![]() |
|
![]() |
![]() |
За традицією у перерві засідання сесії обласної ради її голова Микола ПУНДИК провів пресконференцію для журналістів.
– Якої Ви думки з приводу такого збігу – слідчі дії провадилися в будинку облспоживспілки, де розташована й телекомпанія «Нова Одеса»?
– У чому полягає збіг? У тому, що проходили якісь вилучення документів, а «Нова Одеса» орендує там приміщення? Олексій Олексійович Гончаренко поїхав до телекомпанії на ефір. Перетелефонував, сказав, що жодних проблем не виникло, і він спокійно увійшов до студії. Я по телефону розмовляв спочатку із заступником головного редактора, потім з головним редактором. Пообіцяв будьяку допомогу. Як щойно під час засідання сесії запевнив усіх губернатор Едуард Леонідович Матвійчук, ніхто нікого не закриє.
– У будинку, що перебуває в обласній комунальній власності, видавництві «Чорномор’я», немає тепла… Що відбуватиметься далі?
– Заборгованість за комунальні послуги на 1 січня цього року: «Вечерняя Одесса» – 47 тисяч 943 гривні, «Юг» – 55 тисяч 455 гривень, «Чорноморські новини» – 63 тисячі 288 гривень. Для редакцій газет це заборгованість невелика, якби не одне «але» … Я направив до видавництва людей – просто пройтися поверхами і подивитися. Наведу список тих структур, які повинні перебувати на поверхах, які займають газети. Кабінет № 405 – медична фірма «ФираМ», № 501 – комп'ютерні курси, № 502 – центр обслуговування консультантів, 503 – сервіс чогось, кабінетів п'ять займають товариства з обмеженою відповідальністю, є також «Мистецтво краси», охоронна агенція, приватне підприємство «Сапсан». Ще редакції двох газет – «Дачник» і «Перекресток».
Я не обговорюю зараз, законно чи незаконно орендовані приміщення здаються у суборенду. У кожному разі, за комунальні послуги треба платити.
– Чи з'ясовано причину загоряння у СпасоПреображенському соборі Болграда?
– Провадиться слідство, яке розбереться, чи була необхідність провадити реставраційні роботи. Офіційна реставрація провадилася до 2007 року. У 2008 році храм відкрили.
Це катастрофа для всього православного світу. Ми не маємо права залишатися осторонь. Тільки на будівельні роботи щодо відновлення знадобляться чималі кошти. За однією оцінкою – близько десяти, за другою – близько двадцяти п'яти мільйонів гривень. Ще немає висновків мистецтвознавців, наскільки постраждали через високу температуру на пожежі унікальні фрески.
Я мушу спростувати неправдиву інформацію про те, що постраждали православні святині – ікони. Вони були винесені й перебувають під охороною.
Запрошую усі ЗМІ взяти участь у підготовці та проведенні телемарафону на державному телебаченні 18 лютого. Там найбільша студія. А що стосується технічних можливостей, можливо, звернемося й на інші канали. Треба усім взяти участь.
– Підбийте, будь ласка, підсумки минулого року. Багато програм залишилося до кінця недофінансованими. Як ця проблема буде розв’язуватися?
– Не було жодного фінансового року не те що за останні 20 років, а у ХХ столітті, яке я вивчав як історик, щоб усі програми і плани у царській Росії та Радянському Союзі виконувалися. За весь час виконали тільки план «ГОЭЛРО». Завжди були присутні об'єктивні причини, що не дозволяли втілити у життя все намічене.
Програми торік фінансувалися рівно настільки, скільки грошей ми зібрали. Якщо побачимо у травні, липні, що відбувається перевиконання збору коштів, звичайно, додамо на виконання тих або інших програм.
– Де тоді гарантії виконання «Народного бюджету»?
– Його сенс саме й полягає в тому, що якщо є 100 гривень, їх витратять на заплановані завдання. Не виконати «Народний бюджет» можна тільки через недбайливе ставлення до справи. І саме наступна ініціатива буде називатися «Народний контроль». Ми будемо вас, журналістів, залучати, будь ласка, беріть участь.
– А процедура реалізації «Народного контролю» уже прописана?
– Ні, її поки що немає. Це завдання поставлено перед лідером фракції Партії регіонів в обласній раді Віктором Яковичем Волковим, щоб на наступний рік ми вже мали реальний механізм «Народного контролю».
– Як Ви оцінюєте спад промислового виробництва на 18%?
– Спад на 18%, насправді, – це підвищення приблизно на 9%, тому що обсяг виробництва «ЛукойлОдеський НПЗ» становить 2627%. Ми чудово розуміємо: у цьому питанні багато політики. Під час останнього візиту до Одеської області Президента України Віктора Федоровича Януковича було дано доручення Кабінету Міністрів зробити все можливе й неможливе, щоб завод працював.
На сьогодні всі регламентні роботи для запуску підприємства завершені. І для початку його роботи потрібна тільки відповідна команда.
– Як Ви ставитеся до програми «Безпечна Одещина»?
– Якщо ми не підвищимо рівень оснащеності правоохоронних органів, показники вуличної злочинності не зменшаться. Досвід Іллічівська, де встановлено відеокамери на вулицях, де є муніципальна міліція, яка влітку на велосипедах, а взимку на машинах патрулює місто, доводить ефективність такого підходу. Кошти на програму «Безпечна Одещина» передбачається спрямувати як з бюджету, так і з позабюджетних, насамперед, спонсорських, джерел.
– Що зміниться у роботі системи відеоспостереження на вулицях Одеси?
– Зараз ця система належить до КП «СМЕП» і забезпечує відеоспостереження за перехрестями, синхронізуючи роботу світлофорів. На мій погляд, її використовують примітивно. Цю систему доцільно передати КП «Міськсвітло». Найчастіше, світлофори не працюють із технічних причин: ушкоджений кабель, розбита лампа. Через це виникають затори. КП «Міськсвітло» зможе реагувати на ці ситуації набагато оперативніше.
– Яке Ваше ставлення до того, що відбувається на «СтальканатСилур»?
– Ви ж пам’ятаєте, що це не перша хвиля інтересу до підприємства. Як то кажуть, «ніщо на землі не проходить безслідно». Провадиться слідство. Поговоримо, коли воно завершиться.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |