть участь у змаганнях на першість району і у міжрайонних турнірах за участю колективів Овідіопольського, Біляївського районів і міста Теплодара. Най­більш активно робота з розвитку спорту серед молоді провадиться в Йосипівці, Ленінталі, Петродолинському. Члени організації взяли шефство над сільським стадіоном села Йосипівки, впорядкували його територію. Молодь навела і підтримує санітарний порядок на сільському цвинтарі, біля церкви Андрія Первозванного та Йосипівської сільради. Щодо екологічних проблем річки Барабой постійно діючою стала акція «Збе­режемо свою річку».

На базі нещодавно відкритої громадської приймальні «Ренесанс» планує створити молодіжний центр, де поряд із клубною роботою будуть провадитися й інші культурні та просвітницькі заходи.

У планах організації, яку очолює Олександр Петренко, також відкриття навчальних курсів для водіїв та англійської мови.

Овідіополь

У СЕЛИЩІ ВИДАЛИ ЖУРНАЛ

У районному центрі з'явився щомісячний інформаційно-аналітичний журнал «Овідіополь сьогодні», який поширюється в роздріб і за передплатою.

Презентація першого номера відбулася за участі авторів журналу й безлічі гостей, серед яких були керівники підприємств, установ і організацій. Нове видання представив його головний редактор Віталій Демченко.

Журнал виходитиме російською та українською мовами. Основними рубриками передбачено висвітлення історії селища та району, питань соціальної політики, культурного життя, духовності, спорту, здоров'я, школи землеробства й видатних особистостей Овідіополя. Початковий тираж склав тисячу примірників.

Кодимський район

КОНКУРС ПРИСВЯЧЕНИЙ БЕЗПЕЦІ РУХУ

Юні кодимці активно долучилися до Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка та фото, який цими днями оголошено у районі відділенням державтоінспекції.

Про це свідчать перші роботи, які почали отримувати організатори творчого змагання.

За словами начальника Кодим­ського ВДАІ майора міліції Ігоря Вінницького, конкурс «Моя сім’я за безпеку дорожнього руху» сприяє залученню дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міст, заміських та сільських дорогах.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, Л. КУЗЬМЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, В. МАМОНТОВ, Ю. ФЕДОРЧУК, С. ШМОРГАЛ

З теплом і турботою

Любашівською районною радою затверджено план заходів щодо проведення акції «Зігрій людину теплом!» Зокрема, організовано ста­ціонарні й мобільні пункти обігріву.

Тепло і гарячий чай пропонують змерзлим у всіх сільських та селищних радах. Безпосередньо у райцентрі з восьмої години ранку до двадцятої вечора можна обігрітися у приміщеннях РЕМ, райлікарні, райраді, крамниці «Надія», штабі районної організації Партії регіонів, обох школах, на міжміській автостанції та в редакції газети «Хлібороб». Мобільні пункти обігріву організовані на територіях Троїцької і Бобрицької сільських рад, на ПП «Комплекс торговельних павільйонів «Привокзальний». У Троїцькому підприємець Карен Аракелян потурбувався про тих, хто їде трасою Київ – Одеса, організувавши на ринку безплатне чаювання, а приватний нотаріус, депутат райради Наталя Бобошко опікується своїми відвідувачами та земляками. Три мобільні пункти обігріву діють у Бобрику­Першому.

Районна організації Товариства Червоного Хреста, що розташована у райлікарні, пропонує громадянам, які не мають постійного місця проживання, багатодітним та малозабезпеченим родинам взуття і теплий одяг. Спільно з районною радою взято під опіку безхатченка Юрія Б., який вже дванадцять років мешкає на території міжміського автовокзалу.

Голова районної ради Євдокія Байдиш у своєму зверненні закликала жителів району самим поберегтися у цю морозну пору і не минати людей, які потребують допомоги.

Георгій ФЕДОРОВ, Любашівський район

Дім Тульчіанова став клубом

Ізмаїльські інтелектуали об'єд­налися в історико­філософський клуб. Відбулося це під патронатом Історико­краєзнавчого музею Придунав’я (директорка Ольга Тірон). У будинку музею й діятиме клуб, який назвали «Домом Тульчіанова» (Федір Павлович Тульчіанов – міський голова Ізмаїла 1880 – 1892 років і 1900 – 1906 років).

Основу клубу склали відомі в місті краєзнавці та шанувальники історії: колишні військовики, журналісти, педагоги, музейні працівники… Намітили й тему першого засідання. Воно буде присвячене Дунайському козацькому війську та пройде одразу після виставки, яку разом із працівниками музею готує до відкриття в середині лютого відомий ізмаїльський знавець історії козацтва Микола Філяєв. Серед запропонованих тем – загадка суворовського штурму турецької фортеці, підземний Ізмаїл, румунський період в історії міста, Пушкін в Ізмаїлі, перспективи розвитку туризму, міська топоніміка…

Передбачається, що клуб знавців і шанувальників історії стане також культурно­естетичним формуванням: у Білій залі Музею Придунав’я облаштовується музична вітальня. Але вже зараз «Дім Тульчіанова» відкритий для всіх, кого цікавить історія Бессарабії й зокрема Ізмаїла.

Наталя МЕССОЙЛІДІ

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту